Přejít na obsah

Volant a jeho kvalita


davi72

Doporučené příspěvky

Souhlasim s tim, ze forum je o informovani a pomahani si navzajem. Nekdy me ale prekvapuje mira, v jake se z urcitych veci stava doslova davova hysterie predevsim z duvodu neznalosti. Muze byt, ne kazdy je technicky vzdelany nebo ma pro technicke veci prirozeny cit, co je ale horsi, neochota techto jedincu prijmout vysvetleni. 

 

Prohluben na volantu, nekdy vice a nekdy mene viditelna, je proste vec tolerance vyroby. Je tam proto, ze v tom miste je kryt zeslaben a v pripade aktivace airbagu se prave v techto mistech trha/otvira. 

Samotny kryt ma vyrobni toleranci, ktera bude smerovat spise ke vetsimu nez mensimu zeslabeni, coz ma za nasledek za urcitych podminek poznatelnou prohluben. Duvodem je v zadnem pripade neohrozit spravne vystreleni airbagu. 

 

Ano, muze se to zdat jako vyrobni nedokonalost a svym zpusobem to tak i je. Resenim je nastavit prisnejsi tolerance, to ale bude znamenat tlak na cenu. Udelejte to s vicero soucastmi na aute a budete si stezovat na vyssi cenu auta jako takoveho... Vzdycky je to o rovnovaze. 

 

Osobne jsem toho nazoru, ze by tyto nedokonalosti/kompromisy nemely byt poznatelne zakaznikem/uzivatelem, to je ale uz jina diskuse a v tomto vlakne OT. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
V 28. 1. 2017 na 11:46, ralff napsal:

VYLEPŠENÍM myslím, nerez pedály a opěrku nohy, kryt motoru horní, kovové ouško klíče, palubní kamera atd. prostě žiju jen jednou a tak si dělám RADOST, kupuji co se mi líbí a PRKOTINY, které neovlivním NEŘEŠÍM !!!!

Zdravím, kovové ouško klíče zní zajímavě, jen by mě zajímalo jakým imbusem se povoluje pidi šroubek uvnitř klíče. díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Kokos to co je za volant ? To sa dufam nedava normalne do fabie ? :D:) ale to len taky OT . 

Ja tiez chvalabohu nemam na volante nic podobne 6/16 inak by to slo na reklamaciu rovnako ako keby mam nejake cierne body v nutri svetla viditelne . ( Odporucam skontrolovat ) :D alebo praskliny na svetle na zadnom na hranach ale tam to je cierne to moc nevidno. Taktiez znama mala problem zo zadnym brzdovym jaksi nedrzal svetelny kryt ( to cervene priehladne ) na puzdre - to vo vnutry karoserie :D:D ale to je uz OT trosku (nerozoberat tu). 

Co sa tyka volantu ja by som to reklamoval ako dekorativnu zalezitost, opticku vadu - nedostreknute. :) a nepohol by som sa odtial pokial by to neuznali . Aj ked to neni auto nejakej vysokej cenovej kategorie - skor naopak, ale zas ani dacia - tak ale platis si za to tak ci tak. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ahojte, vopred sa ospravedlňujem ak tu už táto téma je, ale nenašiel som ju. Ale poďme k veci..Svoju Fabiu mám vo výbave style s multifunkčným volantom a aktuálne mám najazdených 24 000km a volant mám v takomto stave. o interiér sa pravidelne starám, prstene ani nič podobné nemám. Čo si o tom myslíte? Uznajú mi reklamáciu? 

 

Ďakujem za odpovede :rolleyes:

IMG_4038.JPG

IMG_4037.JPG

IMG_4036.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím, chci se zeptat, zda je toto v pořádku? Četl jsem, že spousta lidí už reklamovali volant i řadicí páku, protože se loupaly, mě se tedy asi neloupe, ale když vidím, nebo když jsem i seděl v nové fabii, která má stejný volant i řadicí páku jako já, tak tam ta kůže je daleko hezčí. Tak nevím, zda je to také na reklamaci? Díky za rady

 

PS: Fotky nic moc, snad to bude vidět, kdyžtak se pokusim vyfotit znovu.20180821_144818.thumb.jpg.1b5f6da7ba7bd2a40cab7e096088b5a9.jpg20180821_145159.thumb.jpg.40411f509c2c6c4859a1dc0b863ef8ad.jpg20180821_144844.thumb.jpg.bd63f81e2e24b22002208ef15d08d716.jpg20180821_144818.thumb.jpg.1b5f6da7ba7bd2a40cab7e096088b5a9.jpg20180821_145203.thumb.jpg.a32def46c65ba9fb8dce1a952b706ab2.jpg

20180821_144822.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to kůže, není to žádný tvrdý neforemný plast, takže se s nějakou deformací počítat musí. Reklamovat to můžeš, záleží ale na jakého reklamačního technika narazíš. Možná aji když budeš vytrvalý tak nakonec reklamaci uznají. Ale minimálně aby si tě nějak poznamenali, že jsi u nich s tímto problémem byl a později kdyby se to zhoršovalo aby rovnou volant vyměnili. Určitě totiž řeknou aby jsi to dál sledoval.

 

Obecně se ale reklamují volanty/řadičky co jsou podřené a kůže se na nich loupe. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl volant měněný po cca 13tis, ale nevypadal tak jak tvůj, byli to vyloženě vyleštěné plošky/tečky na volantu, asi nějak takto jak je vyfoceno výše:
IMG_4038.JPG

a na řadicí páce podobně, vypadalo to podobně jako když papír nasává vodu, prostě relativně ostrý přechod:
IMG_20180203_144644.jpg

Ale reklamaci zkusit můžeš, za to nic nedáš :) 

 

EDIT: Vlastně dáš, čas a někdy dost :D :(

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

@bunicek takže pokud to chápu správně, tak ty jsi reklamoval původní (nezkosený) ošoupaný volant a po domluvě ti v ho v rámci záruky (Tzn. zdarma) vyměnili za ten zkosený?

 

A ta cena volantu 12.500 bez DPH je za jeden volant? Jelikož na origo škoda eshopu stojí jeden zkosený / sportovní volant cca 6.000 s DPH...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, v rámci záruky, ale jenom ze známosti:-) Jinak volanty na eshopu jsou trochu jiné (barva, atd.), ale cena "normálního" je takhle nesmyslná. Potom taky nechápu příplatky za sportovní volant, když ve výsledku stojí  stejný peníze jako obyčejný kožený...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...