Přejít na obsah

Autobatéria


Badura

Doporučené příspěvky

Ahojte.Menil som bateriu na dvoch autach-obe Octavia 3.Obe mali baterku od vyroby a cudujte sa-EFB.AGM baterie sa podla mna davali len malokedy do nasich aut,ja sam mam origo a je EFB.Vyrobca podla mna dava naozaj co najlacnejsi material,zaruku vydrzi,tak naco si lamat hlavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 3. 2021 na 22:12, bajky napsal:

Ahojte.Menil som bateriu na dvoch autach-obe Octavia 3.Obe mali baterku od vyroby a cudujte sa-EFB.AGM baterie sa podla mna davali len malokedy do nasich aut,ja sam mam origo a je EFB.Vyrobca podla mna dava naozaj co najlacnejsi material,zaruku vydrzi,tak naco si lamat hlavu.

 

Neviem ci som dobre pochopil.EFB,ktoru mam este z tovarne uz 7dmi rok je ten najlacnejsi material?

20200405_134622.jpg

Editováno: , autor: ritch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 3. 2021 na 17:53, ČudlR napsal:

 Jak si zjistil podle vin ze to je puvodni origo baterie ?

 Jasny ja jen ze hromada lidi do autorizaku nejede kvuli vymene autobaterie. Coz se jim ani nedivim kdyz to zvladne prakticky kazdy sam a hlavne o 50% ceny baterky levnejs. Proto sem se divil jak by to mohl zjistit pres vinko jestli si to nekdo nevymenil sam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie je to najlacnejsi material.

EFB- jedna sa o vylepsenu bateriu s elektrolytom a olovenymi clankami.Tento typ ma vyssiu zivotnost,ale nie je priamo urceny pre vozidla s rekuperaciou-pri rekuperacii dostava akumulator "bomby" v pofobe vysokeho nabijacieho prudu a napatia v case,ked brzdis motorom.

Bateria AGM nema obycajny elektrolyt ale je v akejsi spongii sklenenych vlaken.Dokaze tak lepsie odolavat tymto rezimom spojenym s rekuperaciou.

U vyrobcu vedia tieto rozdiely,avsak bateria EFB vydrzi standardne 3-4roky bez problemov,co je neskor,uz vyrobcov nezaujima.Co sa tyka porovnania cien EFB vs.AGM tak je rozdiel cca 1/3.A to je aj dovod preco do noveho auta dostanes vacsinou EFB.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Jaro9999 napsal:

Vartu AGM mám od výroby v O3 1,8 TSI od 09/2013, doteraz bez akýchkoľvek problémov. A na počudovanie, takú istú Vartu AGM mám aj v S3 2,0 TSI 11/2020.

A v tej O3 máš odpojený dvojžilový káblik z batérie? Alebo používaš Start-Stop systém a rekuperáciu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže včera som bol v autorizovanom servise Škoda, dal som reklamovať batériu a tlačidlo Start-Stop (pri štartovaní niekedy aj 6x som musel zatlačiť tlačidlo aby naskočilo). Otestovali batériu, bola zlá, vymenili za novú, tiež EFB, ale značka Varta. Má tie isté parametre, napriek tomu povedali, že musia aj nakódovať. Vymenili samozrejme aj tlačidlo v záruke. Takže spokojnosť! Dvojžilový káblik som hneď aj odpojil, takže Start-Stop funkciu a rekuperáciu nebudem využívať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 3. 2021 na 23:06, bajky napsal:

Ahojte.V supe 2016 1,8tsi mam EFB-laurin klement,v druhom 2017 2,0tdi 140kw zase Agm Varta. Celkom zaujimave podla coho volili typ baterky.

Baterky údajne volia podľa výbavy a energetickej náročnosti zariadení - AGM dávajú do áut s Webastom napr. Či aj podľa motorizácie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, mate niekto skusenosti alebo viete poradit bluetooth tester autobaterie? Nieco, co pripojim priamo na plus/minus baterie a cez bluetooth v aplikacii si viem pozriet priebeh napatia na baterii ci uz pri jazde, alebo ked auto stoji (niekedy moje auto stoji aj 2 tyzdne). Skusal som googlit, ale je ich velmi vela, tak ci mate nejaku priamu skusenost s dobrym produktom. Auto ma 2,5 roka a uz mi obcas pri starte vypisalo ze akumulator je vybity, tak by ma zaujimal priebeh.

Dakujem.

Editováno: , autor: janci47
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...