Přejít na obsah

Příjem rádia - záhada


Doporučené příspěvky

Ahoj, vlastním Superba rok 2002 s DX radia (typ A), tmc boxem neCAN a GPS anténou a již od března tohoto roku řeším pro mě dost velký problém v podobě signálu radia. Každý den jezdím stejnou trasu cca 50km. A ze dne na den začalo radio na některých místech šumět, přijde mi, že šumění se čím dál víc stupnuje. V lednu, únoru jsem jezdil celou trasu mez sebemenšího šumění a teď stačí zajet za mikro horizont a signál není. 
Do dnešního dne jsem vyzkoušel čtyři DX radia - typ A - neCAN (seat, vw, škoda), tři TMC body, 6 antén s GPS modulem a 3 koaxiální kabely, koupil jsou i originální prut antény ve Škodovce (889 Kč). Ale ani u jediné změny jsem nepocítil změnu. 
Zkoušel jsme i psát do radia, zdali v březnu nezasahovali do vysílačŮ, ale dostala se mi odpověď že nikoli. 

Možná bych se s tímto "jevem" smířil, ale když jedu služebním jedničkovým superbem, který má též DX radio a ten na této trase ani jednou neztratí signál tak mi to hlava nebere. Dokonce jsme si i na tuto trasu půjčil od kamaráda také Superba s DX radiem a opět toto trasa byla bez šumu. 

Napadá váš ještě nějaká rada? Jde nějakým způsoben změřit signál např. přes VAG? 

Napadlo mě, že by v autě byl nějaký zdroj rušení. Ale nic jsme nevypozoroval. 

Ale zjistil jsem že když v zadu někdo sedí, tak se signál radia zlepší a při uchopeni prutu rukou je signál také lepší. 

Napadá vás nějaké řešení? Jsem ochoten i za někým zajet abych tento problém odstranil, protože jsme již zoufalý. 
 

kkkk.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...