Jump to content
KarelM

Spotreba AdBlue Škoda Superb III TDI 140kw

Recommended Posts

V 22. 4. 2019 na 16:15, Scenic napsal:

Mna zarazilo skôr to, že tu všetkým píše dojazd 12000km a mne to dalo od výroby len 7000km. 

A inak po odjazdení 1000km mi z adblue ubudlo len 500km. 🤔😄

Ahoj, to je asi normální. U nového S3 to psalo 7500km dojezd a po 3000km mám dojezd 7000km bez informace kolik litrů je možno dočepovat. Kámoš v servisu říkal, že je to to naplněno z výroby na max tak hlavně nedolévat a že je nové auto vždy doblblé. Stejnou situaci mohu potvrdit i u Arteonu, pro zajímavost,  u bitdi to papá 1.3l/1000km

Edited by xtrack
  • Upvote 1

tak som si presnejsie zmeral ako je na tom moje auto so spotrebou AdBlue.

28.2. som mal dojazd AdBlue 900 km a vypisoval maxidot, ze mozem doliat max 14.75 l - dolial som teda dva kanistre, spolu 10 l

30.4. som sa opat dostal na rovnaky dojazd AdBlue - po 7350 km

vychadza mi to teda zhruba 1.35 litru AdBlue na 1000 km.

Po prejdení ďalších 6300 km mám zase takmer sucho v nádržke adblue... Spotreba teda asi 1,5 l na 1000 km. 

• Thanks 1

Paráda! Obdivuji že jsi to otestoval až tak nadoraz.😉 

Pro doplnění, po nájezdu 5500km mě svítí dojezd adblue 6000km a přibyla položka možnosti doplnění adblue min.3.5l a max.4l

V pátek doplněno do Arteonu bitdi 176kw 11.5l za 91kč a hlásil dojezd 4000km. Nyní hlásí 13500km.

Před měsícem jsem koupil Superba , dojezd na AD blue ukazoval 7000km, po ujetí cca 3000km stále ukazuje dojezd 7000km.

Pouze se mění max doplnění . Nyní mi ukazuje max doplnění 5,5lt.

mě tedy při dojezdu 7000 km množství pro doplnění neukazuje, mám najeto 9 200 km a tankoval jsem adBlue zatím jednou a to 8,5 l

Dojezd se mění. Sice u Octavie, ale po převzetí auta byl dojezd 6 tis. km a reálně to najelo přes 10 tis. km.

Tak ještě něco najedu a skusím dotankovat.Zatím mi to ukazuje doplnit max. 5,5lt.

J.

Nam na Passate tie kilometre dojazdu adblue ubudaju tak vselijako. Klesa to v palubnom pocitaci po 500km, ale realne sa s autom najazdi aj 700-800km.

Početl jsem si a koukám kolik mají obchodníci na AdB marži. My to bereme ve firmě do vlastní nádrže, kde vychází litr cca na 5-6 kč. Nádrž má čerpadlo, počítadlo a držák pistole s vodou, aby se netvořila na pistoli ta bílá usazenina (krystalky). Zatím jsem doplňoval 3x, jednou na zkoušku, jak s tím půjde tankovat a potom, když jsem si vzpomněl podle litrů co ukazoval PP. Spotřeba vychází podle stylu jízdy do 1l/1tkm. 

Kupuji x let na KM Prona toceny za 7.90 kc. 

Vim, ze to maji cs Vrbčany na Kolinsku, Liberec, Praha Prumyslova, D1 sjezd Velke Popovice. 

Ak niekto budete tahat prives / karavan / valnik, najma v zahranici, odporucam si so sebou nejake AdBlue zobrat. Ma to vtedy celkom vysoku spotrebu a v niektorych krajinach (zatial skusenost s Madarskom a Chorvatskom) to AdBlue nemaju vsade.

Loni jsem viděl prodávat ADblue i v Makedonii.Měli tam u benzinky 1000lt.barel včetně výdejní pistole.

Cenu jsem ale nezkoumal.

J

Má zkušenost praví že v HU na každé pumpě MOL a OMV a v HR na INA zakoupíte

Ad-Blue v kanystru 5L a 10L s plnícím sosákem úplně v pohodě👍

U Kotrly Vsetín beru AD-Blue za 7.90.kč/l, stav stojanu a pistole je vždy perfektně čistý.

Edited by xtrack
  • Upvote 1

Jsem zvědav kdy se AdBlue objeví v Škoda Connect, tedy ceny  vcelku by to bylo vhodné i obecně,  aby při nedostatku navigace nabídla možnost navigovat k Adblue.

• Upvote 1

Myslíš v apce škoda connect v mobilu? Je tam pouze "stav Ad-blue - OK" což je nedostatečné jak píšeš👍 Pokud myslíš ceny v infotaiment online

a možnost poslat auto k čerpačce Ad-blue snad brzo přibude, když u PHM to jde.

Edited by xtrack