Přejít na obsah

Vstřiky - protokol - vše spatně? Prý nelze repase...


RanT

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

mám 1.6 TDI CR.. 

 

Auto jezdí úplně normálně, neškube, startuje.. prostě vše ok..  Pouze (jsem laik) pokud jsem se chtěl rozjet při nižších otáčkách a roztáhnout to, tak to mělo kovový zvuk. Jako kdybych vzal kladívko a klepal do kovu..

 

Tedy pouze zvukový projev, nicméně auto nezaškubalo, plynule se rozjelo do vyšších otáček a v pohodě.. Díky tomu zvukovému projevu jsem se ptal v servisu a řekli mi, že to může dělat vstřik. Po jejich diagnostice to prý vypadalo na jeden vstřik. Po doporučení jsem nechal vstřiky vyndat, poslat na otestování a výsledek je, že jsou prý všechny 4 vstřiky KO..

 

Tento fakt jsem konzultoval s dalším technikem a přijde to "divné".

 

Tyto vstřiky 03L130277B se prý nedají repasovat, jen nové.. přesto jsem našel firmu (www.e-injector.cz) která za dobré peníze nabízí repase výměnou za mé staré vstřiky.

 

Já se v protokolu moc nevyznám...

 

Chci se tedy zeptat na Váš názor.. vyznáte se v protokolu? Jsou skutečně všechny KO? Nebo řekněme 1 KO a ostatní třeba na hraně? Dávali by jste tedy nové? Nebo ty repase? Viz e-injector.cz?

 

Moc díky za jakékoliv rady, tipy co dělat, jak postupovat...

 

Navíc přišla závada v nejhorší čas, když jsem chtěl auto zrovna prodávat..:(

SCN_0001.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, 

Moc diky za nazor.. No auto v podstate jezdi ok, pouze ten zvuk motoru v nizsich otackach byl kovovy. Rekneme, ze se snazim mit veci "v poradku". Tak jsem to nechal na doporuceni otestovat. Pry podle protokolu (od jineho znameho) je urcite spatny 4.ty vstrik, v protokolu ten posledni, podle toho ze vice propousti zpet... 

Tak bych bral, kdyby mi nekdo rekl, ze fajn, udelej 4tej vstrik, treba dalsi je nacnutej a ostatni tak "nejak".. Ale ze jsou vsechny 4 KO me zarazilo.. 

 

Hlavne nevim, pokud bych tedy nechal pres ten e-injector.cz zakoupit 4ks toho repase, tak zda mam nechat i vymejt nadrz a cerpadlo.. Udajne, pokud jsou vsechny 4ks KO, odesly proto, ze treba cerpadlo hazi spony a bez vymiti systemu si nove zrepasovane opet zanesu... 

 

Tak nevim jak z toho ven.. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono je to niekedy zaujímavé , máš auto kde zaznamenáš do plusu korekciu na treťom valci napríklad , vymení sa ten vstrekovač a potom zrazu ukazuje vysokú korekciu do plusu zase iný , ako ak  to auto malo výkon a nič iné ako ten kovový zvuk ktorý hlavne po servisnej akcii na emisie robia skoro všetky autá čo už majú niečo najazdené tak si to nemusel riešiť , škoda peňazí a možno by to vydržalo ešte dlho bez poruchy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, na emisich to bylo pred 5mesicich...

Jinak ma auto najeto 170tis km, coz me prislo malo na to, aby to zacalo mit takovy zvuk.. 

 

Dobre, beru vse co pises, ale coby si delal ted, kdyz uz jsem to nechal vyndat, otestovat a dle protokolu tvrdi, ze jsou vsechny spatne? 

 

Repas vsech? Repas jen nektereho nejhorsiho? Repas zadny a zpet slozit? A co ta nadrz, cistil by si? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Emisní akcí je patrně myšleno je patrně myšleno přehrátí SW v rámci dieselgate.

Jinak pokud šly vstřiky ven bez násilí, tak jim demontáž nemusela moc ublížit a vrátil bych je zpět. 

Zvláště když chceš auto prodávat - životnost vstřiků se často u tohoto motoru udává kolem 200 tkm,

takže jejich stav odpovídá nájezdu. Jeden nový vstřik situaci taky neřeší, to už raději všechny.

To bych ale udělal jen v tom případě, že bych si chtěl auto nechat ještě delší dobu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak udelat to muzu, coz o to... 

Ale samozrejme ten kovovej zvukv nizsich otackach kdy to auto chces rozjet treba z dvojky tam je a myslim, ze by to treba v bazaru poznali.. 

 

Tak sem myslel to opravit.. Ale nevim jak se dle protokolu rozhodnout, zda jsou opravdu vsechny ko.. Atd. Zda udelat vyplach i te nadrze.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skus zistit ci mas dieselgate upravu.

Ak ju mas, tak si pytaj od skodovky nove vstrekovace.

Nasledne je dobre ci uz ti reklamaciu uznaju, alebo ak si ich sam zaplatis dat prehrat softver na starsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...