Přejít na obsah

Nesrozumitelný údaj na měrce oleje


Hammerdin

Doporučené příspěvky

Ahoj všem, rád bych se zeptal na jednu maličkost, popřípadě zda se někdo nesetkal s něčím podobným. Mám SII, m.r. 2010, CBBB, 2.0 125kw, při kontrole hladiny oleje jsem zjistil, že jedna strana měrky značí množství dostatečné, tedy v horní třetině a druhá strana nedostatečné, tedy ve spodní třetině. (Samozřejmě měřeno na rovném povrchu) Kontrola byla provedena cca 1 týden od výměny. Tak nevím, zda olej doplnit či odsát, Děkuji všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já provádím měření tak, že měrku vytáhnu, otřu do hadru a pak teprve zasunu a vysunu a vidím kolik je oleje

...ono totiž vytáhnutí měrky jen tak nemusí odpovídat, proto ti to může ukazovat to, co ti to ukazuje, protože jinak není možné mít více "hladin" v jedné olejové vaně. Měřil si olej studený či zahřátý a pokud zahřátý tak po jaké době od dojezdu ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj měření jsem prováděl přesně tím způsobem, jak popisuješ, tedy měrku vytáhnu, otřu čistým hadrem, zasunu zpět, chviličku počkám a opětovně vytáhnu. Hladinu jsem měřil u oleje studeného, tím mám na mysli přes noc. Také mi nad tím zůstává rozum stát, můžu doložit fotografie pro lepší představu.

Editováno: , autor: Hammerdin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...