Přejít na obsah

Ikonka na budíku


Fany53

Doporučené příspěvky

Dobrý den,Škoda Yeti,1,2 TSI,r.v. 2010,mám dotaz,občas se mi na pravém budíku objeví  žlutá ikonka auta pohled ze shora a za ním jsou takové klikyháky,vypadá to jako blesk,zbavím se toho jedině když zastavím,vypnu motor a znova nastartuju.Když ikonka svítí,auto evidentně nejede,jako kdyby bylo v nouzáku.Když se rosvítí,nejsem si vědom ničeho,že bych tomu zavdal příčinu.Co to vlastně je?A když bych se toho nemohl zbavit,jak daleko s tím mohu jet,abych něco nepodělal.Děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč se nepodíváš do návodu? Tam najdeš všechny kontrolky a pak se teprve případně ptej. Proč ji tedy alespoň nevyfotíš, namísto psaní zmateného popisu? Navíc se stejně neobjedeš bez diagnostiky, je potřeba získat výpis uložených chyb, bez toho ti nikdo nic neporadí. Zajímalo by mě, proč se ty návody vůbec vytvářejí, když je skoro nikdo ani neotevře...

 

Je to tato kontrolka?

675013826_ffHaoC4USGjawmQZBzV2wAKontrolka.thumb.jpg.bc7bb386ad5b4c9f53f188e1bbe5c2d5.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to ta ikonka špatně jsem ji popsal,ano,do návodu jsem koukal a z toho nejsem vúbec chytrý,má to něco společného s kontrolou trakce a stability,a myslel jsem,že mi aspoň někdo zhruba řekne co to je.Najednou se mi to na budíku objeví,auto jede jak lenoch,zastavím,vypnu motor,nastartuju a opět je vše v pohodě,tak co si mám o tom myslet.Je mi jasný,pokud se to bude objevovat pořád,budu muset na počítač,ale ono se to objeví třeba po pěti stech km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nevadí, záznam poruchy může být uložen v paměti. Bez řádné diagnostiky to nelze vyřešit. Budeš totiž mít nějaký problém s motorem - padá ti do nouzového režimu.

Mrkni třeba sem:

 anebo sem:

Může to být cokoli z výše uvedeného, anebo také ještě jiná závada. U motoru 1.2 TSI nic neobvyklého.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě dodám,dříve takovéto parádičky auta neměly,kdoví z jakou závadou člověk jezdil na budíku byly kontrolky na mazání a dobíjení a bylo to.Mě je šedesát pět let,jezdil jsem s autama od Spartaku a naposledy jsem měl Opla a nesetkal jsem se s tím.Dneska vyrábějí auta

to je samá vymoženost až to není zdravé a se vším aby hned člověk jezdil do servizu.Já vím,že dne už se jiné auto nesežene,ale už začínám litovat,že jsem to vůbec kupoval na stará kolena a nenechal si zlatého Opla..Kdýž to tak pozoruju,tak  s tímto autem asi budu trávit nejvíce času po servizech.No,to je osud.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...