Přejít na obsah

Clintův pirátský klub II


Clint

Doporučené příspěvky

To jo, ale mne je to nejak jedno. [emoji1787][emoji1787][emoji1787] To jsou ryze prazske problemy, ktere ktere nas na vesnici netrapi. Na druhou stranu mame sve problemy, treba prumerny plat 45tis mesicne nemame. [emoji6] a prave proto nebo diky tomu nemame kolony, modre a jine barevne zony, muzu si parkovat kde chci. Taky nemame na chleba, ale to neni rozhodujici. [emoji1787]

 

 

  • Líbí se mi 2
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plačka právě včera začal šetřit na novou oktavii, zrovna když už byl v polovině dlouholetého šetření na O1 a to jen díky tomu, že pěkná zlevnila i na padesát tisíc. Takže nasadil vyšší laťku a má spočítané, že na ní u kopírky došetří za dvanáct let [emoji23]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Petrrr napsal:

To jo, ale mne je to nejak jedno. emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png To jsou rize prazske problemy, ktere ktere nas na vesnici netrapi. Na druhou stranu mame sve problemy, treba prumerny plat 45tis mesicne nemame. emoji6.png a prave proto nebo diky tomu nemame kolony, modre a jine barevne zony, muzu si parkovat kde chci. Taky nemame na chleba, ale to neni rozhodujici. emoji1787.png

 

Je škoda, že tyhle ryze pražské problémy ovlivňují většinu středočeského kraje, lidi co jedou z Ústí, Hradce, Brna, Českých Budějovic, Plzně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, stanmar napsal:

Tak ono to není bohužel není jen o Praze. 

Stačí se podívat na nekonečnou rekonstrukci D1, stavbu D3, D11, D6.. a pro změnu nestavbu pokračování D52 a to zdaleka není vše... 

 

Bohužel, tady chybí trošku racionální a kritický pohled, každý by chtěl mít to co ho osobně ovlivňuje hned, ale to nejde, takže se dělí a dělí a dělí a nakonec nejsou peníze atd na nic.

 

Asi by nebylo od věci se kousnout a nechat dostavět nejdřív něco a zbytek zatím přepnout do režimu údržby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby peníze z dopravy šly do dopravy, ze sociálního na důchody a mateřské zpátky těm lidem, kteří do toho systému peníze odvádějí (ne těm co peníze jen pobírají celý život), kdyby politici měli platy odpovídající funkci a odvedené práci atd. bylo by peněz dost na všechno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže Stringo, takhle by to nefungovalo. Existuje hromada institucí a věcí, které bez jiných žít nedokážou.

Jinak neustále se zmiňují platy poslanců... Uvědom si, že jsou to vysocí manažeři s rozhodovací funkcí. Ano, jsou tam různá individua, ale jsou to zástupci lidí, kteří tak rozhodli ve volbách. Provoz sněmovny stojí kolem 4 milionů denně, což je naprosto zanedbatelná částka v rámci financování státu. Si řekni, kolik keců měl největší vlastenec z Tokia a jak pak poslušně zvedal packu, když šlo o peníze pro poslance. ;)

Problém nejsou obrovské zakázky za miliardy. Ty jsou hlídané. Většinou médií, dozorčí radou atd. Průser jsou ty malé, v rámci obcí a krajů. Vidím to teď u nás. Dělají u nás most. Už dva roky. Už pátá firma. Vezmou peníze, jdou do konkurzu. A točí se to stále stejných lidí. Už na to šlo 50 milionů a most nestojí. A to jsme vesnice, která má všeho všudy 400 obyvatel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže za těchto podmínek které jsou známy, je tam lidé volí, to že si vyberou kretény, které tam zas po dalších volbách nechají je jiná věc.

Já jim to nezávidím, každý má možnost osobního úspěchu a jakou cestou se vydá je jen jeho volbou.

A když se podíváš na výplaty nejvyššího managementu státních podniků (ČD, Česká Pošta...), které navíc prodělavají, tak tam je to minimálně k zamyšlení....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

západní svět očekává život na dluh, ale ten za vás nikdo nevyřeší.

 

Stát by se měl rozhodnout, co chce, na jednu stranu, aby se lidí o sebe starali sami (pojištění, důchody) na druhé potřebuje mít nad vším dozor, protože ten současný systém potřebuje nějak živit.

 

Ale tak stát se dá řídit jako firma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci, potřebuju poradit. Kolik si musí živnostník platit sociální a zdravotní, aby potom v důchodu nečuměl, že je v hajzlu. Teď mám nabídku práce, ale musel bych být OSVČ nabízí mi 45000kč, já potřebuju vědět, kolik z toho budu muset dát peněz pryč a kolik mi zbude "čistého". Máte s tím někdo zkušenosti? Jak to vypočítat? Kamarád mi řekl, že si platí minimum co jde, že stejně důchod nedostane ať to neřeším, no já takový pesimista nejsem, pořád si myslím že nějaký ten důchod bude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První věc, kterou bych řešil, je to, zda si finančně pomůžeš. Z 45 tisíc odečti 40 % na zdravotní, sociální a daň. Potom si zjisti, zda Ti bude platit zaměstnavatel dovolenou. Pokud ne, musíš částku ponížit o dva dny dovolené měsíčně. Potom do toho zdravotní pojištění (jako OSVČ máš placenou nemocenskou od státu až po 14 dnech nemoci). Suma sumárum já když měl nabídku od Vodafone, tak dvojnásobná cifra než mám teď, nebyla s tím vším okolí vůbec atraktivní, protože bych si v čistém donesl domů o 4 tisíce více.

Editováno: , autor: Sabiza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to takové na hovno počítání. Nejjednodušší je podívat se sem: https://www.penize.cz/kalkulacky/danova-kalkulacka-osvc#danova-kalkulacka-osvc

 

Ty budeš patřit do paušálu 40 %. To znamená, že budeš danit vyšší částku než ti, co vydělají nad 800 tisíc ročně. Z těch 540 tisíc poslušně odevzdáš 95 352 korun. To je nějakých 37 tisíc korun měsíčně „čistého“. Z toho si seber 3700 měsíčně na dva dny dovolené a takový tři litry měsíčně na zdravotní pojištění od nějaký pojišťovny, abys nebyl kunda, co nechá rodinu v průseru, když se náhodou dostaneš do nemocnice. Fakt je potřeba si uvědomit, že odvedeš naprosté minimum na zdravotním a sociálním, takže od státu v případě kratšího stonání nedostaneš ani korunu. A to finančně zabolí. No ve výsledku jsi na 30 tisících s tím, že nemáš žádné záruku, zákon za tebou nestojí a v hlavně... zodpovídáš za své činy v práci. Průser na zakázce? Platíš ty. Znelíbíš se? Letíš na hodinu... Pokud to opravdu není dvojnásobek tvé současné mzdy (čistý dvojnásobek), tak bych do toho nešel. Hlavně když ta kurva slovenská dělá všechno proto, aby nasrala všechny OSVČ.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...