Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

sliver

Výměna xenonové žárovky D5S

Doporučené příspěvky

Zdravím, jak to vidíte s výměnou D5S ? Dá se to zvládnout vlastními silami bez návštěvy servisu? Co jsem koukal tak přístup tedy nic moc (1.2 tsi). Má s tím někdo zkušenosti? Díky za rady.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Mno, mě to čeká v nejbližší době. Při rozsvícení světel pravá vždy po cca 3 sec od rozsvícení na sekundu zhasne. Takže se na to psychycky připravuju. V DP píšou že nárazník musí dolů, protože bez toho nejde vyndat světlo a bez toho zase demontovat víčko výbojky a vyndat výbojku...... Což o to, ono to prý jde i bez toho nárazníku (viz montáž xenonů některými uživately tady), ale nerad bych si ho nějak natáhl nebo zdeformoval.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Při představě co všechno musí dolů to tedy vypadá spíš na servis. Díky za objasnění.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

U SupůIII je podobné téma. Někdo už měnil výbojku tak, že oddělal plastový podběh pro lepší přístup zezadu ke světlu. Což by mohla být cesta. Otázka je, kolik místa je mezi korpusem světla a výztuhou na blatníku, jestli je vzdálenost dostatečná pro vyjmutí výbojky. Demontovat víčko tudy totiž půjde určitě docela dobře, i když i to bude stejně chtít ruce a prsty gynekologa.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To je dobrý nápad a zároveň i výzva. Až mi přijdou žárovky tak to vyzkouším.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nakonec vše dobře dopadlo. Na levé straně stačilo vyndat jen baterku a servisní zátku v podběhu.  Na pravé straně stačí vyndat jen tu zátku v podběhu. Tam byl trochu problém se zpětným zapojením konektoru do spodní části výbojky ale to bych spíš viděl na mojí nešikovnost. Doufám že tyhle výbojky vydrží minimálně stejně jako ty původní.

Editováno na sliver
    Chyba

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak to je pozitivní zpráva! A kde a jaké výbojky jsi kupoval? Cena?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jo, tam jsou snad nejlevnější. A jiné, než Phillips, jsem na webu nenašel.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se