Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


Swordfish76

Doporučené příspěvky

S Dunlopem souhlasím. Mám je na autě taky, odjeté dvě sezony, včetně cest do Alp na lyže a naprosto bez problému. Ani jsem nikdy nemusel vyndavat řetězy. Ve srovnání třeba s Barum Polaris, které jsem měl od leasingovky na předchozím autě, to je nebe a dudy. Ty Barumky byly hlučné a hrozně klouzaly na mokru. U pneumatik se rozhodně nevyplatí šetřit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já k novému autu objednal 17" komplety -Tritony (https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/kompletni-zimni-kolo-triton-17-karoq/p/57A073557++ZG6) . Jinak preferuji pneumatiky od Dunlop, takže kdo vybírá a jezdí především dálnice, tak můžu doporučit. Nejsou tolik hlučné, parádní vlastnosti na vodě a docela dost vydrží 😉

Editováno: , autor: PetriCZECH
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám takový dotaz. Na černý  Karoq si chci koupit na zimu alukola 18. Ve velkém TP mám povolený 18 ET45 7,0J. Je možno mít na autě 18 ET43 7,5J je to rozdíl 2mm. Na technický to prý zatím neřeší, ale u pojišťoven neví. Mám chuť na  tyto kola...

 https://www.aaaalu.cz/i3839-18-5x112.0-yakuza-japan-yakuza-japan-model-saga-18-5x112/

https://www.rsw-alu-kola.cz/alu-kola-racing-line-bk5329-18x7-5-5x112-et45-cerna-lesteni-zimni-pouziti/

Mám do toho jít? U těch druhých bych dostal za 500 Kč typový list na Karog.
 
 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpověděl sis víceméně sám, tohle se opravdu na TK neřeší, ale v případě nehody (která má v zimě vyšší pravděpodobnost, než v létě), k tomu může pojišťovna přihlížet a pokrátit pojistné plnění podle míry toho, jak nesprávná velikost kol ovlivnila onu nehodu. Neplatí to např. u použití pneu s vyšším hmotnostním či rychlostním indexem, než jaký je vyžadován dle TP, protože tam to logicky nemůže být ku škodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 9. 2020 na 20:39, PetriCZECH napsal:

Já k novému autu objednal 17" komplety -Tritony (https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/kompletni-zimni-kolo-triton-17-karoq/p/57A073557++ZG6) . Jinak preferuji pneumatiky od Dunlop, takže kdo vybírá a jezdí především dálnice, tak můžu doporučit. Nejsou tolik hlučné, parádní vlastnosti na vodě a docela dost vydrží 😉

No mě taky lákají, akorát mám auto ve Style - chromové lišty atd - a k tomu se ta černá tak dobře nehodí (k tomu tvému to sedne parádně!!). Už mě lákaly Ratikony(stříbrné) nové nebo i z bazaru, ale zase ty GoodYeary co dává Škoda na na Tritony jsou podle testů a štítků výrazně lepší..




 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že Ratikony nejsou špatné, ale ty Tritony ve stříbrné jsou hezčí a sedly by ti asi lépe. Akorát jsem je bohužel už ve Škoda E-shopu neviděl jako komplety - což není na škodu, můžeš koupit samostatně a třeba se bude dár ušetřit. Cenu zkus se svým prodejdem, který ti rpodal auto, vyhandlovat, mně šli dolů o 1200,- na jednom kole, což není k zahození.... Jinak samostatné disky tam mají a podle mě by se ti tam šikly zmiňované 17"Tritony - stříbrné, případně 18" Trinity - stříbrné. Na zimu však také dávám přednost max. 17" kolům...
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu kupovat na Karoq Sportline 2.0 TSI nové zimní pneu, mám vybrané kompletní zimní kola MYTIKAS, akorát nevím jaký je rozdíl mezi těmito modely, můžete mi prosím poradit, které jsou na auto vhodné?

 

https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/kompletni-zimni-kolo-mytikas-18-karoq-/p/57A073548B+FL8

 

https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/kompletni-zimni-kolo-mytikas-18-karoq/p/57A073548++FL8

 

Budu to objednávat přes eshop skody, nemáte někdo možnost využít slevu přes eshop? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

je to fakt tak s tymi znackami ? Akoze oplati sa mi investovat do drahych znaciek alebo ani nie? S akymi zanckami ste vy spokojni ? mam Octaviu a treba mi zimne teraz, ale neviem akoze.. ci mam investovat teraz a mat ich dlhsie,a lebo kupit len na tuto zimu lacnejsie a novu zimu zas nove..  poradte lebo neviem fakt, nevyznam sa velmi, uz som si cital aj kadejake recenzie, testy pneumatik atd ale radsej by som pocul niekoho, kto sa rozumie viac jak ja, resp. mozno ma este aj rovnake auto. dik fakt hoši

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Ahoj lidi, rád bych se zeptal, jaké pneumatiky si mám vybrat na zimu. Mam Karoq 1.5 Tsi DSG a jsem z Jablonce nad Nisou kde je v zimě dost sněhu.Chtěl bych doporučit nějake co dobře drží hlavně na sněhu.Zatím jsem koukal a mám vybrané tyto: 215/55 r17

Goodyear Ultragrip Performance+ 

Dunlop Wintersport 5 

Bridgestone Blizzak LM-005

Nokian WR D4

BFGoodrich G-FORCE WINTER 2

Editováno: , autor: udo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 9. 2021 na 21:42, j.jurasek napsal:

Bridgestone. Tuhle značku kupuji už 20 let. A jsem s ní nadmíru spokojen. Mám Bridgestone letní i zimní 

Půjdu do těch Bridgestone blizzak 005 jen se chci zeptat jak je to s opotřebením četl jsem že se hodně sjíždí.Neni lepší vzít  Continental WinterContact TS 870

Editováno: , autor: udo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pracujem v lyž.stredisku a vždy pokiaľ je to možné kupujeme na autá Bridgestone blizzak. Výbrne držia na ľade a utlačenom snehu. Pravdepodobne majú teda mekšiu gumu a teda sa aj skôr opotrebujú. Nám vydržia asi 6 sezón, ale cca 50% sneh a ľad a 50% asfalt. Treba pred kúpou zvážiť či budú jazdiť po utlačenom snehu a ľade. Na súkromné auto by som ich ja nekupoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Rasťo H napsal:

Pracujem v lyž.stredisku a vždy pokiaľ je to možné kupujeme na autá Bridgestone blizzak. Výbrne držia na ľade a utlačenom snehu. Pravdepodobne majú teda mekšiu gumu a teda sa aj skôr opotrebujú. Nám vydržia asi 6 sezón, ale cca 50% sneh a ľad a 50% asfalt. Treba pred kúpou zvážiť či budú jazdiť po utlačenom snehu a ľade. Na súkromné auto by som ich ja nekupoval.

Díky a které by jsi vzal líbí se mi i Nokian a Pirelli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...