Přejít na obsah

AdBlue Superb III TDI 110/140 kW - spotřeba, popis systému


KarelM

Doporučené příspěvky

Diky za informaci a prikladam update z dneska:

 

Auto jsem nechal rano prohrat pres externi vyhrivani, ale zavada se po nastartovani opet objevila a dojezd opet 1000km. Kdyz jsem se behem jizdy do prace dostal na provozni teplotu, tak mi najednou vystraha zmizela a dojezd AdBlue zacal hlasit 6000km. Zavada se neobjevila ani vecer po ceste z prace, i kdyz jsem se na provozni teplotu ani nedostal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Tak jsem dnes poprvé tankoval močovinu u pumpy. Posledně jsem si ji nechal dolít v servisu, 10 l včetně pracovního úkonu za 691 Kč :-(. Problém je najít na plzeňsku pumpu se stojanem AdBlue (přelívat z kanystru se mi nechce), zatím vím jen o dvou - Shell na D5 u Rokycan a Tank ONO v Nýřanech. Zajel jsem do Nýřan, maxidot ukazoval dojezd na AdBlue 1.400 km, natankoval jsem 14,95 l, cena za litr 6,50 Kč, takže celkem za 97 Kč, dojezd to nyní ukazuje 13.500 km. S průměrem pistole nebyl problém, jen jsem si musel na kase za zálohu 500 Kč půjčit magnet, který jsem navléknul na pistoli, protože bez něj se tankování nerozeběhlo - superb tedy zřejmě nemá hrdlo osazené magnetem, u auta s touto cenovkou bych ho očekával. Kvůli navlečenému magnetu pak nejde pistoli úplně zasunout, takže na konci vypnula později a trochu močoviny šplíchlo ven, ale dalo se to přežít.

 

Udělal jsem jen jednu chybu z neznalosti místní situace, zařadil se mezi kamiony (bohužel v části pumpy pro osobáky stojan s močovinou není), okamžitě mě z obou stran a zezadu zablokovaly další kamiony a pak jsem čekal skoro půl hodiny, než ty dva kamiony přede mnou natankovaly všechny nádrže. Příště pumpu objedu přes parkoviště, stojan s AdBlue je poslední, tak se k němu dá couvnout před kamion tankující naftu a za 5 minut jsem pryč i s placením...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za informaci, to je blíž než Nýřany a cenový rozdíl nepatrný. Dnes pozdě odpoledne jsem se pak ještě doslechnul, že další stojan je prý u OMV na Domažlické. Je škoda, že tyhle informace se na internetu skoro nedají najít, přitom osobáků s AdBlue je čím dál tím víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 6. 1. 2016 at 0:55, Kraso napsal:

Tak dneska na me vyskocila zavada na AdBlue. Mam najeto 5800km (pocatecni dojezd na AdBlue byl pocitan na 10kkm) a rozsvitila se AdBlue ikonka s oranzovou vystrahou a hlaska "Zavada: AdBlue (DEF). Nebude mozny start za 1000km".

 

Po chvili googlovani muze byt jedna ze zavad, ze ma problem s urcenim aktualni hladiny AdBlue... zajimalo by me, jestli za to muzou ty nizsi teploty v poslednich dnech, kdyz AdBlue zamrza pri -11°C...

 

Tak mě se dnes stalo něco podobného "Zavada: AdBlue (DEF). Nebude mozny start za 1000km" . Skoková změna z dojezdu 3500km na závadu. Máte s tím zkušenost někdo další? Mám před sebou 30t servis tak to budu řešit najednou, ale překvapí to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže závada se rozchodila až postupem dolití AdBlue, restart řídící jednotky, vylití AdBlue, výměna čidla hladiny AdBlue, dolití AdBlue, telefonát do SA že to nejde spravit, znovu restart řídící jednotky a auto bez závady. Nějak jsem to nepochopil, kde byla chyba, nicméně auto už neblbne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
V 27. 10. 2016 na 9:49, Lubos_PM napsal:

Mně to bez magnetu fakt téct nechtělo, napadá mě tedy, jestli třeba magnet neosadili až později... Je tady ještě někdo, kdo má auto z první výrobní série, tj. 03-04/2015 a mohl by napsat svou zkušenost?

Tak dnes tankování Adblue na pumpě u Losiné, litr za 7,90 Kč a na rozdíl od tankování na konci loňského října u Tank Ono v Nýřanech jsem dnes přídavný magnet na pistoli nepotřeboval. Maxidot ukazoval dojezd 1.100 km, dolil jsem 15 litrů, ještě by šlo něco docvrnkat, ale nechtěl jsem, aby močovina vytekla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Čerstvá informace z facebooku hlavně pro plzeňáky: Na čerpací stanici v Globusu Chotíkov nově natankujete prémiové aditivum AdBlue pro osobní automobily. Pohodlně bezúkapovou pistolí a výhodněji než v autoservisu. Více informací najdete na bit.ly/Chotíkov_AdBlue.  Sice to opravdu výhodnější než v autoservisu je, ale stejně si pro močovinu zase raději zajedu k Losiné, kde je litr pořád za 7,90 Kč, Globus ho má za "pouhých" 39,00 Kč. Jo, takové marže bych chtěl mít taky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 10 měsíců později...

Aj na Slovensku v sieti Slovnaft.

https://slovnaft.sk/sk/cerpacie-stanice/produkty/adblue-na-cerpacich-staniciach-slovnaft/

Takze dnes natankovane Ad Blue aj na cerpacke Slovnaft.

Pani mi ochotne podala ten nastavec s magnetom a natankovanie s pistole priamo do nadrze.

Cena 37 centov za liter je polovicna,oproti cene z kanystru a Patinova,oproti doliatiu v znackovom servise.

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na AdBlue Superb III TDI 110/140 kW - spotřeba, popis systému

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...