Přejít na obsah

Internet v kodiaqu


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny a předem se omlouvám, zda to nepaří do této sekce.

 

V září bych měl mít nový kodiaq sportline a už teď přemýšlím, jak v něm vyřešit internet. Možná to vše chápu špatně a proto se Vás chci zeptat, jak to máte vy? To se strčí nějaká sim do auta a pak pomocí wifi se připojím k internetu?

- Mám dítě a to rádo kouká na pohádky (youtube) na ipadu.

- Uvažuji o černé skříňce (Blackvue 900s 2ch) která se dá připojit pomocí wifi k internetu a dá vám vědět na mobil, že se něco děje kolem Vašeho auta

- plus nějaké ty prkotiny, co umí Columbus

 

Takže asi budu potřebovat nějaký pořádný balíček dat :) Ideální by byl neomezený internet. :) Oficiálně se myslím nenabízí a proto se chci zeptat těch, kterí mají podobné nároky jako já a popř jakého operátora zvolili.

 

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predpokladsm, ze mas v sutu columbuse (do sportline doufam amundsena nedavaj).

 

je to presne tak - do columbuse strcis datovou sim a internet z ni pak nasdilis pres wifi.

 

s daty to u nas neni jednoduche - ja mam napr na telefonovani vodafone a v ramci zakladniho tarifu mam 7gb dat. K tomu mam navic za 99 kc datovou simku, ktera ten 7 gb datovy limit sdili s hlavni kartou.

 

co vim, tak t-mobile ma neco podobneho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, mám columbus.

U VF a T-Mobile jsem viděl nabídku internetu na doma popř na chatu, ale je to zařízení na klasickou zásuvku 220v což budu mít taky v autě. Datový balíček je tam 60gb což by mohlo stačit, jen nevím, zda ta zásuvka v autě 220v je stále zapnutá, ikdyž auto opustím. To samé platí i pro datovou simku v columbusu, zda pořád funguje, ikdyž auto opusím. Ideální by ale byla ta datová simka cca 50-100gb/měsíc ale myslím, že to vůbec v nabídce není :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

220v zasuvka v aute se vypina bud s vypnutim motoru/zapalovani, a nebo pokud v ni byl nejaky spotrebic, tak cca 15 minut po vypnuti.

 

toto je take varianta, je tu par lidi, co to vozi. Ti tomale nemaji v 220v zasuvce, ale maji to v kufru zapojene do zapalovacove zasuvky.

 

jinak datovou sim s tolika gb ... tak to nevim :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten LTE internet na doma popř. na chatu bude vázán na jedno místo, nebude to mobilní v pravém slova smyslu a operátoři ho asi nedají každému kdo má možnost DSL apod.

 

SIM s neomezenými mobilními daty např: http://www.eri.cz/datove-neomezene Ceny jsou tam odstupňované podle rychlosti.

Editováno: , autor: osobne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možností jak pořídit internet do Kodiaqa je docela dost.
Dá se pořídit datová SIM do "tabletu" s nějakým rozumným datovým tarifem a vrznout ji do navigace, případně do USB modemu z Číny za pár korun.
Nebo docela výhodné je za 249,- s DPH měsíčně pořídit 5GB do auta, neomezeně po celém EU v rámci služby chytré auto (OBD zásuvka) u jednoho nejmenovaného mobilního operátora v Česku.  V ceně je dokonce i asistenční služba po celém EU.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud má konkrétně Columba, tak vidím nejjednodušší použití slotu pro DATA SIM v přihrádce, kde jsou i 2x sloty pro SD karty. To vytvoří v autě samostatnou WiFi s Internet konektivitou (lze sdílet pro každého v autě). Bez nutnosti mít nějaký další smartphone apod. jako hotspot.

 

Je to jednoduché, spolehlivé, osobně mám v Columbusu také extra data SIMku od O2 s vlastním tarifem, nezávisle na telefonu nebo telefonech. Dávat tam nějaký další modem ať už v jakémkoliv konstrukčním provedení nevidím moc rozumné, je to právě velká výhoda Columba, který toto umožňuje, bez nutnosti nějakých hotspotů v mobilu, modemů atd... Ale je to vždy na zvážení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, pokud to uděláš pomocí SIM karty s datovým tarifem, zasunuté v externím modulu v odkládací schránce spolujezdce, myslím, že se to vypne po nějaké době po uzamčení auta. Aktivuje se myslím opět po odemčení auta. Vzhledem k tomu, že na smartphonech mám i mobilní konektivitu, ani nepoznám, kdy se to přepojí na WiFi v autě. Takže tam by pro to cloudové odeslání z BlackVue v nepřítomnosti asi byl problém. Proto jsem osobně na dashcam řešení i s cloudem rezignoval.

 

Obecně neexistuje nic jednoduššího a spolehlivějšího, je škoda nevyužít toho, co Columbus nabízí, a strkat tam nějaké další modemy a řešit jim trvalé napájení, hotspote v mobilu to taky neřeší... Ale ani Columbus to neumí i v uzamčeném autě.

 

Ceny čistě datových tarifů na samostatné SIM jsou u každého operátora a zákazníka dost zcela individuální, nelze to generalizovat (dají ti např. slevu, když máš již jiné SIM tarify, ani nemusíš být firma). Já osobně mám pro Columbus 10GB data tarif, zatím dostačuje, navigace mě běží trvale v Google mode.

 

Jinak samozřejmě "Chytré auto" od T-mobile (to asi myslel @marmen.cz) do ODB je určitě zajímavý produkt se zajímavou cenou, i tím Internet balíčkem, který k tomu dávají. Nové provedení umí také WiFi v autě až pro 5 uživatelů. Kdybych neměl Columbus, určitě bych šáhl po tomto, tam by WiFi mohla běžet stále, baterii si to kontroluje. Služby běží i v uzamčeném autě, ale nevím zda-li to pozná nepřítomnost, a z energetických důvodů to jen WiFi nevypne.

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

 

- To vypadá zajímavě. Máte s tím někdo osobní zkušenost? pokrytí?

 

Pokryti je vsude, kde ma pokryto T-Mobile. Ja mel asi pred tremi lety jejich nejlevnejsi tarif s neomezenymi daty za 198 Kc mesicne rychlost 0,5 Mbit/s, ale ten pak prestali nabizet a drazsi jsem platit nechtel, takze jsem od nich po roce odesel, ale jednani s nimi bylo bezproblemove, mohu je doporucit.

 

https://m.mobilmania.cz/198-kc-internet-bez-fup-limitu-a-zasadnich-hacku/a-1332561

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kolega ve starsi Allhambre si udelal vlastni reseni:) stary mobil schovany v kufru a vlastni android appka s posilanim dat do vlastniho openhubu. ale ma to jen na sledovacku vozidla a meteo informace (takze nema velkou spotrebu dat). Akorat i kdyz to ma zaizolovane, tak jak je venku velka zima a teplota baterky spadne k -5 tak se mu to vypne:) ale zas tak casto za rok to neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Přidal bych ještě jednu možnost, která zde prozatím nebyla zmíněna - takto to používám já. Jedná se o Bluetooth tethering. Pokud máte v mobilu datový tarif, dá se využít pro připojení Columba k internetu. Po spárování telefonu s autem přes Bluetooth si Columbus "vezme" datové připojení ze SIM spárovaného telefonu, ostatní se mohou k tomuto internetu připojit přes WI-Fi síť. Není tedy potřeba mít samostanou SIM kartu umísěnou ve slotu Columba ve schránce před spolujezdem, ani vytvářet hotspot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem se nakonec rozhodnul pro "Chytré auto" od T-Mobile. 20GB dat/měsíc za 499,- ale dají se ukecat na 400,-/měsíc

https://www.t-mobile.cz/chytre-auto

 

u Vodafonu mi bylo řečeno, že data nelze využívat v zahraničí. Tím to pro mě nemělo smysl

Editováno: , autor: klakson23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
On 8/16/2018 at 7:49 AM, Tragedie_v_JZD said:

Predpokladsm, ze mas v sutu columbuse (do sportline doufam amundsena nedavaj).

 

je to presne tak - do columbuse strcis datovou sim a internet z ni pak nasdilis pres wifi.

 

s daty to u nas neni jednoduche - ja mam napr na telefonovani vodafone a v ramci zakladniho tarifu mam 7gb dat. K tomu mam navic za 99 kc datovou simku, ktera ten 7 gb datovy limit sdili s hlavni kartou.

 

co vim, tak t-mobile ma neco podobneho.

Ahoj - mam tiez Kodiaqa a 4G LTE simku zdielanu s hlavnym programom - mam ale zaujimavu skusenost... telefon sa vie pripojit volne v ruke a stojace auto na speedteste rychlostami 218/53 - 178/68,4   a na tom istom mieste cez SKODA WLAN z internej simky v Columbuse  6,81/19,3  alebo 5,14/15,6   ... cakal by som opacne rychlosti... kedze predpokladam ze by to malo byt aspon priblizne rovnako rychle a skor naopak rychlejsia by mala byt interna SIM - a ano na display navi mi pise 4G LTE... t.j. singal bol OK - skusal na viacero miestach a zastavene auto... a viacnasobne.....    este ma napadlo ze SKODA WLAN je 2,4 Ghz N-ko standard  150 Mbit  max - asi to este overim   ... aj tak by ale mal ist rychlejsie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...