Přejít na obsah

Seřízení dálkového světla


mr.p

Doporučené příspěvky

Cau kluci, potreboval bych se poradit s odbornikama... mam Supa, jezdi skvele zadny problemy nejsou ... klasicka udrzba .. motor si vrni :)

 

Byl jsem ted na technicke a tam me trosku zaskocili ... rekli mi ze nefunguje "serizovani" leveho svetla a ze se tim padem bude muset vymenit.. vetsinou to prej davaj na "garancni" dobu jen tu technickou s tim, ze bych se tam mel stavit znova cca za 2 tydny.. nicmene rikal, ze ted mi to jeste da ale priste uz bych neprosel .... No coz, rekl jsem si koupim svetlo a je to ... stavoval jsem se v origo servisu a tam mi trosku vyrazili dech ... cca 25k za jedno svetlo (mam xenony s ostrikovacema) ... 

 

Protoze svetla jsou puvodni a nesviti uz uplne super, koupil bych asi obe a vymenil je rovnou obe dve, nicmene 50k (+ prace) se mi do auta ktere me stalo 120k moc davat nechce.. o penize jako takove nejde spis o ten princip ... ze za "blbe" svetla dam pulku "puvodni" ceny auta .. 

 

Premyslim teda co ted s tim ... 

  1. bud koupit origo a nechat to v origo servisu vymenit (docela si potrpim na origo servis.. auto je od zacatku servisovane v autor. servisu) ... ale ta cena :-/
  2. koupit neorigo xenony ... cenu nevim ale pocitam ze budou o dost levnejsi ... ale co kvalita? spolehlivost? 
  3. koupit obyc svetla - pujdou tam vubec namontovat? nebude to jak pest na oko? Sup v plny palbe a "suntovy" svetla? 
  4. zaridit si "nejak" technickou :))))
  5.  ???? neco jineho?

 

Diky moc za kazdou radu a nazor ... jsem ted tak trosku zmatenej ...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

já teda nevím, ale to seřizování toho světla je neopravitelný? Zkusil bych napřed jít po tom, jestli se nedá to tvoje opravit. A pak bych zkusil sehnat normálně použitý světlo. A až budeš mít světla zprovozněný, tak existují firmy, který repasujou světla. Stojí to kolem 8 000 - obě světla, celý světlo rozeberou, vyčistěj, zrenovujou plexi - to pak nastříkaj bezbarvym lakem, obrousej a znovu pokověj vypálený paraboly, daj nový výbojky a světla jsou jako nový. A možná ti dokonce spraví i to seřizování. Jak už jsi sám podotkl, dávat tolik peněz za nový světla do takhle starýho auta je nesmysl. Dal bych sem odkaz, ale ted si nejsem jistej, jestli je to v rozporu s pravidly :D Ale google určitě poradí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty brdo diky... no na technicky jsem to pochopil tak, ze prej to opravit nejde ... ale zkusim se po tom jeste dopatrat ... kdyby to slo opravit tka je to urcite nejlepsi zprava :) 

 

na tu repas koukam jak blazen ... to si nekde zjistim ale nikdy jsem o tom neslysel (u xenonu) ... 8k je normalni prijatelna cena :) diky moc... zkusim se poptat co a jak dam kdyztak vedet jak jsem dopadl

 

moc diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pawouku diky.. projdu to .. .dostal jsem tip na jednu firma ktera opravuje a restauruje svetla :) vsichni potom dobre svitime :)))) tak se zkusim domluvit s nima ... 

 

jinak ja mam problem s tim, ze neziju v CR (ani nikde moc pobliz) a auto musim s tim otravovat tatu a resit to pres nej .. 

 

posilal mi ted fotky toho kde to blbne a je to "manualni serizovani dalkoveho svetla" ...  

 

na te prvni fotce (WA0002) je videt funkcni serizovani a na druhe fotce je prave to druhe blbe ... chybi tam nejake kolecko ci co .. to by se teoreticky dalo koupit nahradni nebo ze stareho svetla ne?

IMG-20180803-WA0002.jpg

IMG-20180803-WA0003.jpg

IMG-20180803-WA0004.jpg

IMG-20180803-WA0005.jpg

IMG-20180803-WA0006.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 1. 8. 2018 na 16:35, mr.p napsal:

Cau kluci, potreboval bych se poradit s odbornikama... mam Supa, jezdi skvele zadny problemy nejsou ... klasicka udrzba .. motor si vrni :)

 

Byl jsem ted na technicke a tam me trosku zaskocili ... rekli mi ze nefunguje "serizovani" leveho svetla a ze se tim padem bude muset vymenit.. vetsinou to prej davaj na "garancni" dobu jen tu technickou s tim, ze bych se tam mel stavit znova cca za 2 tydny.. nicmene rikal, ze ted mi to jeste da ale priste uz bych neprosel .... No coz, rekl jsem si koupim svetlo a je to ... stavoval jsem se v origo servisu a tam mi trosku vyrazili dech ... cca 25k za jedno svetlo (mam xenony s ostrikovacema) ... 

 

Protoze svetla jsou puvodni a nesviti uz uplne super, koupil bych asi obe a vymenil je rovnou obe dve, nicmene 50k (+ prace) se mi do auta ktere me stalo 120k moc davat nechce.. o penize jako takove nejde spis o ten princip ... ze za "blbe" svetla dam pulku "puvodni" ceny auta .. 

 

Premyslim teda co ted s tim ... 

  1. bud koupit origo a nechat to v origo servisu vymenit (docela si potrpim na origo servis.. auto je od zacatku servisovane v autor. servisu) ... ale ta cena :-/
  2. koupit neorigo xenony ... cenu nevim ale pocitam ze budou o dost levnejsi ... ale co kvalita? spolehlivost? 
  3. koupit obyc svetla - pujdou tam vubec namontovat? nebude to jak pest na oko? Sup v plny palbe a "suntovy" svetla? 
  4. zaridit si "nejak" technickou :))))
  5.  ???? neco jineho?

 

Diky moc za kazdou radu a nazor ... jsem ted tak trosku zmatenej ...

 

 

Ahoj chci se zeptat já k jsi to vyřešil se světly ??

Vymenil jsi je ?

Zajima mě to ,protože to teď budu řešit na svém ,ale já jsem koupila nové jen mě zajímá bude to chtít nahrát  myslím tu jednotku ,protože mám automatické nastavení ????

Diky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...