Přejít na obsah

Startér jen cvakne, baterie nabitá,přes kabely nenastartuje


Vojta Jetel

Doporučené příspěvky

Zdravím přítomné. Chci se zeptat kde hledat závadu, viděl jsem podobné téma na F II, jenom s tím rozdílem že já přes kabely nenastartuji. Při otočením klíčku slyším jenom cvaknutí a nic. Dříve se mi párkrát stalo že po druhém otočení klíčku motor naskočil, včera večer bohužel už zřejmě total stop. Předpokládám že po výměně startéru bude vše dobré? Kde případně jinde hledat chybu? Předem díky za rady.

Editováno: , autor: Vojta Jetel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, DAVID7001 napsal:

Je také možné,že když to cvakne,tak elektromagnetické vysouvání pastorku normálně funguje,ale to vysunutí  nespojí kontakty a nesepne spouštěč.Že je tam nějaký špatný kontakt a závada se může zase kdykoli opakovat.Pak by se ten spouštěč musel vyměnit,nebo zgenerálkovat.

Asi jsem taky pro "trvalejší" opravu. Našel jsem stránku kde je to docela přehledně popsané, kde jsou i ty špatné kontakty popsané jako častá závada. http://www.autoprofil.cz/userdata/articles/7620/ads_autoexpert_serial_autoeletrika_3_.pdf

Opravu poklepem bych ocenil včera, kdy jsem zůstal stát v půl desáté večer na parkovišti u Tesca :kol-49:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Čečulák napsal:

Nedbal si varovani, tak Te to vytrestalo :D.

 

Právě teď, DAVID7001 napsal:

V historii staří praktikové pro ten případ,kdy se jim nechtěl roztočit spouštěč,jen cvakalo elektromagnetické vysouvání,používali kladivo.To přiložili na kontakty na spouštěči a propojili je.

Hold budu muset rozšířit příruční výbavu vozidla :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam není důvod dávat šrouby s opačným závitem,takže povolovat doleva.Samozřejmě jako první odpojit kabely a nejlépe i baterku.Chce to prostě nejlépe si pořídit gola sadu se všemi myslitelnými nástavci.S plochým klíčem se toho moc nepořídí a není nic horšího,než když se člověk při opravování najednou dostane k něčemu,co nemá čím rozmontovat.Vycházej z toho,že oni to také museli nějak smontovat,tak jít to musí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, DAVID7001 napsal:

Tam není důvod dávat šrouby s opačným závitem,takže povolovat doleva.Samozřejmě jako první odpojit kabely a nejlépe i baterku.Chce to prostě nejlépe si pořídit gola sadu se všemi myslitelnými nástavci.S plochým klíčem se toho moc nepořídí a není nic horšího,než když se člověk při opravování najednou dostane k něčemu,co nemá čím rozmontovat.Vycházej z toho,že oni to také museli nějak smontovat,tak jít to musí...

Tak dílo se podařilo, starter je venku. Golu mám, troufám si říci že dobře vybavenou. Bál jsem se jenom abych šrouby nestrhnul. Nakonec pomohl uvolňovač Wurth a vše se podařilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím a ozívám se s pokračováním na toto téma. V létě jsem startér vyměnil a bylo po problému. Až do teď. Stalo se mi to samé, jenom s tím rozdílem, že tentokrát startér ani necvakal. Startér jsem vyndal, otestoval přes autobaterii a startér funguje. Namontoval jsem zpátky a startuje. Ale bohužel se mi stává to že se mi vybíjí autobaterie. Večer nabiju, na baterii naměřím 12,9V a druhý den má baterie 12.4V. Když měřím odběr v klidu, pří přípojení, respektivě propojení přes měřák, mi skočí odběr cca 0.5A a postupně klesne na nulu. Chtěl bych se pokusit dohledat co mi baterii vybíjí. Mohu poprosit někoho z přítomných, zda by mi dokázal poslat el. schéma na motor Fabia I 1,4 16V 59kw r.v. 2007 motor BUD  ? Případně tipu kde hledat se nebráním :-) Předem díky.

Editováno: , autor: Vojta Jetel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...