Jump to content
suchi

Nepravidelný chod studeného motoru na benzín

Recommended Posts

Dobrý den,

rád bych se zeptal...... Při startu motoru za studena (benzín) dochází k nepravidelnostem v chodu na volnoběh. Občas to škube celým autem a při přidání plynu se motor dusí. Celé to trvá jen chvilku. Jakmile sytič stáhne otáčky chod se uklidní ! 
Myslíte si někdo, že by to mohlo být i něčím jiným než zasviněnnými vstřikovači benzínu ????? Vůz pak jezdí na LPG a tam jsou zalískané vstřikovače benzinu celkem běžná věc.
Roomster r.v. 2008, motor BTS 1.6 16V 77KW MPI.

Dík všem za názor :)

Mira

Edited by Pawouk
Upraven název tématu.
  • Like 1

Tu sa riešia takéto problémy s motorom 1.4 16V 63kw

možno pomôže prečítať.

Dobrý den,

Omlouvám se za pozdní odpověd, ale čas je bestie J

Ano tento problém už řeším v různých servisech 2roky.  Po několika hodinovém odstavení a vozu-špatné start v režimu benzinu.  Motor se tváří že jede na tři válce. Bud to lehce poškubává, v horší variantě to hází celým autem, a v nejhorší variantě se to po pár tempech zadusí a pak startuji na několikrát.  Cca po 1-3 minutách volnoběhu se pak chod srovná.

Bohužel při dvouletém trápení ve všech možných servisech, jsem utratil tolik času a peněz, že to ani nechtějte vědět. Mám tam plyn systém STAG 300 a jel jsem dokonce 400km do Strakonic kde má dílny autorizovaný dovozce tohoto systému. Zrepasovali plyn.vstřikovače, dali nový regulátor. Oprava 6.000kč. Výsledek 0.  V dalším servisu mi vyměnili benzin. vstřikovače a stratuje to kurva pořád stejně. V dalším chtěli borci měnit řetezové rozvody. Tak to už jsem zatrhl. Problém je už vůbec zdiagnostikovat, zda problém vychází z plynové či benzinové části vozidla. Jedni se vymlouvají na druhé. Plynaři na benzinaře a obráceně. Přehazují si mě jako horký brambor. Opravuje se systémem pokus-omyl.  Na dnešní dobu začínám být opravdu hodně naštvaný. O peníze si řekne každý a za všechno, ale zaručit nechce nikdo nic.  Vyrábíme atomové bomby, konstruhujeme a vyvíjíme složitosti o kterých se běžnému smrtelníkovi ani nezdá a druhou stranu nejsme schopni najít blbou závadu na vozidle.

Mám doporučení nechat dále zkontrolovat popř. vyměnit:

1.Elektro-kabeláž

2. Lambda sondy

3. Tepelné čidlo

4. Jakousi klapku

5. Jakési korekce motoru

Nic z toho ted ale dělat nebudu.  Nemám další peníze na vyhazování  a popravdě řečeno mě po těchto zkušenostech přešla chuť.  Mám pouze v plánu pokusit se celý LPG systém odpojit. Jak mechanicky tak elektricky.  Uvidím pak zda se něco změní.

To je z mé strany vše. Nejspíš jsem vám moc nepomohl. Je mi líto.

Pokud se najde na tomto foru někdo kdo se s tímto problémem setkal, pak budu rád za každou radu či pomoc.

S pozdravem - Mirek

Ahoj, pokud chceš tento problém  vyřešit.

1.Odpoj plynovou řídící jednotku- nejlépe vyndat pojistku

2.Jezdi minimálně týden na benzín.Poku problém nadále setrvává je problém v benzinové části. 

3.Pokud tento jev zmizí je problém v plynové části.

"Suchi" ale teraz by ti to malo štartovať dobre na prvý pokus keďže prišla jeseň a sú nízke teploty ,alebo ti to aj teraz štartuje blbo.

Ano, je to tak. Čím více se ochlazuje, tím je to lepší. V mrazech pak ten problém ustává téměř úplně. Jak venkovní teploty vyskočí nad nulu zase se to začne objevovat. :( Má to nejspíš něco společného s okolní teplotou.

V 8. 11. 2019 na 20:19, milanosc napsal:

Ahoj, pokud chceš tento problém  vyřešit.

1.Odpoj plynovou řídící jednotku- nejlépe vyndat pojistku

2.Jezdi minimálně týden na benzín.Poku problém nadále setrvává je problém v benzinové části. 

3.Pokud tento jev zmizí je problém v plynové části.

Ahoj. No už jsem to zkoušel a škubalo to pořád. Jen jsem nikde nevytahoval pojistku. Jen jsem to na palubce vypnul. Nedokázal by si prosím místo "týdnu ježdění na benzín" specifikovat spíš kolik mám najezdit km ???? A netušíš, kde by u STAG 300 mohla být ta pojistka ???? Dík - Mira

Ahoj, pojistka pro napájení řídící jednotky LPG se zpravidla umisťuje u kladného pólu baterie. Domontovaný samostatný kabel a na něm je pouzdro s nožovou pojistkou. Pokud jsou rozhozené korekce benzínové řídící jednotky, zpravidla po najetí cca 150 km se srovnají. Pokud i přes toto je stejná závada, je třeba hledat závadu v benzinové části. Jako první zkus flash řídící jednotky. Umí pouze autorizovaný servis.

• Thanks 1

před 12 hodinami, milanosc napsal:

Ahoj, pojistka pro napájení řídící jednotky LPG se zpravidla umisťuje u kladného pólu baterie. Domontovaný samostatný kabel a na něm je pouzdro s nožovou pojistkou. Pokud jsou rozhozené korekce benzínové řídící jednotky, zpravidla po najetí cca 150 km se srovnají. Pokud i přes toto je stejná závada, je třeba hledat závadu v benzinové části. Jako první zkus flash řídící jednotky. Umí pouze autorizovaný servis.

Rad vyzkousim a dam pak vedet.Zatim dik moc.M

Suchi Pawouk tvůj dotaz umístil do sekce LPG a píše ti tam Karel,

který se LPG montážemi živí a skutečně tomu rozumí, tak se mu ozvi.

https://forum.skodahome.cz/topic/149156-%C5%A1patn%C3%A9-starty-motoru-na-lpg-v-re%C5%BEimu-benz%C3%ADn/

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...