Přejít na obsah

Clintův pirátský klub II


Clint

Doporučené příspěvky

Stan to psal v tématu OIV. Je evidentní, že mají prostě jen nejprodávanější kombinace motorů. Na druhou stranu vypustit do světa jen kombíka s tím, že lift příjde v roce 2020 a nemít za něj možnost objednat nic jiného, je fakt zmrdstvo světa. Jako osobně bych čekal, že pustí 2.0 TDI 110kW s manuálem nebo s DSG a pak 1.5 TSI 110kW s manuálem nebo s DSG, ať má člověk na výběr. Teď v podstatě nemáš skoro na výběr. Což je u ŠA velký nezvyk. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, LukášCBR napsal:

Typicky rodinné auto za rodinnou cenu. Kdepak, to už dáááavno neplatí.

 

Rodinné auto za rodinnou cenu byla snad naposledy O2 před FL, pak to šlo s cenou šíleně nahoru.

 

Problém je, že v ČR je Octavie určitá modla a mnoho lidí na ní nedá dopustit, protože přeci 1.9 TDI se před těmi 20 lety povedla a jezdí do teď bez problémů. Jen se na tom udělá jednou za čas repas turba, hodí se na to altík z Bazoše a je to. Pepa to udělá před barákem na parkovišti, protože je tam přeci v motoru hromada prostoru a na to, abys udělal rozvody, nemusíš spouštět motor. ?

 

Když to vezmeš kolem a kolem, tak si dneska za 350 tisíc můžeš pořídit dobré auto s nízkým nájezdem (jen se musíš srovnat s tím, že to bude diesel). Pořídíš za to Insignii A po FL, i40, čas od času dokážeš chytit i Optimu. To vše r.v. 2014 - 2015. Nebo si koupíš přetočenou Octavii z operáku (pro některé - toto berte s rezervou, ale všichni víme, jak to u OL vypadá). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Petrrr napsal:

To mě neva, to už tady nebudu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, LukášCBR napsal:

Ta 1.5TSi se jeví jako nejrozumnější volba, co se výkonu a ceny týče. Jen osobně mě nikdy ty VW benzíny nepřesvědčily svojí spolehlivosti, viz. řetězy, turba a aktuálně klokan i po přehrání SW. Škoda je u 2.0TDi 110kW nemožnost volby manuálu. Třeba časem...

 

 

 

Ano rozumná volba to je, ale pokud to půjde, rád bych ještě někdy příště něco silnějšího a to 1,5 rozhodně není (a steně tak 2,0 Tdi 110kW).

Ovšem tam bych viděl cenovku nebezpečně blízko miliónu a to už mi připadá na auto se jménem Octavia trochu příliš. Navíc kromě DSG tam přibude pohon 4x4.

No jestli bude u RS taky ta cena takto sebvědomá, budou prodeje v ČR asi celkem zajímavé.

A jestli to dopadne s těmi emisními pokutami opravdu tak zle... tak to bude teprv cenovka.

Tak jsem sám zvědav čeho se dočkáme.

 

Před hodinou, LukášCBR napsal:


Typicky rodinné auto za rodinnou cenu. Kdepak, to už dáááavno neplatí.

 

Typické firemní (nebo odpisové), rodinné možná z důvodu, že v něm vozí někdo krom kufříku, noťase a papírů také rodinu. :D

 

před 17 minutami, beuticek napsal:

Taky zase nebude nová. Asi zase nějakej vrácenej operák, uvidíme. Mám na to ještě 3-4 roky čas. 

 

Záleží na tom o kolik bude padat cena, aktuálně je rozumnější zánovní Superb, ačkoliv nemusí mít úplně identickou výbavu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, Clint napsal:

Nebo se holt začnu ohlížet jinde emoji850.png

To se nestane a sám to víš. :D:D:D

 

 

  

před 28 minutami, stanmar napsal:

A jestli to dopadne s těmi emisními pokutami opravdu tak zle... tak to bude teprv cenovka.

 

Nedopadne to jinak. ŠA je teď zase krytá. Mají hybridy a iV modely. Takže to splní. 

Editováno: , autor: Sabiza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to rozhodně stačit nebude, nebo jsi tak bláhový jako politici v Bruselu a taky žiješ v bludu, že se přestanou prodávat auta se spalovacími motory a vše bude elektrické a hybridní? 

Nebuď naiva, ani v západních ekonomikách to bez štědrých dotací nepůjde, natožpak u nás. 

Tolik bezemisních aut žádná automobilka krom Tesly určitě neprodá, aby to vyvážilo ty ostatní. 

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem náhodou narazil na jeden článek, který moc nechápu proč vlastně vznikl...

Podle mě člověk který si to přečte a nemá moc vlastního rozumu na svůj vlastní úsudek, bude na silnici akorát tak nebezpečný.

 

Článek v podstatě nabádá řidiče k tomu, aby brzdili provoz jak mimo město, tak ve městě, aby vytvářeli jakýsi konvoj vozidel a jako bonus si ničili vlastní auto podtáčením motoru při řazení a aktivním systémem Start-Stop...

 

https://auto.tn.nova.cz/clanek/novinky/jak-usetrit-v-zime-na-spotrebe-auta-rozhoduje-styl-jizdy-tipy.html?ref=str

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...