Přejít na obsah

Clintův pirátský klub II


Clint

Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, Stringo napsal:

když začínala s prodeji 2.gen, byla za ty peníze skoro v plnej co 4.gen začíná v základu emoji3.png

Až zas něco plácneš tak si napřed srovnavej stejné specifikace výbavy, neboť OII combi Elegance s motorem 2,0 Tdi / 103kW v automatu stála v roce 2005 celých 744 900,- Kč a to měla jen 15" Al a byla bez navi, xenonů a dalších prvků výbavy které jsou u OIV Style již v základu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže tehdejší top je z dnešního pohledu základ. A taky se za těch 15 let zvedly platy. Takže pořád jsi mimo. Nebo pokud to tedy dorovnám navigací za 60 tisíc, 17" Al za 13 600,- xenony za 22 500,-....a další. Tak ani za tehdejších 870 tisíc, nebudeš mít tolik věcí jako za stejnou částku dnes. 

Jinak základní výbava classic s motorem 1,4 MPI / 55kW v liftbacku začínala na 424 900,- Kč... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brát ceny naprosto vybavených aut je zcela irelevantní. Ty si kupuje málokdo. Hlavně za milion a sto tisíc si snad Octavii nikdo nekoupí, když za to může mít Superba, Passata, 508 nebo třeba XEčko.

Ruku na srdce, ta cena Octavie je stále dobrá za to, co má všechno v základu. Vždyť ještě na O3 FL byla u klasické Active výbavy halogenová světla... Díky bohu, že od toho ŠA opouští. Dneska se dá říct, že tak dobře vybavené auto je fakt zázrak. Hlavně za ty peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však to říkám, že to není pro obyčejné lidi, protože ti si raději koupí něco jiného. S tím, že poměr Cena/výbava je u Octavie nějak výrazně lepší než u konkurence už tolik nesouhlasím. Jediné v čem Škodovka ve všech segmentech kraluje je prostornost. Cena rozhodně ne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já na 100% vím, že už si škodovku nikdy nekoupím. 2x stačilo :-) to si radši koupím auto s logem píči....

Upřímně nový Megane je na tom docela dobře. Jejich sedan sice není úplně rodinné auto, ale za tu cenu, co to jde koupit v plné výbavě a například

s originálním LPG systémem, je to zajímavá varianta. Zvládl jsem s tím Belgii ve 4 dospělých lidech. Ty provozní náklady jsou fakt úplně směšné a vevnitř nevypadá vůbec špatně. Jen škoda toho jejich rádia, které je takové pomalejší. Ale nic, co by Android auto nevyřešilo.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych řekl, že s ohledem na růst platů a cen oktavií se ta dostupnost nijak závratně nezměnila. Už tenkrát byla O1 pro mě auto nedostupné a nebýt toho, že jsem "vydělal" nějaké peníze, mohl jsem si ji koupit. Jinak bych stěží měl na Fábii [emoji23]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na jaře mě čekají nové letní gumy, co doporučujete? [emoji6] Moje oblíbené Barumy už dávat na léto nebudu, teď před koncem klouzaly na vodě víc jak na oleji [emoji38] A na dálnici za deště jsem chytil aqvaho pláning [emoji23] Nebylo mi moc dobře.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já sem v bmw neseděl už cca 3 tydny, je hnusně už... myslel sem nové auto na denní ježdění, právě megan se mě celkem líbí...

 

@Clint třeba tohle... pirelli mě nasrali, protože hrozně mizej... michelin má daleko větší vydrž na km....

https://www.pneumatiky.cz/michelin-pilot-sport-4-225-40-zr18-92-w-xl-fr-letni-pneumatiky-544969-t1

https://www.pneumatiky.cz/michelin-pilot-super-sport-225-40-zr18-88-y-bmw-fr-letni-pneumatiky-453577-t1

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já na jaře budu na Ceeda kupovat tyto https://www.pneumatiky.cz/michelin-crossclimate-195-65-r15-91-h-celorocni-pneumatiky-370933-t1

Je zbytečné, abych na auto do města držel dvě sady pneumatik. Měl jsem na výběr. Buď koupit nové sady pneumatik na léto a zimu, včetně dalších disků na letní pneu nebo celoroční. A jelikož je prosinec a pořád není sníh, tak na to seru a než abych utratil 20 tisíc za pneu a ALU, vezmu za 6 tisíc ty nahoře a nebudu to tři roky vůbec řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, Clint napsal:

Tak na jaře mě čekají nové letní gumy, co doporučujete? emoji6.png Moje oblíbené Barumy už dávat na léto nebudu, teď před koncem klouzaly na vodě víc jak na oleji emoji38.png A na dálnici za deště jsem chytil aqvaho pláning emoji23.png Nebylo mi moc dobře.

 

 

Co tohle? 

https://www.pneunet.cz/pneu/180556/dunlop-sp-sport-maxx-rt2-mfs-225-45-r-17-91-y-letni/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...