Přejít na obsah

Clintův pirátský klub II


Clint

Doporučené příspěvky

před 4 minutami, Petrrr napsal:

Prej stredni vek. Spis DE mesta pres ktere nebudes moct dehtem ani projet, ani okolo v okoli 20km. emoji23.pngemoji23.png
Nevim kdo pak bude pumpovat tanker do nadrze kdyz budes mit benzin. emoji23.pngemoji23.png
Kolik ti tak mohli nabizet. 250-260 tisic vic ani hovno.

Němci už vyklízení pole ale Hološové se na něco chystají ?

Za auto nabídly ještě méně ale o to sem je tahnul zase s cenou dolů za nové. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, Stringo napsal:

Sabizo, jak řešíš polopřevod? Co je k tomu potřeba a jak si ohlídáš, že nový majitel si auto na sebe převede?

pokud mu věříš, tak stačí plná moc....  ale lepší pokud je to neznámý člověk, dojít si s ním na úřad osobně...

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Stringo napsal:

Sabizo, jak řešíš polopřevod? Co je k tomu potřeba a jak si ohlídáš, že nový majitel si auto na sebe převede?

 

Já mám docela zajímavý příklad, ale zjednoduším to.

 

Kupující je povinen automobil přepsat, je to jasně specifikováno v kupní smlouvě. Řešil jsem onu 10 denní lhůtu na přepis, kdy to musí vyřešit prodávající, ovšem tchán pár podobných případů řešil a vždy vyhrál. Ty, prodávající, postupuješ, dle jeho slov, v dobré víře, po vzájemné domluvě a dáváš mu plnou moc k tomu, aby vše vyřešil on. Zároveň je to jasně napsáno v kupní smlouvě, takže kupující nemá šanci uspět u případného soudního procesu. Zároveň podpisem smlouvy nahlašuješ na pojišťovně, že je auto v rukách nového majitele a ten ho musí pojistit.

 

A já to mám ještě tak skvělé, že pro auto přijede někdo jiný než kupující, takže jsem ještě musel napsat příkazní smlouvu, která ze strany příkazce (kupujícího) pověřuje příkazníka, že může auto převzít, zaplatit mi a podepsat za kupujícího kupní smlouvu. Švanda je, že příkazní smlouva nemusí být úředně ověřená. Pokud ji zfalšuje, není to tvůj problém.

 

Dobrý, ne? :)

 

Měl jsem z toho docela strach, ale ve výsledku je to docela jednoduché.

 

Mimochodem, polopřevod již neexistuje.

 

před 8 hodinami, Stringo napsal:

No já to takhle dělal s autem i motorkou, nikdy nevíš, co ti za pár minut co odjede vyvede... Proto se Sabizi ptám, podle toho co psal to vypadá na rychlou akci...

 

Proto nedáváš kupujícímu zelenou kartu, ta Ti zůstává a po podpisu smlouvy je auto psáno na nového majitele. Ono se to dá krásně přirovnat

Editováno: , autor: Sabiza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad1. Polopřevod jako takový samozřejmě není, měl jsem na mysli prodej vozu okamžitého přepisu na nového majitele.
Ad2. To je úplně jedno, jestli mu zelenou kartu dáš, nebo nedáš, protože v den prodeje je vůz stále pojištěný na tebe, pokud nemá předsjednané pojištění (což většinou při prvním setkání nikdo mít nebude).
Ad3. To že máš ve smlouvě napsáno, že kupující se zavazuje k přepisu auta je věc jedna, věc druhá je ta, že ze zákona je povinnost zaručit přepis na nového majitele na prodávajícím.

Já si právě radši v práci vezmu volno a druhý den to oběhám, ale problém je v té chvíli, když někdo dorazí z dálky a znovu už jet pro vůz nechce, jiná možnost, než mu to dát a doufat není...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Stringo napsal:

Ad2. To je úplně jedno, jestli mu zelenou kartu dáš, nebo nedáš, protože v den prodeje je vůz stále pojištěný na tebe, pokud nemá předsjednané pojištění (což většinou při prvním setkání nikdo mít nebude).

Není. Ty auto odhlásíš z pojištění den před prodejem, majitel má povinnost si auto pojistit, jakmile převezme klíče. Má mít tedy pojistku uzavřenou k datu odkupu auta.

 

před 4 hodinami, Stringo napsal:

Ad3. To že máš ve smlouvě napsáno, že kupující se zavazuje k přepisu auta je věc jedna, věc druhá je ta, že ze zákona je povinnost zaručit přepis na nového majitele na prodávajícím.

Viz. plná moc a jednání v dobré víře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...