Přejít na obsah

AdBlue Superb III TDI 110/140 kW - spotřeba, popis systému


KarelM

Doporučené příspěvky

U Slovnaftu to je primarne urcene na tankovanie iba pre nakladne auta,asi vyssi prietok na pistoli a vraj to pri tankovani vypinana,preto ten nastavec/magnet/

Mimochodom...zda sa mi,ze kedysi bola plna nadrz adblue na 15000km,teraz uz iba 12500km...asi to ma suvis s emisiami a zvysili davkovanie ad bluecka

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v prirucke sa k spotrebe AdBlue pise iba toto: 

Quote

Spotreba prostriedku AdBlue® je závislá od spôsobu jazdy, prevádzkovej teploty systému a poveternostných podmienok.

 

bol som v tom, ze viac AdBlue sa spotrebuje, ak sa jazdia kratke trasy, ci prevazne mesto... a naopak, menej sa mina pri dynamickej jazde (kedy sa DPF tolko nezanasa sadzami)... no aktualna skusenost je skor opacna.

nove auto som relativne setril v zabehu prvych cca 6800 km. dojazd AdBlue sa znizoval priblizne rovnomerne s najazdenymi kilometrami

 

na vylet do Rumunska som vyrazil s odhadovanym dojazdom AdBlue 4600 km.

na hraniciach HU/RO to bolo uz len 2000 km (presiel som teda asi 500 km, pricom som siel trochu sviznejsie dialnicne tempo - tak 160-170, no relativne dlhe useky aj vyrazne pomalsie, kvoli predbiehajucim sa kamionom - hlavne v useku Gyor - Budapest). AdBlue mizlo pred ocami. V Rumunsku som autu nakladal o nieco viac, hlavne Transfagarasan som si uzival a po prijazde do Bukuresti bol zostatok AdBlue iba 600 km (realne som teda presiel cca 1100 km a z AdBlue ubudlo 4000 km). 

kupil som teda 6 litrovu bandasku na OMV, po doliati pisal maxidot dojazd 4400 km. po navrate domov (cez Transalpinu) teda po asi 1200 km, mam dojazd ad Blue 1900 km (ubudlo 2500)...

 

je to teda tak, ze pri zvysenej zatazi motora sa vyrazne zvysi spotreba AdBlue?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, asi to něco spapá, když tomu nakládáš. Pak už to ale není zanedbatelná spotřeba jak se uvádí, ale v provozních nákladech se u tebe AdBlue už pěkně projeví - obzvlášť, pokud kupuješ AdBlue v kanystrech. Porovnávat můžeš s někým, jako jsi ty, taťka jezdí "normálně", spíš eko a AdBlue mu mizí jak jsi psal - cca 1:1 s ohledem na reálný proběh km.
I ta RS co ti baští v podpisu je znakem toho, že se rád svezeš :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Tak já mám po 55 tis km průměrnou spotřebu 0,21 l, nejmenší byla 0,14 a největší 0,28. Po dotankování mi to ukazuje vždy 12000 km, reálně najedu kolem 6 tis km, jen jednou jsem byl nad 10 tis km. Většinou tankuji 14 - 15 l po hrdlo při dojezdu kolem 1 tis. km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 4. 2019 na 16:15, Scenic napsal:

Mna zarazilo skôr to, že tu všetkým píše dojazd 12000km a mne to dalo od výroby len 7000km. 

A inak po odjazdení 1000km mi z adblue ubudlo len 500km. ??

Ahoj, to je asi normální. U nového S3 to psalo 7500km dojezd a po 3000km mám dojezd 7000km bez informace kolik litrů je možno dočepovat. Kámoš v servisu říkal, že je to to naplněno z výroby na max tak hlavně nedolévat a že je nové auto vždy doblblé. Stejnou situaci mohu potvrdit i u Arteonu, pro zajímavost,  u bitdi to papá 1.3l/1000km

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

tak som si presnejsie zmeral ako je na tom moje auto so spotrebou AdBlue.

28.2. som mal dojazd AdBlue 900 km a vypisoval maxidot, ze mozem doliat max 14.75 l - dolial som teda dva kanistre, spolu 10 l

30.4. som sa opat dostal na rovnaky dojazd AdBlue - po 7350 km

vychadza mi to teda zhruba 1.35 litru AdBlue na 1000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Paráda! Obdivuji že jsi to otestoval až tak nadoraz.? 

Pro doplnění, po nájezdu 5500km mě svítí dojezd adblue 6000km a přibyla položka možnosti doplnění adblue min.3.5l a max.4l

V pátek doplněno do Arteonu bitdi 176kw 11.5l za 91kč a hlásil dojezd 4000km. Nyní hlásí 13500km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • Pawouk změnil název na AdBlue Superb III TDI 110/140 kW - spotřeba, popis systému

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...