Jump to content
Sign in to follow this  
Tomo29

Dotaz na chlazení (ventilaci) v sedačkách

Recommended Posts

Ahoj všem přátelé "Kodiaqáci". Mám dotaz ohledně chlazení (ventilace) v kožených sedačkách u Kodiaqa.

Jsem vlastníkem těchto sedaček, mají v sobě takové malinké dírky po celé ploše sedaček (jako cedník). Při zapnutí příslušného tlačítka (obzvláště v těchto vedrech) by to mělo chladit (foukat do sedáku a do zad), ale mám pocit, i když to nastavím na tři čárky (na nejvyšší výkon) tak že to skoro nefouká? Také to tak máte a nebo je to jen u mě a tedy na reklamaci? Auto mát nové tři týdny a dělá to tak od začátku :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Měl jsem na víkend půjčeného Kodiaqa z předváděčky, který měl tyhle potahy z ventilované kůže. Když jsem se ptal prodejce, jakým způsobem je ta ventilace řešená, tak mi odpověděl, že jsou tam rozvody z klimatizace. Mně se to moc nezdá, myslím si, že jsou tam aktivní ventilátory, něco takového jsem se pak dočetl i v manuálu.

 

K samotnému efektu chlazení - jel jsem trasu asi 150km v poměrně velkém vedru a ani zapnutá klimatizace běžně nezabrání tomu, aby člověk neměl zpocená záda a pr*** :)

Když jsem zapnul ventilaci sedaček (dal jsem rovnou nejvyšší třetí stupeň), tak bylo znatelně cítit chlazení do inkriminovaných míst a další cestování bylo velmi komfortní. Při dojezdu jsem vystoupil z auta bez upocených zad a přilepených kalhot a musím říct, že to byl náramný pocit, který jsem až dosud při cestování ve vedrech neznal. Určitě to ze sedaček (ani na ten nejvyšší stupeň) nefouká tak, jako z výduchů ventilace při zapnutí větrání/klimatizace v autě, kde i na první stupeň to fouká pocitově víc, než na nejvyšší stupeň ze sedaček. Ani by nemělo, protože to by bylo tak akorát na chycení vlka. Nicméně pro ten účel chlazení mně to přišlo dostačující a jen škoda, že toto nenabízí i pro Karoqy, protože bych to bez váhání do auta zvolil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedacky aktivne nechladia ani nefukaju studeny vzduch, ale ventilatory "nasavaju" teply vzduch od tela cez perforaciu koze a odvadzaju pod sedadla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...