Přejít na obsah

Auto po uprave - dieselgate


Vlady25

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Chlapi, nemáte někdo srovnání odchylky vstřikovaného množství na vstřikovačích po nahrání DG SW a po zpětném downgradu SW na před DG SW?

Dneska jsem odečítal hodnoty odchylek a celkem jsem se zhrozil. Jeden vstřik měl +0.8 mg. Zajímalo by mne, zda by zpětném nahrání starčího SW mohla odchylka klesnout a chod motoru se tím zlepšit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem SII FL 2.0 TDi, 103 kW, r.v.2015 již s upraveným SW a chtěl bych také zpět starý SW, byl jsem u dvou Škodovek  a prý to nejde. V jedné mě doporučili jednoho co u nich pracuje, že to provádí. Mluvil jsem s nim a chtěl 5000,- + chiptuning, říkal že zpět SW bez chiptuningu nejde. Nakonec jsem mu řekl, že ne, bal jsem se - bez záruky.  Když jsem odcházel řekl ať mě to provede Xtuning s možnost zápisu homologované úpravy do technického průkazu. Volal jsem tedy do Xtuningu, že mě zavolá člověk co má nastarosti Jižní Moravu. Na druhý den zavolal s mým údivem pan co má firmu přímo mého bydliště. Tak jsem tam zajel, vysvětloval, že s Xtuningem spolupracuje a provádí se to tak, že jim auto dám tak na dvě hodiny, oni vyčtou diognostiku a pošlou ji do Jihlavi a pak nahraji SW + chiptuning + zápis do technického průkazu, zálohu originálního SW a kdykoliv přehrání softwaru zdarma  za 7500,-. Jen nedělají a nedávají protokol o měření výkonu na válcové zkušebně. To bych musel jet do Jihlavi. Co si o tom myslíte? Jít do toho nebo ne. Dík

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík, už jsem s Tdifun mluvil a říkal, že do SII FL z roku 2014 a 2015 nemusí pasovat SW co má, abych nemusel zbytečně jezdit do Českého Těšína tak mu mám poslal diognostiku on by podle ni zjistil, jestli SW bude pasovat, Zkusil jsem sehnat někoho kdo provede SW z Jižní Moravy, ale asi budu muset Tdifunu tu diognostiku poslat.a jak píšeš aspoň si udělám výlet 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...
V 23. 10. 2018 na 16:13, Lancelot napsal:

Tak ještě aby ne, SW na emisích nepoznají a s DG SW to přeci při měření podvádí, takže to projde vždy :)

 

A na to jsi prisel jak ze to na pravidelnem mereni emisi podvadi? Podvadi to pouze a vyhradne pri homologacnim cyklu, coz je uplne neco jinyho nez mereni emisi, kde ti zkonfroluji maximalne kourivost motoru a zadna RJ nepozna ze je na mereni emisi. Finta pri homologaci byla v tom, ze auto jede na valcich urcity cyklus, ale diky tomu ze nejede v realu a tim padem se nepohne volant, tak z toho pozna ze je "testovana" a prepne se do urciteho modu. S funkcnim DPF projdes vzdy se starym nebo novym softem, ktery resil NOx, ale ty se na emisich neresi, resi se jen kourivost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Caute chalani. Mam sice Superb 2.0 tdi 103kw CFFB 6-st DSG r.2015 ale mam na Vas otazku. Kupil som auto a cez kontrolu VIN cisla som zistil ze predchadzajuci majitel si dal v Skode novy softver koli emisiam (dieselgate). Po Vasich recenziach som si ho dal prepalit na povodny SW u chiptunerov. Viem zistit ci mi ho prepalili a aka by tam mala byt posledna verzia? Mam program VCDS ak by pomohlo. Dakujem za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...