Přejít na obsah

Letní pneumatiky


PatrikJ

Doporučené příspěvky

Já měl několik sad Pirelli P7 Cinturato 225/17" se standardním podvozkem, to je příjemná, tichá "touring" guma se slušnou výdrží. Teď mám první sadu Pilot Sport 4 225/18" se sportovním podvozkem (RS) a jsem mile překvapen skvělými jízdními vlastnostmi při zachování komfortu, nájezd (v režimu grand turismo nikoliv race track) zatím navypadá zle, i když asi bude nižší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

realnu skusenost mam s continental premiumcontact 6 rozmer 225/45 r17 91Y

lepsie pneu som nikdy nemal

v podstate pri letnych pneu ma clovek jednoduchy vyber

ak neriesime gumy na 100 000eurove auta , tak medzi 3 TOP pneu patria

1. conti PC6

2. michelin ps4

3. goodyear F1A5

osobne aj po zhliadnuti testu tyrereviews na youtube, som vybral conti, porovnaval ich nezavisle, na goodyear testovacej drahe

ak ide o komfort treba volit goodyear

ak o najlepsie jazdne vlastnosti jednoznacne continental

taky stred medzi nimi je PS4, ale su najviac hlucne a na mokre nic moc

samozrejme nehovorim, ze michelin je zly, ale tak to vravel on, komu nestaci ps4 je ps4s, ale to uz je ina kategoria...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Pánové léto se blíží a potřebuji pořídit na novou O3 letní gumy.

Rozhoduji se mezi Bridgestone Turanza T005 nebo HANKOOK K125 VENTUS PRIME 3. Cenový rozdíl je 1000 Kč na sadě.

Mám to na greenLine, takže žádné divočení. Recenze jsem si všechny pročetl, jde mi o nějakou osobní zkušenost.

Za případné postřehy díky.

Edit: 205/55/16

Editováno: , autor: koldas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zase zvažuji tyto Dunlop SP Sport Bluresponse205/55 R16 91 H letní

 

Na mokru A, spotřeba B, 68 db kolem 1500 - 1600 Kč.

 

Chtěl jsem původně ty Hankook, ale odradila mě spotřeba C a vyšší hlučnost.

 

I když i tyto vypadají dobře 

 

Hankook Ventus Prime2 K115 205/55 R16 91 V FR Letní - B/B/70 db

 

Hankook 3 jsou dle mě - parametrů horší než Prime 2

Editováno: , autor: ryzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak šetřím - kupuji tažné za 6800 Kč takže jdu nakonec do nejlevnějších také

 

Nokian WetProof 205/55 R16 91V

 

Dunlop jsem chtěl sport max nakonec, ale 2000 Kč za sadu nakonec nedám. 

 

Zítra objedu pneuservisy a objednám si na nové elektrony nové letní pneu na příští týden.

 

Na jaře pak postupně sundám zimáky, obrousím a natřu brzdové třmeny na červeno a postupně si na heveru přehodím na letní alu plus nová kola.

Editováno: , autor: ryzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také ještě nevím, švagr má na 3 autech Hankook a prý jsou dobré.

 

Potřebuji 205/55/16 rychlost V dle velkého techničáku. Tak také vybírám. Chtěl jsem třeba i bazar, ale třeba jen rok staré jsem zatím nenarazil.

 

Jinak narazil jsem i na Hankook - rychlost W a zesílená 94 za stejnou cenu. Tak to by mohli být dobré letní pneu ne. Vyšší rychlost a parametr 94 dle vyhlášky použít můžu ne ? 

 

 

 

 

Editováno: , autor: ryzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím co je na tom pravdy, ale jednou mi v servisu technik tvrdil, že čím vyšší rychlostní index, tím měkčí směs je použita na pneumatiku a to se rovná menšímu kilometrovému proběhu. Osobně nemám zkušenost, snažím se brát vždy s rychlostním indexem stejným, který je uveden v TP.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 2. 2021 na 19:45, Pawouk napsal:

Nějaké zkušenosti s Continental PremiumContact 6 v rozměru 225/45 R17 - na mokru, kilometrový průběh, hlučnost, atd?

Dával jsem v březnu na předek nový a v listopadu při přehazování na zimáky po 18000 km mají 6,1mm. Kolik měly jako nový netušim, to mě změřit nenapadlo :) Zbytek nedokážu s jinýma gumama porovnat, protože jsem tam jiný ještě neměl, ale i na mokru drží a brzdí subjektivně dost dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 3. 2021 na 7:18, pitrs78 napsal:

nevím co je na tom pravdy, ale jednou mi v servisu technik tvrdil, že čím vyšší rychlostní index, tím měkčí směs je použita na pneumatiku a to se rovná menšímu kilometrovému proběhu. Osobně nemám zkušenost, snažím se brát vždy s rychlostním indexem stejným, který je uveden v TP.

 

Ano, je to aj logicke, ze pri vyssich rychlostiach musi mat pneumatika lepsiu prilnavost. Ale nie su to zas diametralne rozdiely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...