Jump to content
Alister W.

Zapůjčka SUPA

Recommended Posts

Čaute všeci, chci vás poprosit o radu... Mizíme s frajerkou cca na rok do Anglie a nechce se mi nechávat Supa jen tak stát rok na asfaltu. Přemýšlel jsem nad prodejem, ale na to ho mám moc rád. Takže jsem se domluvil s bráchou, že ho bude rok užívat, pač chtěl stejně svojí oktávu prodat. Auto tedy bude v provozu než přijedu mým bratrem, otázka ale zní..? Mám auto na něj radši přepsat, nebo existuje nějaká jiná možná varianta, či to nechat být? Bráchovi věřím, takže se nebojím o nějaké okradení a podobně. Řídí taky v klidu, ale nikdy nevíte co se stane a jak by to potom bylo s řešením pojistky. Nebo mu ve věci řešení s autem udělit třeba na rok plnou moc?

 

Máte někdo zkušenosti? Díky za tipy :kol-143:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udel mu plnu moc minimalne aby ta mohol zastupovat v pripade riesenia poistnej udalosti pred poistovnou alebo komunikovat s policiou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Díky za reakce! Obsílky snad nebudou v případě, že ano tak plná moc. Přemýšlím na všeobecnou plnou mocí, ta by ho měla pro oba případy zplnomocnit. Snad to bude vše ok. 

 

Díky chlapi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Něco jako všeobecná plná moc neexistuje a ne pro všechny úkony je možné někoho zmocnit.

Jde o to, že pokud bráchu někde změří radar nebo blbě zaparkuje, tak obsílka přijde tobě - ty jsi majitel a ty jsi zodpovědný za to, co se s autem děje. Jenže obsílku do vlastních rukou nikdo kromě tebe nedokáže převzít. Za pár dní se na to zapomene, ovšem vzhledem k takzvané fikci doručení u tebe za pár let může zaklepat exekutor kvůli kdysi nezaplacené tisícovce...

Tohle zdaleka není jen problém auta - poštu by jsi si měl při delší nepřítomnosti na adrese trvalého pobytu vyřešit. Cokoliv ti přijde na adresu uvedenou v registru obyvatel se po 10 dnech ze zákona pokládá za doručené. Že si to nepřevezmeš a nepřečteš je čistě tvoje věc.

 

 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moc díky witmane! Vypadá to tedy lépe na přepis. Ale s poštou do vlastních rukou těžko říct jak udělat... Je to v celku nereálné.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...