Přejít na obsah

Letní pneumatiky


PatrikJ

Doporučené příspěvky

Jako Premium contact lepsi nez Pilot Sport ? Co to je tvl za srovnani ? To jsou jine tridy pneumatik. 

Vseobecne jsem testoval Continental nekolikrat, letni, zimni, dodavkove a nikdy mě nepřesvědčil o svých kvalitách. 

Závěr z Conti, které už nikdy nekoupím ? Průměrné jízdní vlastnosti (v rámci srovnatelných premiových značek) s velice podprůměrnou životností...

Jo ještě mám srovnání vlastně velkých pneumatik na traktoru se na Treleborgy nechytají ani omylem...

Editováno: , autor: headerTDI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Klasika, celkem slusna lowcost guma, za tu cenu budes hroko tezko hledat neco co by bylo nejak zasadne lepsi. Sam jsem je parkrat mel. Akorat bacha, v Bestdrive ti budou vnucovat, tu jejich gumu bestrdive, budou tvrdit ze je mnohem lepsi, zaruka spokojenosti, ze ji muzes vratit a takovy kecy. Zazil jsem to 2x primo u tech Barumek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar. Mal som ich v 17" rozmere a kamoš ma 18" neboli to zle pneu, jazdné vlastnosti ok. Len idú dosť rýchlo dole.

Mal som na Golfe 1.9 TDI  spotreba ok. Normálne pneumatiky na bežne jazdenie, lepšie ako Barum, Matador,alebo niečo podobné.

Neviem v akom stave mám teraz moje na leto, ale už aj ja budem musieť dokúpiť pár. Ja by som pozeral radšej po 225/40R18 92Y Goodyear EAGLE F1 SUPERSPORT XL alebo 225/40R18 92Y Pirelli PZERO XL. Mal som ešte aj 225/40R18 Dunlop SP SPORT MAXX TT  a to boli super pneu. Už sa nevyrábajú . Teraz jazdím na O3FL RS ešte z výroby 225/40R18 92Y Bridgestone S001 XL.

Ale pár krát už boli na mokru na hrane,tak už dávam pozor. Pri prípadnej výmene beriem jedne z hore uvedených.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Vytáhnul jsem 18" letní a pneu jsou špatný, minimálně dvě KO. Nejsou teď moc prachy, tak uvažuju o Barumkách 5 https://velko-pneu.cz/pneu/201461-barum-bravuris-5-hm-fr-225-40-r-18-xl-92-y-letni/ ? Jakej na ně máte názor? Samozřejmě bych mnohem raději Dunlop SP Sport Maxx RT nebo RT2, ale 3200 je teď v aktuální situaci docela dost peněz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna Sava a Fulda nevím, nemám s nimi zkušenost, ale v testech nic moc. Dunlop je podle mě nejlepší co jsem měl. Dokonce se mi zdálo, že starší RT byly lepší než novější RT2.

Nokian bych si už v životě nekoupil. Jak letní tak zimní skoro mizí před očima. A hlavně nemají ochranu ráfku.

Sava koukám dost dobrá cena https://velko-pneu.cz/pneu/211625-sava-intensa-uhp2-fr-225-40-r-18-xl-92-y-letni/ .

Ale budu objednávat asi Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 nebo Dunlop SP Sport Maxx RT (nebo RT2), cena okolo 2100 za kus.

Editováno: , autor: rarach89
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Barumky už bych si na auto nikdy nedal. Několikrát jsem se nepoučil a vždycky to dopadlo stejně. Dupání, hučení, neustále převažování, bez valného výsledku, furt řešíte jestli to dělá guma, ráfek, tlumič, uložení a nevím co všechno ještě. Nejlepší gumy co jsem měl byly Bridgestone Potenza. Nepamatuji si přesné označení, je to už pěkných pár let zpátky.  Byl na nich krásný nápis "made in Japan", kde se to vyrábí teď netuším. Bohužel mizely před očima a to nejsem žádný střelec. Teď jezdím na Michelin Pilot Sport, na druhém autě Michelin Energy Saver a jsem naprosto spokojený. Tvrdím, že Michelin gumy umí a nemám důvod s něčím jiným experimentovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

mám problém : o ) Prosím..neví tu někdo, jestli mohu použít u Octavia 3 RS TSI 2015 pneu Michelin Pilot Super Sport - 225/40 ZR18 88 Y BMW fr? Jde mi o ten index zatížení. Koupil jsem je..nechal nasadit a teď zjistil, že tam mám těch 88 : o ((( Bohužel ve velkém TP vidím index 88 pouze u 19i palcové pneu : o (

 

Hned jsem si objednal jiné pneu a potřebuji to dořešit než dorazí : O )

 

Díky za odpověď...   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@rarach89 Sava Intensa UHP 2 ti môžem odporúčiť. Mám ich druhú sezónu po Michelin Pilot Sport 4, ktoré vydržali dve sezóny a zodrali sa a boli nebezpečné. 

 

Za tú cenu je to výborná pneu, tichá, dostatočne odolná proti aquaplaningu (myslené ísť po dialnici 150kmh za hustého dažďa, s Michelin tak 120kmh sa dalo ísť). Ak sa zohrejú tak držia ako pribité. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, bigfin napsal:

Zdravím,

mám problém : o ) Prosím..neví tu někdo, jestli mohu použít u Octavia 3 RS TSI 2015 pneu Michelin Pilot Super Sport - 225/40 ZR18 88 Y BMW fr? Jde mi o ten index zatížení. Koupil jsem je..nechal nasadit a teď zjistil, že tam mám těch 88 : o ((( Bohužel ve velkém TP vidím index 88 pouze u 19i palcové pneu : o (

 

Hned jsem si objednal jiné pneu a potřebuji to dořešit než dorazí : O )

 

Díky za odpověď...   

Na autě smíš legálně použít pneumatiky s hmotnostním indexem uvedeným pro daný rozměr pneu v TP anebo vyšším. Nikdy nesmí být nižší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Co se týče gum, tak jsem dost alergický na čínské pneumatiky. Je to jediná věc, která je v kontaktu s vozovkou a v krizové situaci se teprve projeví, jaké gumy jsou obuté. Jezdím 225/35/19 Michelin Pilot Sport 4S, vydrží cca 2 sezóny a až je sjedu, vezmu je znovu.. :) Bezkonkurenční pneu, její stabilita na vozovce a schopnost se opřít do zatáčky v kombinaci se samosvorem a DCC na Sport je opravdu něco, co bych u Octávky, byť RS, nečekal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...