Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
Clint

Clintův pirátský klub II

Doporučené příspěvky

Jako já byl pořád připravený jít na brzdy, kdyby náhodou si TPM rozmyslel brzdit...

Akorát mám pocit, že sice zastavil za autem, ale už se sám nerozjel, nebo možná bych musel déle čekat, ale za mnou stala auta a já radši ťuknul po plynu, aby někdo za mnou netroubil...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Ten asistent funguje do 3s. Pak se musí ťuknout do plynu, nebo přitáhnout páčku tempomatu. Však to tam píše na budíkách.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

když tatra rozdrtí papundekl od škodovky :D  akorát další starost :D

48370314_1216619998503618_6307066745832079360_n.jpg

48120758_985017408351046_4011511166839816192_n.jpg

47792552_297022624278021_6940757610937188352_n.jpg

Editováno na kokta7

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Ten asistent funguje do 3s. Pak se musí ťuknout do plynu, nebo přitáhnout páčku tempomatu. Však to tam píše na budíkách.
    Tak já neměl moc času něco studovat. Kdybych to měl týden, určitě bych se s tím seznámil. Měl jsem to na jeden den.
    • Líbí se mi 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak jak je to s tim parkovanim a automatem samotneho by me to zajimalo. Das ABCD a pak EFGH nebo tam nechas jen IJKL?
    Ja bych automat asi bral. Uz jsem linej, clovek ma navic volnou porad jednu ruku. Muzes v klidu jist, psat SMS nebo tak.
    Kdyby to nebyl ksunt DSG od VW a kdyby ty automaty nedusily motory na 1tis otacek , pokud to neni V8 4litry.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Všude stejné.
    A, zastavíš
    B, dáš neutrál
    C, zatáhneš ručku
    D, pustíš brzdu
    E, dáš P
    F, chcípneš motor
    G, poděkuješ Škodovce za úžasný požitek z jízdy, pohladíš, políbíš, zamkneš a jdeš.

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Až tak? Já to dělám:

A, zastavím

"C" - pokud stojím z kopce či do, zatáhnu ručku

E, dám P

F, chcípnu

To dávání neutrálu a pouštění brzdy, je zbytečný...

Jo, ještě ja tam "G"... To už nechám na každým...

Edit: "G"

Editováno na robin1976

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud dáš P a ručku a pak pustíš brzdu, auto se v kopci ještě pohne a opře se o západku. Na rovince je to fuk, tam se auto nepohne. Jen na P bych parkoval jen na rovince a tam, kde mě nikdo neposune. Zítra to vyzkouším se Supem. Ten má tu debilní elektrickou brzdu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mě právě hrozně mate to, že v podstatě N (neutrál) je u automatu úplně k hownu.....na co tam vlastně je? Když se tahá auto na vlek? A proč jsou tam 2 brzdy ... Stačí tam přece jedna ruční (je jedno jestli elektrická nebo klasická ...

• Líbí se mi 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Automat, jakýkoliv se z principu tahat nesmí. Prakticky je tam Nko jen na posun na servis, odtahovku, nebo na posunovací myčku, popř. parkovací automat.

Ty 2 tlačítka brzd:

1, je klasická ručka. Elektromotor zatáhne, nebo povolí.

2. je automatická brzda. Po aktivaci když někde zastavíš, tak určitou dobu drží tlak v soustavě, jako když stojíš na brzdě. Po přidání se povolí, jako když pustíš brzdu. Pokud přesáhne nèjaký limit, nebo se otevřou dveře řidiče atd..., tak se zatáhne klasická ručka a tlak se povolí.

Klasická - ruční brzda nelze použít v D. Většina automatů ( řízených elektronicky) má snahu si sama přidávat aby se auto rozjelo. A víme, jak moc nebrzdí.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To tak úplně pravda není ne? Jsou tam v podstatě 3 brzdové systémy.
    1. Klasická pedálová brzda fungující klasicky přes hydrauliku a brzdí klasicky přes destičky (využívá ji i brzdový asistent o kterém jsi psal, že dokud nešlápneš na plyn, tak auto stojí)
    2. Režim P na volící páce, který by měl tedy asi mechanicky zajistit otáčení náprav (to simuluje asi to, když necháš zařazenou rychlost u manuálu, vhodné na rovině)
    3. Ruční brzda, stále častěji pouze tlačítko (to by mělo elektronicky brzdit přes destičky (parkování v kopci, nebo místo P = otázka, proč to tam tedy vůbec je, abych šetřil destičky a kotouče, nebo aby v zimě venku nepřimrzly destičky? A jaký je správný postup? Mě řekli při předání, že vždycky když něco dělám s voličem režimu, nebo s brzdou, musím stát na pedálů brzdy, ale když jsem se ptal na to zabrždění, tak to je prej jedno, jestli dám P a potom ještě tlačítkovou brzdu, nebo jestli dám po zastavení N a ruční brzdu a potom P... Jsem z toho trochu mimo, je to tak zbytečně složité (chápu že je to o 14 dnech používání, ale když do toho sedne člověk poprvé, nestačí se divit)...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Poloha P je jen takový kolíček v převodovce. Představ si šlapací kolo a do drátů kola vražíš koště. Múžeš kousek dopředu i dozadu. Pokud tam košte vrazíš při otáčení toho kola, tak letíš, nebo něco křupne.

Pokud zastavíš v kopci, vrazíš koště a skřípneš ho, tak už se blbě vytáhne, nebo tsky vůbec.

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Parkovací_západka

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jo to chápu, proto se ptám, jak se to správně má používat. V podstatě bys to do toho P vůbec neměl dávat, je to akorát tak cesta k problémům. Takže ideálně zastavím, z D to dám do N a zapnu ruční brzdu, vypnu motor, zamknu a jdu? Doma v garáži nebo na rovině na parkovišti můžu zastavit, a z D tam dát P a vypnout motor, s tím, že tam je někde prostě vražený kolík a nestojí auto zabržděné přes destičky a kotouče...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Vždy do P. Pak je to podle situace, kde stojíš. Já dávám ručku jen v kopci, nebo když pospíchám z auta. Když nepospíchám, dám P a jemně pouštím brzdu, dokud se západka neopře. Není to věda.
    Já mám automaty už hrozně dlouho, tak to mám vše už automaticky. Takže mi nèkteré věci už ani nenapadnou. U některého automatu třeba nevyndáš na N klíček ze zapalování atd.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ono ta poloha P je ve finále jediná mechanická věc, která to auto chrání proti rozjetí.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Už to chápu P je vždy a ruční brzda je navíc, abys netrápil ten mechanismus který je použit v tom režimu P

• Líbí se mi 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 12 hodinami, Stringo napsal:

G? Jo tomu konečně rozumím emoji23.png

jenom jestli to ví i manželka .....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 18 hodinami, bitttpower napsal:

Tohle nějak nechápu,nabourat to takhle v nějakem dvoře,to musel byt umělec:rolleyes:

plechy dnes škodovky a ostatní VW mají tloušťku 0,4. nechtěl bych mít superba za 1 milion, který má stejný plechy jak fabie :D

Editováno na kokta7

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se