Přejít na obsah

Operativní leasing


h.nosal

Doporučené příspěvky

Proč operák? Když si auto koupíš a po roce prodáš, vyjde tě to podstatně levněji. Navíc bývá u operáků roční limit na nájezd. 

Kolega z práce měl auto na operák a musel ho na den přesně vrátit. Další auto, které měl taky na operák objednané se opozdilo ve výrobě o pár měsíců (což je podle některých normální a fajn), takže byl 2 měsíce bez auta. Tomu říkám služba k nezaplacení, kterou prý nechtěj jen ti, co na ní nemaj :-). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, Clerfayt napsal:

Proč operák? Když si auto koupíš a po roce prodáš, vyjde tě to podstatně levněji. Navíc bývá u operáků roční limit na nájezd. 

Kolega z práce měl auto na operák a musel ho na den přesně vrátit. Další auto, které měl taky na operák objednané se opozdilo ve výrobě o pár měsíců (což je podle některých normální a fajn), takže byl 2 měsíce bez auta. Tomu říkám služba k nezaplacení, kterou prý nechtěj jen ti, co na ní nemaj :-). 

 

prodávat auto je strasnej opruz. karoqa jsem uz chtěl mit na operak, nakonec jsem si to rozmyslel, další auto ale na operak bude.  jasne, preplatis ho, ale mas to bez opruzu s prodejem apod. a specialne - pokud jsi plátce DPH, coz třeba tazatel mozna je (a mozna není), dostava se vyhodnost operaku na uplne jinou uroven.

 

limit kilometru - nikdo ti nebrani nastavit si limit takovy, jaky potrebujes. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, h.nosal napsal:

Pokud máte někdo zkušenosti s operativním leasingem, zajímalo by mě jak dlouho vám trvalo po výrobě předání auta pokud to bylo vaše první auto. Mně řekli, žejelikož to je moje první auto takhletak trvá dýl registrace. Díky.

 

to je divný, ze by doba predání závisela na tom, jestli je to tvůj první operák, nebo ne … ?!?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, Tragedie_v_JZD napsal:

 

limit kilometru - nikdo ti nebrani nastavit si limit takovy, jaky potrebujes. 

Ale brání. 

Aby se mi operák vyplatil, spočítal jsem si, že bych musel najet 55 tkm za rok. A tomu mi brání ten limit. Kdyby jsem si ho nechal zvednout, automaticky zvednou měsíční platbu. 

Celý operák je jen zlodějina typu  past na voly. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak samozrejme, ze s nájezdem se zvysuje platba (protože koncova "cena" je nižší).  nicmene porad plati, ze zvednout limit ti nikdo nebrání.

 

a zlodejina? no menim auta co 2 roky - jako plátci DPH by se mi uz operák vyplatil, jako neplátci nikoli. to, že zrovna tobě se nehodí, neznamená ještě, že se nevyplatí někomu jinému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Clerfayt napsal:

Vzhledem k tomu záporňáku tipuji, že máš problémy s počty. 

 

Nevim, co se ti stalo, ale posledni dobou to s tebou jde z kopce. U prispevku o pastech na voly jsem si chvilku rikal, jestli ti neukrad heslo chudak osobně. Ten podobny pitomosti rika rad taky.

 

Ze nevidis vyhody OL jeste neznamena, ze neexistuji.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Operák je v pohodě, zvláště pokud vám třeba zaměstnavatel něco přidá. Osobně mám už šesté auto na operák a prostě je konkrétnímu datu odvezu zpět a vezmu si ten samí den zase jiné. Auto na operák si člověk objedná třeba 4 měsíce dopředu a pak třeba měsíc auto už čeká na prodejně. Pokud je operák za plné ceny, je to už trochu horší, bohužel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Losky83 napsal:

Operák je v pohodě, zvláště pokud vám třeba zaměstnavatel něco přidá. Osobně mám už šesté auto na operák a prostě je konkrétnímu datu odvezu zpět a vezmu si ten samí den zase jiné. Auto na operák si člověk objedná třeba 4 měsíce dopředu a pak třeba měsíc auto už čeká na prodejně. Pokud je operák za plné ceny, je to už trochu horší, bohužel...

Já to mám se zaměstnaneckou slevou, takže to není tak hrozný. Každopádně dodací lhůty jsou žalostné a ne jen u Fabií.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Očividně někteří prodejci maj ve svých systémech bordel. Minulý týden mi můj prodejce řekl, že auto bude vyrobeno 10. září, ale nechal jsem si to zjistit na centrále škodovky a zjistil jsem, že moje auto bylo 30.8. vyrobeno. :D Teď by mě zajímalo jak dlouho bude trvat než mi to předají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...