Přejít na obsah

Personalizace - trvalé nastavení profilu řidiče


Redfish

Doporučené příspěvky

Dovoluji si založit nové téma, neboť mě Pawouk vyhnal ze skupiny „Škoda Connect - vzdálený přístup k vozus tím, že to tam nepatří J

Problém : chci trvalé nastavení volby profilu řidiče tak, abych nemusel při každém nastartování potvrzovat, že jsem to já - bohužel musím potvrdit, samo nezmizí

Pozn. mám KESSY (hledal jsem i tam), registrace služeb provedena, reset infotainmentu již několikrát! Zkusil jsem 2 klíče, nepomáhá.

 

Dovolil jsem si použít část diskuze z výše uvedeného tématu

************************************************************

V 28. 6. 2018 na 23:18, Arts napsal:

zdravim , Sice mam care connect v rapide na amundsene ale asi to bude rovnake. Da sa nejako nastavit to aby sa ma pri kazdej jazde nepytal infotaiment ze ci som to "ja" uzivatel a nemusim stale stlacat stale ze OK  , alebo stlacit zmenit uzivatela. Po kazdom starte to vyskakuje a uz ma to otravuje. Neda sa nastavit na pevno nech sa ma to stale nepyta na uzivatela ?

 

V 29. 6. 2018 na 9:11, brabo napsal:

V Kodiaqu je tohle příplatková funkčnost personalizace. Kdy podle klíčku, kterým odemkneš, se zvolí spárovaný profil řidiče. Ale systém ti umožní bezprostředně po nastartování ten profil ručně změnit (pokud by sis klíčky s někým prohodil). V Kodiaqu to ale svítí jen několik sekund, a pak to samo mizí, pokud nic nezměníš. Celkově se pak v menu dá personalizace úplně vypnout. A funguje to pak úplně stejně, jako by tam nikdy nebyla. Tj. pak se to už nebude ptát na řidiče.

 

Personalizaci mám, spárováno ke klíči mám. Ale stejně se to pořád ptá, jestli jsem to já. To by snad nevadilo, kdyby to svítilo jen pár vteřin, ale mě to nezmizí, dokud nepotvrdím. Už mě to fakt se.., obrazovka je pořád překrytá tímto dotazem. Technici mi poradili tovární nastavení, chvíli ok, a už je to tam zase : (((( Zrušit personalizaci nechci, zaplatili jsem si tuto "vymoženost" právě proto, aby ji využil. Občas se střídám s přítelkyní a oba máme svůj klíč.  Stejně se to chová i když jsem v systému jen já a další klíč není přidán. Neustále resetovat infotaiment je přece blbost.

A ještě jedna věc, opravdu lze nastavit automatické zavření vozu při odchodu?

Poradí někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě z toho co píšeš všechno ukazuje spíš na nějakou závadu. Zusil bych servis a reklamaci. Mě to opravdu po pár vteřiných vždycky zmizí. A pochopil jsem i z manuálu, že by to přesně tak mělo chovat. Po nastartování na chvíli naskočit, ale pak samovolně zmizet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak snad se to povede :-) a návod určitě potěší. Mě se to chová asi jak se systému líbí. Klíč, který používám nejčastěji a od začátku - hláška občas sama po pár sekundách zmizí. Druhý klíč - hláška nezmizí.

Asi dobrý nápad volat na Helplinku, protože pochybuji, že ve většině servisů (tím nechci podceňovat všechny) by si s tím nevěděli rady a řekli by, že je to vlastnost nebo, že neví co s tím...

Editováno: , autor: l79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam zcela nový Kodiak cca 2 měsíce a mě to co píšeš nedělá. Otevřu svým klíčkem, na digitálním štítu u volantu se mi objeví, že jsem to já, vše se automaticky přenastaví a nápis zmizí. Nastartuji a jedu. Když otevře druhým klíčem manželka, vše se nastaví na ní včetně zrcátek, sedačky, barvy interiéru, infotainmentu apod. a jede. Reklamuj to. Jinak o tom automatickém zamknutí vozu po vzdálení klíčku od vozidla jsem také již slyšel, ale nevím kdo to umí a nebo jak to nastavit aby to tak dělalo. Také by mne to zajímalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Tomo29 napsal:

Mam zcela nový Kodiak cca 2 měsíce a mě to co píšeš nedělá. Otevřu svým klíčkem, na digitálním štítu u volantu se mi objeví, že jsem to já, vše se automaticky přenastaví a nápis zmizí. Nastartuji a jedu. Když otevře druhým klíčem manželka, vše se nastaví na ní včetně zrcátek, sedačky, barvy interiéru, infotainmentu apod. a jede. Reklamuj to. Jinak o tom automatickém zamknutí vozu po vzdálení klíčku od vozidla jsem také již slyšel, ale nevím kdo to umí a nebo jak to nastavit aby to tak dělalo. Také by mne to zajímalo.

Otviras vzdy klicem nebo nekdy jen chycenim kliky u ridice? Muze to mit vliv? Ja mam z 99% klic v kapse, dojdu ke dverim, chytnu kliku, sednu, startuju, vyjedu a do minuty tam naskoci ten podelany dotaz a nezmizi ani za hodinu dokud nepotvdim, ze jsem to ja. Problem je v aplikaci Skoda connect, ne v samotnem rozpoznani ridice, to mi taky v maxidotu chvilku sviti a zmizi. Hlaska, co sviti, je na infotainmentu. Vsiml jsem si, ze jsem mel v personalizaci rucne prepsane z ridic 1 na svoje jmeno bez diakritiky a ten dotatz z displeje je na jmeno s diakritikou a prvnim pismenem z prijmeni. Tak jsem se v personalizaci prejmenoval stejne a bohuzel porad nic. Do servisu se mi moc nechce, radeji zkusim zase telefonickou podporu. Jinak dik vsem za postrehy a tipy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Umi to Ferda, ale inak je to pri Superbe nepouzitelne, pretoze auto sa vzdy zamkne po zatvoreni vodicovych dveri, nie po vzdialeni sa od auta. Tzn ak vystupis a potrebujes si nieco vziat zo zadu, tak musis nechat otvorene vodicove dvere. Superb ma kessy len na prednych dverach.

Editováno: , autor: deto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale kdyz mam klic v kapse, tak to nevadi. Vylezu, zabouchnu, auto se zamkne, jdu do kufru, otevru rukou nebo kopnu, vezmu neco, kufr zavru, odchazim. Myslim, ze s timto bych nemel problem. A zamkne se auto pri odchodu klicnika i kdyz jsou v nem jini pasazeri? Ale asi je to jedno, protoze jestli to umi nastavit jen Ferda, tak nic. Mam to sice nastaveno caristou, ale stejne nefunguje. Smirim se s tim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nápis mi zmizí ať už otevřu klíčem, nebo jen rukou na klice. Infoataiment se zapne a hraje hudba, nebo navigace apod. Žádné nechtěné nápisy s uživatelem vozu apod se mi tam neobjevují, natož abych to musel nějak potvrzovat, aby mi to zmizelo. To zamknutí po vzdálení klíče od auta je správně až když se zavřou dveře řidiče, tak to funguje i u konkurenčních značek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Freda : smím se zeptat, proč to mínus na mém příspěvku? Že jsem napsal, že nechci automatické zamykání, když bys to musel dělat ty? Prostě do Strakonic kvůli tomu nepojedu. To je vše, žádná osobní kritika na tvoji osobu. Nebuď cimprlich...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zatím poslední zpráva ohledně problému s trvalým potvrzování uživatele na infotainmentu je taková, že prý je to normální. 

 

Cituji z mailu:

"současný stav vychází ze standartního nastavení a nelze jej v současné době měnit. 

Zároveň je přizpůsoben i standardům GDPR. Řešení nastavení je v řešení."

 

Tak na co je mi dobrá personalizace, když auto z klíčku nepozná, že jsem to já. Nikdo další není přiřazen. Asi budu chtít vrátit peníze za příplatkovou "Personalizaci a třetí klíček".

Resetoval jsem úplně všechno a už mě nebaví znova a znova všechno nastavovat.

Dost jsem věřil, že mi z Helpdesku Škoda connect pomůžou, ale nepovedlo se. A musím uznat, že se snažili. Ovšem nevím proč, když nakonec je to vlastně "správně" a není co řešit.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyjádření v mailu nechápu. My to používáme s přítelkyní a když přistoupí ona (se svým klíčem v kabelce) a sáhne na kliku, vše se přenastaví podle ní, display ukáže na chvíli její jméno, které po chvíli samo zmizí. To samé u mě s mým klíčem. Jenom občas, když jsme u auta oba s našimi klíčky, je systém zmatený a přepne na toho druhého, ale to chápu. Jde to samozřejmě změnit na panelu. Potom to chce potvrdit řidiče, ale jinak ne. S těmi "standardy GDPR" si asi dělají legraci, ne? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak si představuji, že by to mělo fungovat. Můj klíč, auto se nastaví, klidně ať to chvilku svítí a pak zhasne. Když zjistí 2 klíče, nechť se zeptá. Ok. Ale vše vynulováno, klíč jeden a pořád se dotazuje. Operátor na Helpdesku mi na dotaz ohledně GDPR moc neodpověděl, sám nevěděl, proč mu někdo jiný tuto zprávu dal k přeposlání pro mě. Je z toho možná stejně zmatený, ale fakt se snaží. Říkal, že v pondělí má proběhnout nějaká porada, kde se možná bude řešit i můj problém a že mi pak dá vědět. Doufám, že něco vymyslí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klíč jsi přiřadil manuálně? Máš zakázané automatické přiřazení klíče(odškrtnuto)??

 

Resetovat do továrního(zamknout auto a počkat 15  minut).

 

Pokud bude zaškrtnuté automatické učení, tak odznačit(případně metodou Windows - obráceně: označit, že ano, zamknout auto, počkat 15 minut a nastoupit a opět odškrtnout a zase zamknout auto a počkat 15 minut...) Pak bych ručně přiučil k profilům klíč. Opět bych šel cestou, první klíč(jen ten mám u sebe v autě!!!) - nastavím si profil a vše a na konci ručně přes menu přiřadím klíč, pak opět zamknout auto a 15 minut počkat, přijít jen s dalším klíčem a vše opakovat. Pak zkusit zda vše funguje - ta nabídka občas vydrží delší dobu, ale vždy musí po této anabázi zmizet a profil se zvolí sám. Pokud to nefunguje, je chyba v softwaru MIB, protože to je jediné co si Škodovka vyvíjí(nechává od výrobce vyvíjet) z velké části sama a stále jak je vidět tam mají jen víc a víc chyb.

 

Pravidlo zní - nikdy ručně nepotvrzuj pro urychlení, musí se to vždy samo přepnout!!

 

 

Jinak argumenty z tvé strany:

Návod k obsluze strana 58 -

citace:

Po odemknuti vozidla a otevřeni dveři řidiče se všechny personalizovane funkce

nastavi podle uživatelskeho učtu, ke kteremu je přiřazeny klič, kterym bylo

vozidlo odemknuto.

Každa změna nastaveni personalizovanych funkci se automaticky uloži do aktivniho

uživatelskeho učtu.

V personalizaci jsou na vyběr tři standardni uživatelske učty a učet Host.

 

Pokud se vozidlo chová jinak, je to vada, která Ti neumožňuje vůz užívat. Na odstranění vady mají 30 dnů, následně máš nárok na odstoupení od kupní smlouvy(pokud je auto koupeno na "nefirmu").

 

Koukám, že po "stavu techniky" vytáhla Škoda Auto a.s. další silnou zbraň: "GDPR" - moc lidí neví co to je a všichni se toho bojí.....zase si  jen z lidí dělají srandu.

 

Tak to už jen čekám, kdo se tu objeví, že se mu potkal motor, protože auto překročilo emisní normu, pane Vy jste moc šlápnul na plyn a tohle je tam kvůli EU = nejvyšší zaklínadlo v celé ČR. V EU, tj. v Bruselu se žije se všemi těmi předpisy normálně, to jen u nás se z EU dělá nástroj na hon čarodějnic a metoda jak z lidí tahat peníze.  

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že jsem udělal vše, jak píšeš. Jen jsem nedělal ty 15-ti minutové intervaly se zamknutím. Určitě to zkusím znovu podle tvého návodu. Automatické přiřazení jsem zkusil a pak zase zrušil. Původně jsem myslel, že mi automatika s přiřazením pomůže, pak mě napadlo, že to bude problém a zase jsem dal manuál. Ve finále stejně nic. Fakt ale je, že 15 minut jsem nikdy nečekal. Otestuji a napíšu výsledek pokusu. Díky moc za rady.

 

ad GDPR) vůbec nechápu, co může mít s nastavením personalizace v autě společného tento zákon. Ano, ve Škoda connect jsou mé osobní údaje a při registraci jsem nejspíš dal souhlas s jejich zpracováním. Je tam jen jméno a mail, který předpokládám Škodovka nikam dál nepředá. Také je pravda, že si tato služba může stáhnout z auta mé kontakty, SMS zprávy apod., ale tím, že pokaždé potvrdím, že jsem to já, už to bude košer? Blbost! A že je vrchnost v ČR papežštější než papež (Brusel), vidíme všichni na každém kroku, Zajímalo by mě, zda se s tímto argumentem může setkat zákazník koncernového VW v Německu.

 

ad reklamace) mám auto na firmu a odstoupení od smlouvy bylo zřejmě složité ne-li nemožné, ale přinejmenším bych mohl požadovat vrácení peněz za příplatkovou funkcionalitu, která má vady. Což ale nechci, raději bych se dočkal nápravy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tj. ty nemáš problém s personalizací, ale s potvrzováním připojení do Škoda Connect, který však nemá s personalizací nic společného.

 

Personalizace = volba profilu přes Maxi-Dot(panel přístrojů). Tohle opravdu po chvíli vždy zmizí

 

Připojení Škoda Connect = potvrzení přes navigaci....tohle se musí potvrdit a nemá s potvrzením nebo nepotvrzením na Maxi-Dotu nic společného...

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dyť jo, porad pisi, ze mi na maxidotu to jmeno po chvili zmizi, ale na infotainmentu se objevi dotaz ze skoda connectu. Ale mam za to, ze kdyz mam personalizaci, tak proc musim pokaždé potvrzovat, ze jsem to ja. A ten dotaz nezmizí, visi tam porad, dokud nedam ok a blokuje mi napr. vyber radia nebo navigace. Mozna jsem se spatne vyjadril, ale tak to je a myslim, ze jsem to tak i napsal hned na zacatku vlakna. Prece maxidot s amundsenem spolupracuje, teda myslel jsem si to. Na skoda connect uz jsem mazal auto, znovu pridal atd., stale nic. Nerikejte mi, ze i vam po kazdem nastartovani naskoci ten blby dotaz a zustane viset. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...