Přejít na obsah

Automatická převodovka 5HP-19 FAD


dave182

Doporučené příspěvky

Superb 2.5 tdi 120kw, podivný případ levé poloosy, na tomto automatu jsem repasovali vnější i vnitřní klouby poloosy na původní co tam byla, s tím, že paní přišla s vypadlou poloosou u  kloubu u kola, někdo před náma tam nedal zajištovací kalený kroužek do tyče poloosy, dobře, auto jsme vzali do dílny, že to bude za hoďku hotový, už se na tom sereme dva dny, a stále to samé, po namontování na automatickou převodovku, do těhlice, vylítne z vnitřního kloubu po zařazení R a rozjezdu, celý unašeš i s ložiskama a zůstane pouzdro namontovaný na automatu, jak je tohle možné, ptám se, je tam jiná poloosa z manuálu, nebo co, tohle mě ještě nikdy nepotkalo, jinak VIN TMBCG63U959087068, mysleli jsme, že i bude opotřebovaný vnitřní kloub v domečku a na ložiskách, byl namontován jiný nový a stále to samé, i z jiné 2.5-ky a stále to samé, zařadím R, pomalu pouštím automat má snahu se rozjíždět, nejdříve jako kdyby byla ručka, pak se rozjede a lup a je venku.....děkuji za nápady i klído délku poloosy

Editováno: , autor: dave182
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže čím to asi tak mohlo být, prostě mi to nedalo a vyndal jsem i pravou poloosu a světe div se měla na sobě štítek s originál kodem pro pravou polosou, ale fyzicky to měla být levá poloosa, po postavení obou poloos vedle sebe na tripoid kloub bylo jasně vidět jak se věci mají, zkrátka předešlý maister-mecaniko to vojebal a vůbec neřešil že i automat nemá stejně dlouhé poloosy (natož jestli vůbec uměl pravá a levá strana :-) )na každé straně už jenom z pohledu konstrukce 5HPčka to je jasné, že v pravo musí být kratší a vlevo delší, takže jo vyškolil jsem se zase pěkně, prkotina kterou dělám v řádech desetiminut max hodiny, se protáhla na dva a půl dne. JJ zkrátka dneska opravují auta všichni co mají do prrdd..e díru. P.S.: Jako ve spoustě servisech rychle jenom vyměňovat, ale neopravovat to ne, na to není čas, a hybaj s autem pryč a sol a sol. a kontrolovat, zdali je to v pořádku no tak to už vůbec :-)Tak se tu zatím mějte a díky za rady :-)

Editováno: , autor: dave182
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...