Přejít na obsah

AdBlue Superb III TDI 110/140 kW - spotřeba, popis systému


KarelM

Doporučené příspěvky

Početl jsem si a koukám kolik mají obchodníci na AdB marži. My to bereme ve firmě do vlastní nádrže, kde vychází litr cca na 5-6 kč. Nádrž má čerpadlo, počítadlo a držák pistole s vodou, aby se netvořila na pistoli ta bílá usazenina (krystalky). Zatím jsem doplňoval 3x, jednou na zkoušku, jak s tím půjde tankovat a potom, když jsem si vzpomněl podle litrů co ukazoval PP. Spotřeba vychází podle stylu jízdy do 1l/1tkm. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má zkušenost praví že v HU na každé pumpě MOL a OMV a v HR na INA zakoupíte

Ad-Blue v kanystru 5L a 10L s plnícím sosákem úplně v pohodě?

U Kotrly Vsetín beru AD-Blue za 7.90.kč/l, stav stojanu a pistole je vždy perfektně čistý.

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš v apce škoda connect v mobilu? Je tam pouze "stav Ad-blue - OK" což je nedostatečné jak píšeš? Pokud myslíš ceny v infotaiment online

a možnost poslat auto k čerpačce Ad-blue snad brzo přibude, když u PHM to jde.

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Realne to u po FL potvrdit neviem,ale tankovaci system(otvor/ po FL ziadnou zmenou nepresiel,takze predpokladam,ze to bude ako u mojej byvalej 2015tky,kde to islo uplne v pohode/skusenost mam na Shell a Slovnaft/,len som na pistol musel navliect taky kruzok/vraj magneticky/ Kruzok mi dala obsluha cerpacky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spis bych se bal tohoto:

 

"Pistole pro náklaďáky má průtok kapaliny až 40 l za minutu. Když to z ní pustíte do hrdla nádrže osobního auta, nestihne se systém odvzdušňovat, začne se akumulovat tlak a může vám to vyhodit AdBlue na boty, kalhoty, karoserii, či dokonce do zavazadelníku v případě, že máte plnicí hrdlo AdBlue v kufru. Pistole pro osobní auto může mít dle normy průtok maximálně 10 l za minutu."

 

Plus, jak to tam pujde pod tlakem, tak ze se nadrz preplni, coz je taky spatne.

 

Více zde.

Editováno: , autor: Martin Bednář
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Martin Bednář napsal:

Spis bych se bal tohoto:

 

"Pistole pro náklaďáky má průtok kapaliny až 40 l za minutu. Když to z ní pustíte do hrdla nádrže osobního auta, nestihne se systém odvzdušňovat, začne se akumulovat tlak a může vám to vyhodit AdBlue na boty, kalhoty, karoserii, či dokonce do zavazadelníku v případě, že máte plnicí hrdlo AdBlue v kufru. Pistole pro osobní auto může mít dle normy průtok maximálně 10 l za minutu."

 

Plus, jak to tam pujde pod tlakem, tak ze se nadrz preplni, coz je taky spatne.

 

Více zde.

Asi to eliminuje ten magnet/kruzok/,pretoze bez neho sa dalo na nardze iba cvrkat a spliechalo to kade tade.S tym kruzkom,magnetom som ho natankoval uplne cisto a komfortne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ten magnetický kroužek je pro zabezpečení, aby chytří jedinci nákladních vozidel nenatankovali AD-Blue kam nepatří, myšleno nádrž na naftu, nákladní vozidla tento magnet u nádrže na AD-Blue nepotřebují - je již integrován v hrdle nádrže.

Osobně jezdím tankovat AD-Blue na čerpačku EW - Euro Wag, žádný extra průtok tam není a tak není důvod mít strach z přetečení. Jezdil jsem 6 let kamionem a nezažil jsem čerpačku kde by byl průtok 40l za minutu u AD-Blue..... a to po celé Evropě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
V 2. 3. 2020 na 11:42, Delphin napsal:

Tak u mě je po 110 000 km průměrná spotřeba AdBlue 0,23 l/100 km. Při velmi rychlé jízdě po dálnici  to šplhá až k 0,3 l/100 km.

To je nějak extrémně moc, najeto obdobně a spotřeba asi litr na tisíc kilometrů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Patrik1971 Je potreba brat v potaz i kde clovek jezdi a jaky motor ma.

Ja po doliti cca 10l vidim vzdy max. cislo 8000Km. Kolega, ktery ma Karoqa s 2.0TDi EVO (110kW) ma uz vetsi objem nadrze na adblue a po dotankovani na max (15l cca) mu to pak ukaze tech tebou uvadenych 15tis. km

Kazdopadne spotreba co uvedl @Delphin je fakt extrem..

U mne to vychazi cca litr / 1000km a to jezdim dalnice/mesto pomerne sviznym tempem (soude dle spotreb :D )

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 5 měsíců později...
V 11. 4. 2021 na 22:23, Denko napsal:

Ahojte.. ja som kupil superba vo svajci 12/2016 140kw pri kupe malo auto 100500km a 8500km adblue dojazdu..po 4 mesiacoch ma nabehane 106500 a dojazd stale stejny 8500 km asi nieje nieco v poriadku ? Za odpoved dik 

Niečo podobné riešim aj ja, tankoval som v julý podla palubáku dojazd bol 8000- od vtedy mi odratalo 2000 km ale presiel som niečo cez 6000km, počítadlo stojí dobrých 4000km. Otázka teda znie treba stým isť na garančku? či počkat či to začne znova klesať ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na AdBlue Superb III TDI 110/140 kW - spotřeba, popis systému

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...