Přejít na obsah

Clintův pirátský klub II


Clint

Doporučené příspěvky

Jenže já chci konkrétní auto. V podstatě každý automat se chová jinak, když to tak čtu. Jinak ježdění s automatem nemůže být přece tak složité, jde jen k to se naučit (mě osobně určitě bude stačit vysvětlit jednou) jak správně provádět zařazení a jak pořádně zaparkovat auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DSG, no je to věc názoru. Jsou zde na fóru lidé, co ohrnují nos nad manuálem a bez automatu by nemohli být. Co jsem měl možnost vyzkoušet, vždy jsem si musel přeřazovat v některých situacích sám - a to hlavně při předjíždění či ostřejších zatáčkách. 

Editováno: , autor: stanmar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale na klidnou jízdu při nízkých otáčkách je DSG machr. 

Neříkám že se s ním nedá hezky svézt, ale pokud to bude možné, rád bych měl vždy jen manuál. Mě prostě DSG neoslovilo. 

Musíš si to vyzkoušet sám, jinak nezjistíš jestli Ti bude vyhovovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DSG treba vyskúšať , jazdili sme doma stále manualy,až prišiel čas na auto pre syna,golf 5.2,0 DSG sportline ,dovoz r.v2005.Zazitok,jazda,akcelerácia ,režim sport no niečo „nové”.Padla voľba na nové auto,Karoq 1,6TDi DSG-pre manželku super,pre mna pohodlne zvezenie.Na starom DSG a hlavne dvojlitry je to trosku iná „káva “

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 42 minutami, stanmar napsal:

DSG, no je to věc názoru. Jsou zde na fóru lidé, co ohrnují nos nad manuálem a bez automatu by nemohli být. Co jsem měl možnost vyzkoušet, vždy jsem si musel přeřazovat v některých situacích sám - a to hlavně při předjíždění či ostřejších zatáčkách. 

protože ty lidi nezkusili jiný automaty ať třeba v jiné cenové kategorii.... DSG je prostě lowend....

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kokto ty wole já mluvím o koupi auta do 350000kč na osobní denní ježdění, ne o autě za mega na okruh, ty máš úplně jiné priority ohledně aut, s tebou nemá smysl se o běžném autě zapovídat. Já si vyzkouším to DSG v Octě a uvidím sám jak to na mě působí. Jinak asi platí co se píše, že když DSG tak mokré 6st. trvanlivější než suché 7st.???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stringo, ak si ešte nemal automat, zvykneš si veľmi rýchlo. Na začiatku si treba "sadnúť" na ľavú nohu, aby si nerobil nálepku na prednom skle, keď inštinktívne chceš stlačiť spojku a dupneš na veľký pedál brzdy. Neviem ako to je s DSG, ale mokrá automatika aj v režime sport, či manuál  ti nedovolí extrémy a aj tak radí automaticky. Tie nové systémy sú samozrejme nastavené na emisie a spotrebu, ale je to len o softvéri.

S automatom je to o pohodičke hlavne v kolónach. Výmena oleja za niekoľko rokov používania (podľa nájazdu) je finančne zanedbateľná.

Najlepšie je mať jedno auto s automatikou a druhé manuál. :lol:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stringo, koukej na to takhle. Nebudu soudit co je lepší a co ne a co je pro koho vhodnější a co ne. Budeš kupovat starší auto už s nějakým nájezdem a teď zvaž jak dlouho ho budeš chtít mít, kolik s ním chceš najezdit a jestli pak budeš mít na případné nelevné opravy.  Já pokud bych bral DSG, tak jedině s novým autem. Všichni víme jak jsou na tom DSG se spolehlivostí. Může to být ok, ale také nemusí, u manuálu je spíš jistota, že tam nebude třeba řešit téměř nic, u DSG takovou jistotu nemáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, kdo začal jezdit s automatem, tak tvrdí že to měl udělat dříve. Samozřejmě nikdo z okolí to nemá, protože všichni z prdelákova jezdí ve 20 a víc let starých autech, nebo nových Dustrech a podobných nových vozech. Láká mě to vyzkoušet. Měl jsem za to, že s automatem mají auta lepší zrychlení, zároveň jezdím denně přes celou Plzeň min.2x v koloně a pořád musím kvrdlat se šaltrpákou. Je pravda, že auto na 1-3 roky nekupuji, nejsem ten typ, co by auta nějak střídal, takže ten servis následný mě taky trochu děsí. Auto bude mít nájezd počítám kolem 140t km na nižší nájezd se dostat nedá u aut se servisní historií.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrychlení? No asi o nějakou desetinu. Možná v okamžiku řazení to bude rychlejší, jenže v běžném provozu není manuál (zvlášť silnější benzín) o moc pomalejší. 

Neříkám že je automat špatný, ale technika holt neví co je před tebou, takže stejně musíš taky řadit sám. Pravda jenom ťuknutim do páky, nebo pádly. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...