Přejít na obsah

Vrzající - pískající okénka


paho

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

 máte tu někdo zkušenost s pískajícími případně vrzajícími okénky? Při stahování u předních dveří to dělá hlavně teď v suchém létě strašný zvuky. Za mokra nic... Budou to vodící kolejničky, řešil to někdo? Je třeba sundat tapec a případně co dál? Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Polohu kolejnic? Já myslel, že to piští ty pojezdy na kolejnici, že by stačilo to promazat. Přemýšlel jsem, jestli by se to nedalo vrchem při sundaném tapecu by mohla být mezera mezi sklem a ochrannou gumou vetší... Ten krycí plech stahovačky je na šroubech nebo nýtech?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to tedy budu muset rozebrat :-( Tapec jsem si tady zjistil jak sundat, ale co dál? Je potřeba přichytit sklo lepící páskou v uzavřené poloze a pak se dá celý mechanizmus vyndat???

Nemáte někdo nějaké foto?

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No navod mam len v hlave, ale mozno niekto to tu hodi aj nafotene...

1. zhodis tapec
2. v plechu su dve zaslepky, zhodis ich a za nimi uvidis kolajnicky, po ktorych beha mechanizmus stahovacky

3. posunies si sklo tak, az vidis uchytenie samotneho skla. Su to take dva stifty- jeden vsunuty v druhom a to cele v tom uchyteni/dzriaku alebo ako to nazvat. Tie stifty idu von.

4. ked das von tie stifty, tak sa ti bude dat cele sklo vytiahnut von z dveri. Treba najst tu spravnu polohu, ale ide to

5. povolis sroby na samotnom plechu a krkolomne vytiahnes stahovacku. Neviem jak to presn popisat, ale mne to islo dost naprd a mozno je nato aj nejauky presnejsi postup, ja som musel najst tu spravnu polohu a dostal som to von.

 

Ak to robis po prvy krat daj si nato dost casu, vie to potrapit a staci mala nepozornost a si v ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Poslední dobou (sucho, teplo) taky strašně pískám. Při návštěvě v servisu mi promazali kolejničky a jak jsem dojel na dálnici, kde asi byla trochu jiná vlhkost to začalo vrzat zas, ještě víc. Nicméně přijde mi, že to není věcí kolejniček, ale těch vodorovných semišových lišt, co jsou z venku. Při pohledu z venku už to není žádná sláva. Nezkoušel je někdo měnit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě právě zaráží, že lehce namočím okno a pískání je pryč - to jsou všechny lanovody přímo pod tím semišem, že to do nich tak rychle nateče?

Včera jsem protáhnul auto myčkou - nejdražší program (Top wash) u OMV s voskem - a okno ani nepípne. Tak mě právě napadlo, jestli se nenavoskovaly i ty semišové lišty, takže teď nepískají. Jinak mám tmavé auto, v létě výheň, první co už z dálky dělám je, že zcela stáhnu okna až na zem  Čistota oken v tu chvíli (prach, pil) je asi všelijaká, bordelu se tam určitě zatlačí víc než dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele mě kdysi u passata - měl jsem podobné příznaky, jednou pískalo, jednou ne a promazání pomohlo ale jen na chvíli. Po výměně mechanizmu klid. Tzn. mazání lišty je k ničemu, uvnitř to pomůže, ale ne na furt, protože mé podezření je, že už ta kolečka mají pak svoje naběháno a už mají vůli ve svém uložení a tam to píská. Jinak si to neumím vysvětlit. 

 

před 1 minutou, Tomas F napsal:

Čistota oken v tu chvíli (prach, pil) 

Komenský a Dobrovský pláčou ... :-D

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, Tomas F napsal:

Mě právě zaráží, že lehce namočím okno a pískání je pryč - to jsou všechny lanovody přímo pod tím semišem, že to do nich tak rychle nateče?

Včera jsem protáhnul auto myčkou - nejdražší program (Top wash) u OMV s voskem - a okno ani nepípne. Tak mě právě napadlo, jestli se nenavoskovaly i ty semišové lišty, takže teď nepískají. Jinak mám tmavé auto, v létě výheň, první co už z dálky dělám je, že zcela stáhnu okna až na zem  Čistota oken v tu chvíli (prach, pil) je asi všelijaká, bordelu se tam určitě zatlačí víc než dost.

Bych zkusil dat tekute sterace na bocni okenko. 

Sklo je pak krasne hladke a mohlo by to fungovat pokud vrze okno o sametku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...