Přejít na obsah
 • Vytvořit účet
dave182

Automatická převodovka 5HP-19 FAD

  Doporučené příspěvky

  Superb 2.5 tdi 120kw, podivný případ levé poloosy, na tomto automatu jsem repasovali vnější i vnitřní klouby poloosy na původní co tam byla, s tím, že paní přišla s vypadlou poloosou u  kloubu u kola, někdo před náma tam nedal zajištovací kalený kroužek do tyče poloosy, dobře, auto jsme vzali do dílny, že to bude za hoďku hotový, už se na tom sereme dva dny, a stále to samé, po namontování na automatickou převodovku, do těhlice, vylítne z vnitřního kloubu po zařazení R a rozjezdu, celý unašeš i s ložiskama a zůstane pouzdro namontovaný na automatu, jak je tohle možné, ptám se, je tam jiná poloosa z manuálu, nebo co, tohle mě ještě nikdy nepotkalo, jinak VIN TMBCG63U959087068, mysleli jsme, že i bude opotřebovaný vnitřní kloub v domečku a na ložiskách, byl namontován jiný nový a stále to samé, i z jiné 2.5-ky a stále to samé, zařadím R, pomalu pouštím automat má snahu se rozjíždět, nejdříve jako kdyby byla ručka, pak se rozjede a lup a je venku.....děkuji za nápady i klído délku poloosy

  Editováno na dave182

  Sdílet tento příspěvek


  Odkaz na příspěvek
  Sdílet na ostatní stránky

  Našel jsem podle CarProg tyto čísla poloos levá 8D0407271EA, pravá 8D0407272EA tak mi prosím potvrdte, zdali podle etky sedí????

   

  Sdílet tento příspěvek


  Odkaz na příspěvek
  Sdílet na ostatní stránky

  Takže čím to asi tak mohlo být, prostě mi to nedalo a vyndal jsem i pravou poloosu a světe div se měla na sobě štítek s originál kodem pro pravou polosou, ale fyzicky to měla být levá poloosa, po postavení obou poloos vedle sebe na tripoid kloub bylo jasně vidět jak se věci mají, zkrátka předešlý maister-mecaniko to vojebal a vůbec neřešil že i automat nemá stejně dlouhé poloosy (natož jestli vůbec uměl pravá a levá strana :-) )na každé straně už jenom z pohledu konstrukce 5HPčka to je jasné, že v pravo musí být kratší a vlevo delší, takže jo vyškolil jsem se zase pěkně, prkotina kterou dělám v řádech desetiminut max hodiny, se protáhla na dva a půl dne. JJ zkrátka dneska opravují auta všichni co mají do prrdd..e díru. P.S.: Jako ve spoustě servisech rychle jenom vyměňovat, ale neopravovat to ne, na to není čas, a hybaj s autem pryč a sol a sol. a kontrolovat, zdali je to v pořádku no tak to už vůbec :-)Tak se tu zatím mějte a díky za rady :-)

  Editováno na dave182

  Sdílet tento příspěvek


  Odkaz na příspěvek
  Sdílet na ostatní stránky

  Zaplat pánbůh za tyhle lemply. Kvalitní dílny maj práce tolik ze z toho chcipou. 

  Sdílet tento příspěvek


  Odkaz na příspěvek
  Sdílet na ostatní stránky

  Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

  Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

  Vytvořit účet

  Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

  Vytvořit nový účet

  Přihlásit se

  Máte již účet? Zde se přihlašte.

  Přihlásit se

  • Podobný obsah

   • Od PLZENAK
    Zdravím mám na Vás dotaz,
     
    mám přední i zadní parkovací senzory (OII předF) a včera jsem si všiml že mi nefungují přední senzory když zařadím zpátečku tak zadní senzory reagují ale předek je úplně mrtvý. Když to fungovalo tak při zařazení 1čky se mi rozsvítilo tlačítko park asistentu která po překročení rychlosti se sama vypla ted už nereaguje ani tlačítko. Nevíte po čem jít nebo co zkontrolovat ?
     
    EDIT: v diagnostice park asistentu mi to píše že zadní čidla 255cm což je ok ale když si dám přední tak píše že nejsou vestavěná
    Děkuji
  ×