Přejít na obsah

Pruhy MHD v Praze a pokuty


Doporučené příspěvky

Zdarec,

 

Chtel bych se zeptat, dneska jsem byl v Praze, na krizovatce jsem odbocil do leva na hlavni silnici kde byli 2 pruhy, tak jsem vjel do pravyho pruhu protoze jsem o par ulic dal potreboval odbocit do prava, najednou asi za 50 metru vidim na silnici napis "BUS" a pak 3 kamery namireny na mne. Celej usek byl dlouhej asi tak 100 metru, jel jsem tam sam, nikde nebyla zadna znacka ze ten pruh je vyhrazenej, pruh ani nebyl nijak nabarvenej (jako v treba v Britanii kde jsou pruhy pro MHD nabarveny na cerevno) tak ze jsem nemohl vedet ze kdyz odbocim do leva ze jeden z pruhu je vyhrazenej pro MHD. :(

 

Davaji za to nejaky pokuty? :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

17 hours ago, Pawouk said:

Kde to přesně bylo? Ještě jsem neslyšel, že by se z rovna tohle vyhodnocovalo z kamer.

 

Už si nepamatuju kde to přesně bylo, někde okolo hloubětína a teplárenský ulice. 

 

Značky jsem si nevšímnul protože tam všude byli stromy, a u nás už je tolik značek že si polovinu z nich člověk vetšinou ani nevšimne.  :(

 

No uvidíme, doufám že těm vydřiduchům nebudu muset ještě platit za takovou blbost.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poděbradská? Zatím jsem neslyšel, že by se za to posílaly nějaké (auto)pokuty. Pokud to však bylo v sobotu, minimální provoz, nezdržoval jsi v tom pruhu nikoho... tak se de facto žádný přestupek nestal - nebyl naplněn materiální aspekt. Ale chápu, že pokud nejsi pražák, tak případné bránění se je dražší než zaplaceni "určené částky".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si nebyl lapen na místě, tak můžeš být naprosto klidný.

Ty kamery jsou na úsekové měření rychlosti, počátek a konec příčná čára na silnici.

Většinou je platnost těchto pruhu od PO do PA a často jen ve špičce...

V neznámém prostředí dobra Waze, hlásí to měřené úseky i křižovatky s kamerami na průjezd na těsnou červenou.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jo, budu klidnej. :D Já jen protože jsem bydlel v Londýně a tam snad už mají kamery i v pisuárech. :D Tam člověk dostane pokutu hned i když do pruhu MHD vjede jenom 2 kolama.

 

Budu se Praze snažit vyhýbat, nelíbí se mi když ti na každý ulici měří rychlost radarem a jsou tam horší zácpy než i v Londýně, a to už ani nemluvím o stavu silnic. Fakt ostuda. :doh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...