Jump to content
Sign in to follow this  
DušanV

Vyčištění škrtící klapky

Recommended Posts

Tak nějak se v rámci preventivní údržby na současných  motorech  propaguje v médiích číštění škrtící klapky.  Mám motor  1.2 Tsi  63 kW, kód CBZA

Takže se chci na tomto fóru poptat po případných zkušenostech majitelů, jestli někdy již tuto klapku na konkrétním motoru čistili a jak na to ? Je nějaký fígl v jeho demontáži, očistě, popř. má to vůbec smysl ? Nemám žádnou domácí diagnostiku, ani nikde její neoficielní možnost,  takže musím  po očistě klapky znovu v servisu něco diagnosticky nastavovat ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj, já jsem o víkendu čistil a nastavoval škrtící klapku. Velmi často při volnoběhu po zahřátí motoru se na chvilku objevila porucha ESP a rozsvítil se symbol ESP a kontrolka tlaku v pneu. Porucha motoru ani jeho kontrolka nesvítila a motor neztratil výkon. Na diagnostice byla, ale jen závada u motoru - error code  6322 - neznámá chyba. Na internetu jsem dohledal porucha 6322 - systém nasávání vzduchu, příliš nízký průtok - vyčistit a nastavit škrtící klapku. Škrtící klapka vypadala asi jak u předchozího příspěvku (podle mě OK). S klapkou jsem vyčistil i snímač plnícího tlaku vzduchu co je na tlakové trubce (mezi turbem a klapkou).

 

Demontáž je jednoduchá:

 

74700293_Demontrtcklapky.thumb.png.435c3a47af38f5ec9beb82b34bf79c50.png1156817000_Demontrtcklapky2.thumb.png.7fa487835a26a6ce046cd253fbbea0ac.png

 

Na čištění jsem použil sprej na škrtící klapky co jsem koupil v mototechně. V návodu od Škody je vyčistěte acetonem s pomocí štětce a hadry, která nepouští vlákna, nechat odvětrat a namontovat.

 

Nastavení jsem prováděl podle:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Throttle_Body_Alignment_(TBA

 

https://www.youtube.com/watch?v=2zrmhDw_v7Y

 

 

Tato závada se asi začala objevovat potom co se jsem nastartoval se slabou baterií a musel auto káblovat, možná stačilo odpojit, zapojit baterii po dobití, nevím:unsure:.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...