Přejít na obsah

Clintův pirátský klub II


Clint

Doporučené příspěvky

Cesta z Chyne do Prahy.. Dnes uz 3.kamion 

 51291826_2231229236899333_52268204043156

 

 

Pomohlo by, kdyby lidi vice vedeli jak se jezdi na snehu. Tady jsou schopny se v pulce "kopce" zastavit bez jakyhokoliv duvodu a pak se divi ze nemuzou vyject.

 

Tohle plati pro vsechny mesta ktera nejsou pobliz nejakejch hor, nejen pro Prahu (a okoli)

 

  • Líbí se mi 2
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to schvaluji, když vidím ty čoudící TDI, co zaručeně nemohou plnit emise a stejně tak některá auta co už na silnici nemají co dělat a přesto mají emise a STK ( samozřejmě získanou řádnou prohlídkou bez úplatku) tak ať policie koná. Lépe bych uvítal systém jako mají myslím v Rakousku a v DE kde mají pojízdné stanice STK kde by se mohla kontrolovat  podezřelá auta. Patřilo by to pěkně pod stát, tedy nezávislé kontroly. A pokud by bylo u auta zjevné, že má závadu, která nemohla vzniknout hned a přesto mělo měsíc starou STK, dostala by flastr i ta stanice kde ta kontrola byla prováděna. 

Včera jsem byl na STK s Rapidem a co se tam dělo před emisema, samej kamarádšoft, vůbec žádnej systém pořadníku, člověka si tam nikdo nevšiml, navíc člověk zjistí, že se tam nedá ani platit kartou. Po 15min. jsem odjel a jel jinam, kde STK+emise probíhá jak u lidí a ne jak u zvířat. Sice to tam je spíše na objednání, ale i tak mě vzali a vše v poho a to je tam ještě o 100kč levnější. Tedy co bych zavedl? Fyzické kontroly namátkové STK stanic, prostě jak to dělá ČOI u o obchodníků, prostě kontrola skrytá. Něco špatně flastr. 3 flastry za rok, odebrání licence. ne jen kontrola online z měření samotného, které jak je vidět je z části k prdu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petrrr, ale to už "funguje". Dokonce i kontrola STK. Bohužel tak nějak po Česku. Nejsou lidi a peníze. STK je stát ve státě a na silnici netoužím, aby mě buzeroval policajt svým mozkovým myšlením po vystudování humanitního oboru orální historie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motosi, neboj se, že tě někdo bude jen tak bezdůvodně kontrolovat, proč by to někdo dělal. Ale když uvidí lokomotivu převlečenou za auto, tak proč by to nešlo. Když uvidí starou popelnici prohnilou skrz na skrz tak taky. Ale ta kontrolní STK by měla být státní a ne v rukách soukromých vlastníků, kterým jde samozřejmě o zisk a tak nemůže být logicky nezávislá. Nevím jak v Praze , tam všichni jezdí s auty do 5ti let stáří, ale jinde a já nechci se dožít situace, že mi někdo někde srazí dítě, že mu to to pořádně nebrzdilo, ať už z důvodu technického stavu nebo nenazutých zimních pneu atd. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak. Každý den jsou desítky (možná mnohem více) případů kdy někoho náhodou chytí pod vlivem ať už chlastu či drog. Nechápu proč se tohle neřeší mnohem více. Vždyť jen když se podívám kolem sebe, tak spousta lidí jezdí evidentně sjetých. Z těch mám mnohem větší strach než z nějakého náhodného joudy, co jede ve starém shnilém nefunkčním pekáči.

 

Přitom už na to dnes celkem možnosti jsou, ale stejně si lidi nedají pokoj. Kdyby se tohle začalo pořádně řešit, tak si půlka republiky může jít odevzdat papíry.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně, to je druhý aspekt. nechápu jak člověk se třemi zákazy někde řídí, ten už má sedět. Te´d po x letech se policie začala zaměřovat, krom jiné , jak bylo nedávno ve zprávách i na tzv. levoproudaře. To jim to ale kurva trvalo, že je třeba řešit i něco jiného než jen rychlost s radary v neoznačených vozech. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se nebojím. Ale jen pro příklad. Kontrola lékáren, žárovek atd... Jednou mi chtěli sebrat ORV za nefunkční zadní obrysovky. Trvalo 10 min, než jsem mu vysvětlil, že je potřeba je nejdřív zapnout. Atd. Vím, je to o lidech, ale bohužel nejsou. A za druhé je potřeba vybrat pokuty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

30 minutes ago, Petrrr said:

Přesně, to je druhý aspekt. nechápu jak člověk se třemi zákazy někde řídí, ten už má sedět. Te´d po x letech se policie začala zaměřovat, krom jiné , jak bylo nedávno ve zprávách i na tzv. levoproudaře. To jim to ale kurva trvalo, že je třeba řešit i něco jiného než jen rychlost s radary v neoznačených vozech. 

Ono to je těžký když i policie ČR jde příkladem. Zrovna minulej rok jsem na motorce musel slušně vyblikat a klaksonem upozornit celní správu že je volný pravý pruh ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...