Přejít na obsah

Chybova hlaska - Vozidlo do servisu: vozidlo opuste jen v poloze P


TinoSK

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Také mám bohužel tuto závadu na nově pořízeném ojetém VW Golf 7 (2015). Projevuje se vám také s touto závadou to, že čas od času vypadne zobrazení displeje rádia nebo se nezobrazí couvací kamera? Myslím, že to může souviset, neboť po zařezení R a zpět D je to vždy opět funkční. Zřejmě to budu muset časem řešit, budu to sledovat. Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Také bych byl opravdu moc rád za podrobnější informace. Mám tuto závadu na VW Golf 7 a občas se mimo tuto chybu zobrazí také chyba "Závada dveřní spínač" nebo tak podobně, nestihnul jsem to pořádně přečíst, neboť to jen problikne. Našel jsem, že hláška může souviset s vadou voliče DSG, spínačem dveří atd. viz příloha. Mám auto bez Kessy. Díky

Servis_P.png

Editováno: , autor: daviscz1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vás,

u mě byl stejný problém i s tím dveřním spínačem, který se objevil pouze párkrát napsal jsem si na Škoda Auto email, vysvětlil poslal tam to číslo TPI i záznam z té konference kde to řešili a napsali mi, že pokud to bude na výměnu kulisy DSG, tak zaplatí minimálně ten díl a já doplatím práci. Nakonec po domluvě se servisem, kdy teda chtěli foto té závady, aby měli co zaslat na Škoda Auto jako reklamaci a kdy tam teda na diagnostice našli tu chybu, byla vyměněna kulisa DSG s tím, že Škodovka zaplatila opravu kompletní i s prací já tedy neplatil nic. Dodám, že auto bylo dovezeno z DE a já jsem druhý majitel. Auto servisováno jen v autorizovaném servise a staří auta něco přes 4 roky a tedy už bez záruky. Snad poslouží informace pro další, kdo s tím mají problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Dobrý den ve spolek. Mám Octavii 3 2.0tsi RS s automatickou 6ti stupnovou převodovkou DSG (DQ250) a už rok/rok a půl mě sporadicky vyskočí zde řešená závada :

                                          „Do dílny. Opusťte vůz v pozici P“  

 

Když se to stalo poprvé tak jsem to ani skoro nestihl zahlédnout ale po druhé už sem si to přečetl a mohl jsem konat. Kdykoliv mi to vyskočí je to vždycky tak na sekundu max 2, chybový záznam chybí uložen kdekoliv a už sem se rozhodl že budu jednat. Jelikož jsem nikdy nebyl touto chybou nijak limitován a šlo jen o zkaženou náladu z cinknutí tak bych to chtěl v budoucnu řešit. Ve Škodovce jsem s autem nebyl abych se optal zda se na to nějaká záruka vztahovat bude či nikoliv. Rozzdělal jsem středový panel a ofotil jsem si číslo štítku na kulise řazení které je 5Q1 713 025 K a jak sem zde četl tak pan Filip Grůza radil výměnu řadící kulisy za již vychytaný typ 5Q1713041G protože i kdybych koupil stejný typ který ve voze je tak se možná nevyhnu stejné závadě po čase a proto tedy psal o nápravě ''šmejdských'' kusů od KT 42/2017. Kde zjistím zda se dá použít náhrada 5Q1713041G za díl co mám 5Q1713025K abych nekupoval stejný typ a nebylo to samé v bledě modrém a nemusel to za čas řešit zas ? A pak bych chtěl dodat že mám vozidlo bez KESSY a na to zde přispíval ferda25 který psal že pokud to dělá u vozu bez kessy tak je to spínací skřínka pro klíč (zřejmě nějaké vůle a vakly co vzniknou časem). Snad by ani nebyl probém v ceně toho dílu jako v tom že kdyby se to auto v důsledku této závady zastavilo/porouchalo tak to budu řešit okamžitě ale že jednou ta hláška nevyskočí třeba 3 měsíce a někdy cinkne 4krát po sobě a pak o ní zas týdny nebo měsíce nevím je špatné i z důvodu nevysledovatelnosti chyby i když mi přijde že v zimních měsících to dělá častěji. Díky za případné rady a navedení správným směrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 25. 8. 2019 na 20:31, LordBecks napsal:

Zdravim vás,

u mě byl stejný problém i s tím dveřním spínačem, který se objevil pouze párkrát napsal jsem si na Škoda Auto email, vysvětlil poslal tam to číslo TPI i záznam z té konference kde to řešili a napsali mi, že pokud to bude na výměnu kulisy DSG, tak zaplatí minimálně ten díl a já doplatím práci. Nakonec po domluvě se servisem, kdy teda chtěli foto té závady, aby měli co zaslat na Škoda Auto jako reklamaci a kdy tam teda na diagnostice našli tu chybu, byla vyměněna kulisa DSG s tím, že Škodovka zaplatila opravu kompletní i s prací já tedy neplatil nic. Dodám, že auto bylo dovezeno z DE a já jsem druhý majitel. Auto servisováno jen v autorizovaném servise a staří auta něco přes 4 roky a tedy už bez záruky. Snad poslouží informace pro další, kdo s tím mají problém.

 

Zdravím, mám stejný problém a podobně staré auto. Mohl bych poprosit o text e-mailu, abych mohl použít stejnou argumentaci a dosáhl pokud možno stejného výsledku? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravim vesppolek. Mam O3 kessy DSG 2015 a zatim bez problemu,ale kdyz jsem cetl toto tema , taky jsem ho videl na spanelskem foru,kde to komentoval jeden clen a vysledek je ze jedna z moznych pricin je vadny mikrospinac v radici pace ktery hlasi polohu P. Dal tam nekolik fotek . Tak je pripojuji na ilustraci. Popisuje ze mnel problem ze mikrospinac pri sepnutem stavu daval odpor a ne 0 jak by mnel. Snad to nekomu pomuze.

 

 

4.jpg

2.jpg

3.jpg

1.jpg

5.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
V 25. 8. 2019 na 20:31, LordBecks napsal:

Zdravim vás,

u mě byl stejný problém i s tím dveřním spínačem, který se objevil pouze párkrát napsal jsem si na Škoda Auto email, vysvětlil poslal tam to číslo TPI i záznam z té konference kde to řešili a napsali mi, že pokud to bude na výměnu kulisy DSG, tak zaplatí minimálně ten díl a já doplatím práci. Nakonec po domluvě se servisem, kdy teda chtěli foto té závady, aby měli co zaslat na Škoda Auto jako reklamaci a kdy tam teda na diagnostice našli tu chybu, byla vyměněna kulisa DSG s tím, že Škodovka zaplatila opravu kompletní i s prací já tedy neplatil nic. Dodám, že auto bylo dovezeno z DE a já jsem druhý majitel. Auto servisováno jen v autorizovaném servise a staří auta něco přes 4 roky a tedy už bez záruky. Snad poslouží informace pro další, kdo s tím mají problém.

Dobrý den, mohl by jste mi prosím poslat text z emailu, který jste posílal na Škoda Auto ?? Mám úplně ten stejný problém.

Moc by mi to pomohlo .. Děkuji :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
V 25. 8. 2019 na 20:31, LordBecks napsal:

Zdravim vás,

u mě byl stejný problém i s tím dveřním spínačem, který se objevil pouze párkrát napsal jsem si na Škoda Auto email, vysvětlil poslal tam to číslo TPI i záznam z té konference kde to řešili a napsali mi, že pokud to bude na výměnu kulisy DSG, tak zaplatí minimálně ten díl a já doplatím práci. Nakonec po domluvě se servisem, kdy teda chtěli foto té závady, aby měli co zaslat na Škoda Auto jako reklamaci a kdy tam teda na diagnostice našli tu chybu, byla vyměněna kulisa DSG s tím, že Škodovka zaplatila opravu kompletní i s prací já tedy neplatil nic. Dodám, že auto bylo dovezeno z DE a já jsem druhý majitel. Auto servisováno jen v autorizovaném servise a staří auta něco přes 4 roky a tedy už bez záruky. Snad poslouží informace pro další, kdo s tím mají problém.

Dobrý den,

mám stejný problém. Mohu poprosit co a kam jste do Skoda Auto poslal. Moc by mi to pomohlo, diky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 9. 2020 na 8:55, xmalakaterina napsal:

Dobrý den, mohl by jste mi prosím poslat text z emailu, který jste posílal na Škoda Auto ?? Mám úplně ten stejný problém.

Moc by mi to pomohlo .. Děkuji :-) 

Dobrý den, jak to klaplo se Škod Auto? Mam nyní stejný problém. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim.Mam stejný problem u superba 3 r.v.2016 dsg dq250 kdyš zařadim D a jedu,tak chyba sviti par minut. nejak to mne neomezuje ,jede to normalne. 

Našel jsem takový mikrospinac, který se dá jednoduše vyměnit. 

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5q0713128a-mikrospinac-skoda-40175.html

jen nevím jestli to bude pasovat do superba?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem asi ste mongoli , kázal som odfotiť vrch páky a hneď vieš akého máš výrobcu a či vieš namontovať len samotný spínač alebo musíš rozobrať komplet traktor a vymeniť celé radenie ... 

prečo sa musí nad jasnou otázkou toľko lamentovať ? 

Editováno: , autor: suri.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...