Přejít na obsah

Personalizace - trvalé nastavení profilu řidiče


Redfish

Doporučené příspěvky

před 10 hodinami, bojler napsal:

 

Je uplne jedno, jaky je pomer. Pri nastaveni na klicek se auto kompletne prestavi podle uzivatele. Infotainment, ventilace, telefon, sedadla, asistenti, zrcatka atd. atd. Konkretne u sedadla se po otevreni ridicovych dveri sedadlo prestavi do posledni polohy daneho uzivatele. Neni nutne rucne mackat tlacitko.

Mam personalizaciu vypnutu a sedacku ulozenu v pamati na sedacke a pri odomknuti mojim klucom sa mi prisunie sama podla mojho nastavenia po zapnuti zapalovania.Pri vypnuti zapalovania a otvoreni dveri sa samo odsunie easy entry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@bojler - chapu, ale z kratke zkusenosti jsem presvedcen o tom, ze to ma vyznam jen pri vyraznem pomeru ridicu, jinak je to zbytecnost. Anebo kdyz u tebe ridi zena a ty sedis na sedadle spolujezdce, tak musite mit jinak nastavene radio? Musi mit vzdy ridic nastavenou jinou klimu? I ta klima je prece diskutabilni - dvou/trizonova klima je fajn, ale nechat foukat na jednu stranu 18 a na druhou 27 je blbost, navic nastavuji v lete teplotu o 2-4 stupne pod venkovni a to skodovka jeste neumi. Zrcadla (venkovni) jdou ulozit i do pameti sedadla pres tlacitka (opet tak zbytecnost v personalizaci) a jak zminil @LEdit chybi vnitrni, ktere se prenastavuje casteji, jak ty vnejsi (prece jen vnejsi poberou vice prostoru za autem a kdyz se sedackou moc nehybe, tak jedno nastaveni pro dva lidi staci, zatimco vnitrni urcuje vyska osoby). Asistenti - vy si je pri jizde neupravujete podle situace? Lane assist vypinam ve zuzenych usecich, anebo kdyz si chci "zazavodit", ostatni mam pozapinane atd. atd. :).

 

Na personalizaci je zajimava jen myslenka prenositelnosti mezi auty. Ale vyzadujete to uz stridani vozidel, napojenych na Internet a ted co to udela, jak to prenesu do auta, kteremu nejake vlastnosti chybi a pak to prenesu zpet do toho prvniho, ktere ho ma - budu opet prenastavovat? Nemam s tim zkusenosti, ale snad to domysleli.

 

Kdyby radeji vytvorili poradny infotaiment pro multimedia (uloziste 1-2TB, misto smesnych 10GB - ano SD karty to jisti, ale proc zase nekolik reseni - je to stejne jako s temi sedadly - tlacitka vs. perzonalizace, chybi DLNA server pro tablety na zadnich sedadlech pro deti....)

 

 

@Patrik1971 - predpokladam, ze to pohani stejne rychly motorek, jako posouva standardne sedadla. Uz jsi nekdy vystupoval v desti? Kdyz otevres dvere tak cekas, az to odjede a nechas si naprset na vnitrni oblozeni dveri, anebo vystoupis rychle nehlede na pozici sedadla? ;), Dokodovani nekterych funkci je fajn (zavirani kufru zevnitr, zrcatka az pri nastartovani....), ale pak jsou features, ktere jsou pekne na ukazani, ale prakticnost jde stranou (pochopil bych to u starsich, anebo "tezsich" lidi - bez urazky). Zrovna ty sedadla bych prirovnal ke stejne "vychytavce", jako kdyz jsem mel moznost si jet s volvem XC90, ktery po vypnuti motoru snizi podvozek o nejaky ten centimetr (pri vysce toho auta z nej stejne clovek vypadne i potom :)).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 7. 2020 na 20:08, Patrik1971 napsal:

Mam personalizaciu vypnutu a sedacku ulozenu v pamati na sedacke a pri odomknuti mojim klucom sa mi prisunie sama podla mojho nastavenia po zapnuti zapalovania.Pri vypnuti zapalovania a otvoreni dveri sa samo odsunie easy entry.

 

Ano, mas pravdu, ze sedadlo jde naucit na klicek i bez personalizace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, PiZi napsal:

@bojler - chapu, ale z kratke zkusenosti jsem presvedcen o tom, ze to ma vyznam jen pri vyraznem pomeru ridicu, jinak je to zbytecnost. Anebo kdyz u tebe ridi zena a ty sedis na sedadle spolujezdce, tak musite mit jinak nastavene radio? Musi mit vzdy ridic nastavenou jinou klimu? I ta klima je prece diskutabilni - dvou/trizonova klima je fajn, ale nechat foukat na jednu stranu 18 a na druhou 27 je blbost, navic nastavuji v lete teplotu o 2-4 stupne pod venkovni a to skodovka jeste neumi. Zrcadla (venkovni) jdou ulozit i do pameti sedadla pres tlacitka (opet tak zbytecnost v personalizaci) a jak zminil @LEdit chybi vnitrni, ktere se prenastavuje casteji, jak ty vnejsi (prece jen vnejsi poberou vice prostoru za autem a kdyz se sedackou moc nehybe, tak jedno nastaveni pro dva lidi staci, zatimco vnitrni urcuje vyska osoby). Asistenti - vy si je pri jizde neupravujete podle situace? Lane assist vypinam ve zuzenych usecich, anebo kdyz si chci "zazavodit", ostatni mam pozapinane atd. atd. :).

 

To, ze neco neocenis a nebo neumis vyuzit, jeste neznamena, ze je to generalne zbytecnost. Pro me je napr. nemyslitelne, ze bych resil uloziste v radu TB nebo dokonce DLNA. Ale tezko to muzu oznacit jako zbytecnost.

 

1. Kdyz jede zena, posloucha uplne jinou hudbu nez ja. Nevadi ji poslouchat napr. Frekvenci 1, kterou ja zapnutou nesnesu. Kdyz jedeme spolu, ridim ja a jede se podle meho nastaveni. Pro oba to znamena usporu hledani a prepinani.

2. Asistenti = u obou nasich aut Front Assist. Zena ma casnou dobu varovani, ja stredni. Az jich bude vic, o to vetsi smysl bude mit jejich prizpusobeni mne a zene. Napr. Lane Assist budu mit zapnuty jen nekdy a zena vubec.

3. Teplotu ma zena nastavenou o stupen vys. Je to sice drobnost, ale pro ni prijemna. Doplnim, ze dvouzonovy rezim nevyuzivame. Mimo jine kvuli smerovani vydechu a proudeni vzduchu tak, aby mohla byt permanentne nastavena teplota 22 resp. 23 stupnu a nemuseli jsme resit pitomosti o rozdilu teplot.

4.  Vnejsi zpetna zrcatka jsou u SIII, OIII a dalsimi aktualnimi modely ve srovnani s generaci OIIFL/SII tak mizerna, ze prestaveni je bohuzel potreba vzdy. Zena sice u meho sluzebniho auta zrcatka vetsinou nepredelava, ale to jenom kvuli tomu, ze s nim jezdi maximalne po meste. Ja pri jejim nastaveni nevidim nic. Pamet i se sedadly lze naucit na klicek (uz jsem to zapomnel, protoze jsem driv mival jen jeden klic).

 

Co bohuzel neni automaticky prestavene je volant a vnitrni zpetne zrcatko. Zatim neznam zadne auto, ktere bych si chtel koupit a melo takovou moznost. Krome sedadla v OIII jsou to jedine veci, na ktere musime pri presednuti sahnout.

 

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste jsem zapomnel dopsat jednu podstatnou vec, moje zena kdyz ridi, tak v tom aute vzdy sedim i ja :))), proto je u nas zbytecnost mit nektere nastaveni ruzne :)

 

ps: k tomu nastaveni - stredni, mirne atd., existuje k tomu nejaky popis, kolik metru apod.? hledal jsem a nic jsem nenasel...

Editováno: , autor: PiZi
Doplneni
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Personalizace je super, vo tom žádná, když se v autě střídají řidiči, ale to vnitřní zrcátko je největší vopruz, hlavně jak ho každej zapatlá a ty to pak lestíš a leštíš?

Volant v elektrice už je mega top. 

 

Kdo z nás si kdy představil, že tohle ve škodovce jednou bude. Počkejme doufejme a třeba bude i volant a terabajty s DLNA ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahojte, mam noveho Karoqa, model 2021 s novym MIB3 a mam problem s personalizaciou; konkretne s praradenim klucov. Mam 2 profily - pre mna a zenu (2 rozne ucty s rozdielnymi emailami); 1 hlavny uzivatel. 
V novom systeme vypadla moznost rucneho priradenia kluca; mam iba moznost zaskrtnut automaticke priradenie kluca.

  • Upravim profil , synchronizujem.  Pri striedani klucov a vzdy nacita posledny profil, ktory vsak mozem hned zmenit na infotaimente a nastavenia sa zmenia (okrem  zmeny radia  a nastavenia asistentov).

 Viete mi niekto poradit ako  zmenit profili automaticky podla kluca?  Postup s poslednym navodom (7/2020) a rucnym pridanim kluca nie je mozna; nakolko chybaju moznosti priradenia kluca - mam iba automaticke priradenie kluca (ina volba nie je). Je mozne ze profil sa zmeni po dlhsej dobe po otvoreni auta ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Nejvic by bylo, ale to asi nejde ze? Kdyby fungovala personalizece, ale vzdy by to nastavilo sedadlo na pozici zvolenou a ulozenou na klici.... a ne automaticky ukladalo aktualni pozici..... protoze kdyz pujcim auto nekomu jinemu, tak profil nezmeni, klicek ma muj klicek a  sedadlo rozsteluje a potom stejne musim mackat tlacitko, protoze se sedadlo nevrati a ulozi se jeho pozice:((( to neni domyslene myslim trochu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 28. 7. 2020 na 9:06, bojler napsal:

Ano, mas pravdu, ze sedadlo jde naucit na klicek i bez personalizace.

@Patrik1971 @bojler Chlapi, prosím, měl bych dotaz. Mám v autě jeden účet a druhý pro ženu zakládat nechci. Chtěli bychom ale používat 2 klíče každý s jiným nastavením sedaček a zrcátek. Personalizaci mám zapnutou, takže aby to fungovalo tak jak píšete, musím ji vypnout? Protože nynější stav je, že když přijdu se svým klíčem po manželce do auta, tak se sedadlo přisune do její polohy, i když jsem s ním zamykal v mé poloze. Chápu teda, že se klíčky v mém účtu přepisují a rád bych využíval automatickou paměť sedaček podle klíče i bez dvou účtů. Druhý účet mi přijde naprosto zbytečný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...