Přejít na obsah

Auto po uprave - dieselgate


Vlady25

Doporučené příspěvky

po úpravě SW je EGR "aktivnější", takže rychleji odchází. Pokud máš těch 210 tis. stále na jednom ventilu, tak je to celkem slušný výkon. Začínají odcházet už po 100 tis.

Všechny součástky, které Škodovka v rámci garance nabízí, jsou právě úpravou nadměrně zatížené. Proto je automobilka nabízí - co ostatně může dělat jiného, když za celý problém může. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jednoduchá matematika. Před DG odcházel EGR nejčastěji mezi 110K a 150K km záleželo na stylu jízdy. Důvod proč to odcházelo je, že spaliny které EGR vrací bere před DPF filtrem (u O3 už za filtrem proto problém s EGR skoro zmizel). Po DG tam jde toho kouře cca. 2X více a motor ještě má vyšší kouřivost, dá se očekávat životnost poloviční.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, 15degren napsal:

Po DG tam jde toho kouře cca. 2X více a motor ještě má vyšší kouřivost, dá se očekávat životnost poloviční.

Na budúci mesiac idem prvý krát na EK po uprage DG,tak som zvedavý akú dymivosť namerajú a potom to porovnám z predchádzajúcim protokolom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bezplatná výmena EGR od Škodovky :

http://www.skoda-auto.sk/ostatne/ea189-opatrenie-na-budovanie-dovery

 

"Ktorých komponentov sa týka Opatrenie zamerané na budovanie dôvery?

 

Opatrenie zamerané na budovanie dôvery zahŕňa 11 komponentov v rámci systému recirkulácie výfukových plynov EGR, systému vstrekovania paliva a systému následnej úpravy emisií: lambda sonda, snímač teploty, prepínací ventil EGR, ventil recirkulácie výfukových plynov EGR, snímač rozdielu tlaku recirkulácie výfukových plynov EGR, vstrekovač, vysokotlakové čerpadlo, palivová lišta, ventil regulácie tlaku, snímač tlaku a vysokotlakové potrubie."

 

Samozrejme za určitých podmienok... :) 

 

" Opatrenie na podporu dôvery sa uplatní po dobu 24 mesiacov od okamihu, kedy boli na voze uskutočnené technické opatrenia, a výlučne pre vozidlá, ktoré majú najazdené menej ako 250 000 km v okamihu, kedy je opatrenie na podporu dôvery uplatnené (pričom rozhodujúca je tá skutočnosť, ktorá nastala skôr).

 

Opatrenie na podporu dôvery sa taktiež vzťahuje na všetkých zákazníkov, na ktorých vozidlách už boli technické opatrenia vykonané."

 

Odporúčam prejsť túto diskusiu :

https://forum.skodahome.cz/topic/133595-dieselgate-kauza-dieselů-vw/

 

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u 2.0 TDi si dost lidí po přehrátí všimlo že motor není co býval. Skutečně ten DG SW u 2.0 hodně zhoršil projev motoru. To ale neplatí u 1.6 kde sice motor získal trochu víc traktoroví zvuk, ale za to přestal houpat v nižších otáčkách byl stabilnější a motor i lépe táhnul jen se mu zhoršila reákce na plyn. Nicméně zkrácení životnosti emisního systému je v obou případech markantní. Je třeba si uvědomit, že systém po úpravě odfiltruje 2.5x více NOx a protáhne podstatně více špinavějšího kouře z výfuku než před úpravou a to chtě nechtě prostě systému zásadně zkrátí životnost. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V servisce nemám, ale mám nálepku v kufru, někteří dostávali ještě dvě lejstra ze servisu. Každopádně od včerejška jsem majitelem downgrade DG opravy na 2.0 TDI (CR) 103 kW CFHC u www.motorpower.cz a zatím spokojenost. Motor má hlubší zvuk, lépe táhne odspodu, má kultivovanější projev a hlavne spotreba sla o litr dolu a regenerace DPF se zdvojnasobila. V databázích je moje VIN vedené jako po opravě, takže žádný stres. Původní verze softu byla 9979, nyní má 9015.

 

Mě k downgradu přesvědčil tento článek

Editováno: , autor: Matrix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 5. 2019 na 13:22, Matrix napsal:

V servisce nemám, ale mám nálepku v kufru, někteří dostávali ještě dvě lejstra ze servisu. Každopádně od včerejška jsem majitelem downgrade DG opravy na 2.0 TDI (CR) 103 kW CFHC u www.motorpower.cz a zatím spokojenost. Motor má hlubší zvuk, lépe táhne odspodu, má kultivovanější projev a hlavne spotreba sla o litr dolu a regenerace DPF se zdvojnasobila. V databázích je moje VIN vedené jako po opravě, takže žádný stres. Původní verze softu byla 9979, nyní má 9015.

 

Mě k downgradu přesvědčil tento článek

Uvažuji o downgrade DG  .Mám stejný motor 2.0 TDI (CR) CFHC  sw 9977 (původní sw 7102)    chip na 120kw .Nepřijdu úpravou o chip? Dík za odpověď

Editováno: , autor: lubki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Domníval bych se že třeba načipované auto bude mít už DG aferu vyřešenou a obejitou a tím že se tam nahraje originální soft, tak ti zase spadne výkon na původních 103 kW, pokud se použije tovární software. To by ti musel říct někdo kdo se tím zabývá, ideálně se ozvat přímo do uváděné firmy. Záleží jestli jsou v mapách upravovány i tyhle věci. Nemám tušení.

 

Jinak pokud by někdo o firmě motorpower pochyboval, tak jsem teď našel článek ze Světa motorů a je to přesně ta dílna a ten chlapík, se kterým na článku spolupracují. Takže mě samotného překvapilo, kde jsem to byl :-)

Editováno: , autor: Matrix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, lubki napsal:

Uvažuji o downgrade DG  .Mám stejný motor 2.0 TDI (CR) CFHC  sw 9977 (původní sw 7102)    chip na 120kw .Nepřijdu úpravou o chip? Dík za odpověď

Editováno před 59 minutami na lubki

otázkou je, co tam reálně máš za soft. Pokud máš chip, tak je jasné, že je upravený a může být upravený včetně verze pod jakou se prezentuje. Tohle musíš řešit s tím, kdo úpravu dělal, přehráním SW o chip přijdeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 5. 2019 na 9:12, Matrix napsal:

Domníval bych se že třeba načipované auto bude mít už DG aferu vyřešenou a obejitou a tím že se tam nahraje originální soft, tak ti zase spadne výkon na původních 103 kW, pokud se použije tovární software. To by ti musel říct někdo kdo se tím zabývá, ideálně se ozvat přímo do uváděné firmy. Záleží jestli jsou v mapách upravovány i tyhle věci. Nemám tušení.

 

Jinak pokud by někdo o firmě motorpower pochyboval, tak jsem teď našel článek ze Světa motorů a je to přesně ta dílna a ten chlapík, se kterým na článku spolupracují. Takže mě samotného překvapilo, kde jsem to byl :-)

V době kdy jsem dával chip ještě nebyl downgrade DG :( -bohužel příjdu o chip,ale auto bude zase fungovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...