Přejít na obsah

Auto po uprave - dieselgate


Vlady25

Doporučené příspěvky

Zdravim, chcem sa opytat na skusenosti s chovanim auta po prehrani rj v skodovke, u mi prisiel 2 papier na prehratie softu ale nechce sa mi do toho. Alebo nie je tu niekto z vvychodu Sk co by vedel zalohovat povodny soft a po uprave v skodovke ho tam vratit naspat? Vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ani náhodu. Já koupil auto již s přehaným softem. Nejelo to , žralo to a chovalo se divně., každou chvili to vypalovalo filtr. Po přehráti na poslední verzi před diesegate jede auto o dost lépe. Motor je pruznějsi,jezdím svižněji a dlohodobou spotřebu mám 5,5l před tím jsem při stejném jizdním stylu jezdil za 6.8l. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@pavel3.0.9 úplne ale úplne ako keby som počul sám seba.. presne s tým istým som bojoval. Na diaľnici spotreba pri 140 aj 7.5-8 litrov. Vypaľovanie DPF každých 150 km a dorazilo ma riedenie oleja naftou z tých častých regenerácií. Klepotalo to, nešlo to. Už som tak kúpil. 

Následne úprava RJ na pred-Dieselgate soft. Spotreba klesla o 1-1.5 litra. Motor pružnejší, tichší. Regeneruje každých 300-400 km.

Dával som upraviť tak, aby sa to v servise aj pri STK tvárilo ako po servisnom zásahu, t.j. číslo verzie softvéru sa nezmenilo, počítadlo zápisov resetnuté.

Dieselgate nikdy viac.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Superb 125kw 2.0TDi CFGB, po úprave dieselgate... 2 trysky na ... 2 sú ako tak dobré. Vymenili zadarmo(pretože som bol na prehratí softu) .Triaslo autom(iba za studena) ,tak som šiel do autorizovaného a tam vravia že trysky na výmenu,ale kedže som bol na zvolávačke ,vymenili aspoň tie 2 a auto už ide ako má... Taktiež sanie je zanesené..a s riedením som mal problém najme v  zime.. Kde ste si nechali prehrať soft ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na jaře jsem koupil Octavii 2,0 Tdi 103 kW CFHC už s nahraným software na dieselgate. Při jízdě na hodně málo plynu jsem cítil pocukávání motoru, a regenerace DPF byla po 250 km. Nahrál jsem si originál soft a je po cukání, regenerace 700 až 900 km a motor ztichnul.

Editováno: , autor: Mir64
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škodovka to neudělá. S běžnou diagnostikou to taky nejde, protože je tam ochrana proti přehrávaní software. Spiš někdo kdo v tvém okolí používa SuperVAG a má licenci FLASH, nebo podobnou diagnostiku.

Editováno: , autor: Mir64
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
před 7 hodinami, CentriFUGA napsal:

Jen přidám aktuální info - stále nemám přehraný SW  (vždy musím podpisem odmítnout při návštěvě AS) a před měsícem jsem úspěšně prošel emisemi bez problémů, to je jen info pro ty, co by se báli třeba toho, že neprojdou emisemi.

Tak ještě aby ne, SW na emisích nepoznají a s DG SW to přeci při měření podvádí, takže to projde vždy :)

Mi to taky prošlo bez problémů, nový SW jsem kdysi odmítl, teď akorát přemýšlím, jestli mi ho tam autorizák, který dělal poslední technickou sám bez mého vědomí nenahrál, ale to by byli sami proti sobě, tak snad ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Lancelot napsal:

Tak ještě aby ne, SW na emisích nepoznají a s DG SW to přeci při měření podvádí, takže to projde vždy :)

Mi to taky prošlo bez problémů, nový SW jsem kdysi odmítl, teď akorát přemýšlím, jestli mi ho tam autorizák, který dělal poslední technickou sám bez mého vědomí nenahrál, ale to by byli sami proti sobě, tak snad ne.

Neměli by ti to tam nahrát sami a věř tomu, že by jsi to na chování auta poznal ... já třeba vím, že mám DPF zaplněné cca na polovinu i po 291.000km - a to jen díky tomu, že nemám přehraný soft ... jinak bude DPF faleko více náchylnější na to se zacpat a bude nutná výměna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...