Přejít na obsah

Multifunčkní volant Superb II


Humik

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Caute borci.

 

Kupil som novy volant z octavie 3ky a aj k nemu aribag.

Mam tlacidla 5E0919719F a podvolantovku 1K0-953-549-CD. Predtym som mal 1K0-953-549-CQ a volant bez multifunkcie a manual prevodovku.

Teraz mam vo VCDS nastavene toto...vid obrazok.

 

Viete niekto co tam treba nastavit teraz ked mam podvolantovku CD?

 

Mimochodom mi nejde klakson a hlasi aj chybu airbagu (aj po vymazani sa chyba objavuje znova).

Uz som rozpraval cez SZ s Ferdom. Cakam na jeho odpoved od piatku...

Tak ak by vedel niekto iny pomoct, budem len rad.

 

 

 

1K0-953-549-CD.jpg

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud Ti zpráva nedošla je chyba někde v nastavení fóra. Já totiž nemám větší kapacitu zpráv než někdo jiný a po odpovědi, zprávu rovnou mažu. Psal jsem Ti, že správné kódování pro automat, tempomat a nový multifunkční volant je: 0001832. To že máš manuál jsem rozhodně nemohl z toho co jsi mi napsal tušit, to uvádíš až v příspěvku....

 

Tj. manuál, tempomat a mf volant: 0000832

 

Na základě tvého příspěvku, TI mohu ještě napsat: 

Pokud Ti fungují tlačítka, tak nefunkční houkačku způsobuje špatně zapojený kabel pod airbagem.

 

Svítící airbag může dělat: vadná podvolantová jednotka, utržený kroužek pod volantem, vadný kabel pod airbagem, vadný airbag, který jsi si někde sehnal....

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Ferda. Vdaka za odpoved. Naozaj mi nic od teba neprislo.

Airbag bude ok, lebo s CQ jednotkou mi chybu neukazovalo.

Klakson bude asi fakt zle zapojeny kabel. Cital som niekde, ze je nutne odpojit jeden kabel z airbagu a pripojit ho do multifunkčnych tlacidiel.

Je mozne, ze mam aj zly kabel.  Bol totiz uz kupeny s volantom a aj airbagom. Je mozne, ze je z OIII. Zahada je, ze u CQ jednotky airbag nehlasilo....

Ferda vies mi napisat aky kabel tam ma ist? Cislo dielu?

 

Skusim este naprogramovať jednotku a uvidime co sa stane.

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud Ti fungoval airbag s původní jednotkou a už jsi měl osazený nový volant, tak se Ti podařilo zničit kroužek(pokud Ti fungují tlačítka na mf volantu, tak je tím kroužek vyloučen) nebo je opravdu nová jednotka špatná.  Obj. číslo kablíku pod volant: 5JA 971 584

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze...moje testovanie.

Dal som tam naspat CQ jednotku. Pouzity SW kod: 0000034

Nehlasi ziadnu chybu.

Vymazanie chyby airbagu a nacitanie chyb...nehlasi chybu airbagu.

 

Zapojena naspat riadiaca jednotka CD. Pouzity SW kod: 0000834 (ked som dal 0000832, tak mi nefungoval maxidot cez packu stieracov a hlasilo chybu kodovania jednotky).

Ale hlasi aj chybu komunikacie s tlacidlami. Tlacidla mam 5e0919719F.

prilozim neskor aj obrazok.

A hlasi tiez chybu airbagu.

Tiez nefungoval klakson. U novej CD jednotky som ho nerozbehal. Cital som niekde prispevok, ze treba prehodit nejako kabliky z airbagu do tlacidiel a nasiel som niekde aj fotky ako to prehodt, no neviem to teraz najst.

 

U starej jednotky CQ som prehodil kablik cierno-biely ktory siel zo spinaca klaksonu napriamo do zltej svorkovnice pin8, tak ako to bolo u stareho volantu.

Uz trubi.

 

To vsak neriesi moj problem, kedze mi stale nefunguju multifunkcne tlacidla a svieti mi airbag pri CD jednotke.

Neviem ci som nahodou nemal kupit CE jednotku, kedze mam manual a nemam padla.

Ferda25...pomoz prosim!... :)

 

 

 

 

 

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čiže mam zlu jednotku?

Mala by byt CE?

Alebo CD co som kupil je vadna?

 

Inak kabel k airbagu mam dobry 5JA 971 584. Je to na volant s multifunkcnymi tlacidlami. Ak by som mal pre FL, tak by som musel urobit "tuning" kabla: http://forum.skodahome.cz/topic/129808-volant-z-oiii-rs-do-oii-před-fl/?page=2

Teraz mam to urobene opacne, kledze s CQ jednotkou musi byt pripojeny kabel pre klakson napriamo.

 

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj Všem,

 

     vlastním SII Combi rv. 2013 a pořídil jsem si nový volant (3T0 419 091 AH CWE) s MF tlačítky (5E0919719F) a sháním do něj airbag. Na netu jsem našel více airbagů s rozdílným typovým označení. Má otázka zní. Stačí sehnat jakýkoliv airbag po FL do volantu? Konektory budou sedět ať to bude jakékoliv typové označení a stačí pouze volant vyměnit kus za kus nebo se musí něco kódovat?

 

Děkuji za odpověď, O.

20170609_170934.jpg

20170609_170947.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
před 1 hodinou, r_e_n_e napsal:

Dal by sa, ale musel by si natiahnuť /kúpiť kabeláž z SIII a upraviť piny pre multifunkciu a airbag podľa originálu pre SII. Schopný elektrikár to určite vie urobiť. 

Volant ze  SIII nemá shodný pinout  jako SII ? Čekal bych pouze pro výhřev navíc.... No jestli je potřeba tahat ještě další kabeláž tak je to asi větší prácička. Mam DSG a chci davt MF volat s padly, tak když už ho budu kupovat, tak jsem si říkal jaký by mohl být problém s výhřevem, cena volantu bude podobná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto mas na Superb 2 :

OEM 5JA971584 Multifunction Airbag Wiring / Wire Loom for Skoda Yeti, Rapid, Superb 2 facelift

20946-DSCN8003.jpg

OEM 3T0971584A MF Multifunction Steering Wheel Airbag Cable for Skoda Octavia 2, Superb 2, Yeti, Fabia 2

5324-part-nr-3T0971584.jpg

Toto pre Superb 3:

OEM 3V0971584A MFSW Wiring for Skoda Superb 3, Fabia 3

30089-DSCN4922.jpg

 

Facelift S2 a S3 kable vyzeraju podobne, ale ci pinout na MF bude sediet, to netusim.

A samozrejme MF tlacidla budes musiet pouzit z S2.

A nakoniec podvolantovka. To sa uz popisalo v predchadzajucich prispevkoch.

Ale tak ako som ti povedal, na ohrev zrejme potrebujes extra kabel aj ked ho v suvisiacich produktoch nespominaju...tak neviem:

http://www.cars-equipment.com/en/shop/flat-bottom-steering-wheels-16/oem-flat-bottom-heated-steering-wheel/

63372-DSCN8994.jpg

Cisla a obrazky dielov najdes tu:http://www.cars-equipment.com/en/shop/superb/

 

Viac ti k tomu povie ferda25, kedze on je na to expert.

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc děkuji za podrobné info,

 

je tedy jasné, že je třeba toho zaměnit vice.

 

Shrneme li si to pro všechny ostatní kdo by měl stejný nápad. Asi to bude zajímat více lidí.

 

Tedy mam SII 2011 pouze s MF a pro dodělání pádel navíc není třeba udělat nic, když koupím volant ze SII FL a aktivovat Vagem? A pokud bych se pokusil instalovat volat s výhřevem musím mít volat OIII nebo SIII a do nej z SII FL MF tlačítka. Dále svazek z SIII pod volant a ten bude sedět s konektorem SII? To zřejmě ne, tak že asi napinovat koupenou kabeláž do původního svazku nebo zaměnit konektor? To již netuším. Možná počkat na jaro :))  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, taky bych se rád zeptal. Odpověď na mou otázku jsem zde nenašel. Chci si též koupit nový volant z oktavie III na svojí oktávku II. Problém je, že si nejsem jist, zda-li bude vše plně kompatibilní. Moje výba je sice elegance, ale nemám rádio s navigací, tudíž ani s bluetooth pro příjímání hovorů. Multifunkční volant mám. Nový volant tuto možnost oproti mému má (tlačítko). Mě jde o to, aby ostatní tlačítka fungovaly, jak mají. A to pro přijímaní hovorů zůstalo klidně bez funkce.  Jak to vídíte? Díky za odpovědi ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...