Jump to content
Sign in to follow this  
pete_fab

1.2TSi nejde nastartovat - neudrží volnoběh

Recommended Posts

Zdravím, cca před měsícem začaly po nastartování hodně kolísat otáčky, na volnoběh to chcípalo, žádná kontrolka se nerozsvítila. Zkusil jsem vyměnit zapalovací kabely a start bez problému, vyndané kabely vypadaly ale OK(neorig. Tesly). Teď po cca 2000km opět startuje velice špatně a volnoběh ani neudrží, kontrolky jsou OK . Na první pohled kabely vypadají zase OK, nechce se mi věřit že by bylo zase po nich - stříkal jsem je sprejem proti kunám...Jediné co se mi zdá podezřelé že v minulosti po zapnutí zapalování byl slyšet zvuk elektromotorku, a teď když zapnu zapalování tak je ticho - nevíte co to bylo za zvuk a měl by být slyšet při každém zapnutí zapalování?

Tohle tsi má 63kW, najeto 90000, v 50000 měněn rozvodový řetěz za široký v rámci záruky. Auto celkem sloužilo - po 20000km začalo poškubávat při studeném motoru - vyměněny zapalovací kabely ale nakonec to bylo palivo - teď OMV+Shell a po pár nádržích už necukalo.

Nějaký starý VAG mám ale bude to na diagnostiku stačit? Díky za nápady.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Citovat

Jediné co se mi zdá podezřelé že v minulosti po zapnutí zapalování byl slyšet zvuk elektromotorku, a teď když zapnu zapalování tak je ticho - nevíte co to bylo za zvuk a měl by být slyšet při každém zapnutí zapalování?

To je zvuk elektrického palivového čerpadla.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak další pokračování, po kontrole zapalovacích kabelů - vypadají OK je startování bez problémů ovšem objevila se kontrolka vstřikování - P0441 -purge valve evaporating. Už jsem to resetoval a chyba je tam po pár km znovu. Snad vy to měl být netěsný ventil, nebo nádobka s akt. uhlím, tušíte kam mám šáhnout?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...