Jump to content
l79

Dešťový senzor

Recommended Posts

Ahoj, chci se zeptat na citlivost dešť.senzoru. U OII jsem přepnul do první polohy (auto) a stěrače stíhali skoro pořád pokud teda nebyl moc velký slejvák. U kodiaqa mi při páčce v první poloze (auto) stěrače stírají v daleko pomalejších intervalech - skoro už nevidím a pak to teprve setře. Musím tomu přidávat intenzitu na páčce. Ani jsem nezaznamenal takové to bleskurychlé setření, když na senzor stekla voda ze střechy. Chová se vám to stejně? Je použita jiná technologie snímače nebo je to vada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud je na cyklovači možnost zvýšení intenzity (snížení intervalu) stírání, tak bych to neřešil a nastavil to podle toho, jak ti to bude vyhovovat. Rozhodně bych to nepovažoval za vadu, z mé zkušenosti z donedávna vlastněné OII jsem byl právě naopak z funkce stěračů pri použití senzoru deště spíš zklamaný, protože mi stírali snad při každé jedné kapce, která se na skle objevila a často to působilo tak, že stírají skoro suchou plochu.

 

Takže pokud se toto nastavení u Kodiaqů (potažmo Karoqů) změnilo, tak pro mě jedině dobře.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sice se to netýká O2 ani Kodiaqa… ale muzu porovnat O3 a Karoqa.

na O3 jsem pouzival druhé nejvyšší nastavení citlivosti

Na Karoqu to znamenalo, ze to stíralo suché sklo. takze na karoqu jedu na střední hodnotu, která subjektivně odpovídá druhé nejvyšší na O3.

 

ad šaškárna s reklamací - ja nevim co řešíš - pořád je to senzor, kde malý prostor 1,5x1,5cm rozhoduje o tom, jestli se setře sklo, nebo nesetře. nastav si hodnotu, která Ti vyhovuje (nutně to nemusí být ta samá jako na jiným autě) - od toho tam těch pět poloh nastavení je, a dál bych s tím neztrácel čas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...