Přejít na obsah

Letní pneumatiky


PatrikJ

Doporučené příspěvky

před 18 hodinami, Pawouk napsal:

Dík. A co hluk?

Nijak hlučné se mi nezdají. Proti ostatním prémiovkám mají myslím vyšší hodnotu db, ale jak říkám, jiné jsem obuté neměl, takže nedokážu porovnat. Ale možná jsem jen hluchej a rozdíl nepoznám :D Rozhodně ale jiný kupovat nebudu a zůstanu u tohoto modelu a za sebe ho můžu doporučit. Jinak mám konkrétně 91Y FR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapci,  ktore pneu by ste odporucili?

 

Vredestein ULTRAC SATIN XL 225/45 R18 95Y
https://www.nejvyhodnejsipneu.cz/sk/vredestein-ultrac-satin-xl-225-45-r18-95y-det-13355.html#.YECwhGhKhPY

alebo

Hankook K120 XL 225/45 R18 95Y
https://www.nejvyhodnejsipneu.cz/sk/hankook-k120-xl-225-45-r18-95y-det-567837.html#.YEC99WhKhPY

alebo

Nokian Powerproof 225/45 ZR18 95 Y XL
https://www.e-pneumatiky.sk/nokian-powerproof-225-45-zr18-95-y-letne.html

na O3 135kW

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se nám to trochu zamotává. Nenovější test pneu z dTestu.

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/test-letnich-gum-pneumatiky-obuti-adac-autoklub.A210225_180435_automoto_fdv

 

Velmi zajímavá je výdrž pneu u GoodYear. Celkem velký rozdíl oproti ostatním... Čím to může být?

PS: Doufám, že odkaz není proti nějakým regulím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 2. 2021 na 19:45, Pawouk napsal:

Nějaké zkušenosti s Continental PremiumContact 6 v rozměru 225/45 R17 - na mokru, kilometrový průběh, hlučnost, atd?

Lepšie pneu som nikdy nemal. 

Po 8000km majú predné 6,2mm zadné 7,2mm, ale jazdím dosť svižne. 

Nové majú 7,8mm. 

Od 6mm sa ale vraj predlžuje životnosť. 

Hlučnosť je super, určite budeš spokojný. 

Osobne by som ale skúsil goodyear f1a5 len zo zvedavosti, ono oba sú v top 3ke kde je ešte michelin ps4, ale ten je na mokru onicom a je dosť hlučný a nie dobrý na spotrebu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem na bazos v super stavu 16 tky alu kola originál Škoda Minority. Najeto měli jen cca 50 000 km za 6 let. Včera jsem na ně obul v pneuservisu korejské Nexen 205/55/16.

 

I na pláštích je napsáno vyrobené Korea - DOT 50/20 - tedy 3 měsíce staré. Stáli mě 5000 Kč i s přezutím. Všechny testy na netu kladné. Jen 3 recenze, že jsou užší. V pneuservise jsem je měřil a porovnával z Dunlop BLURESPONSE a je to blbost. Pneu jsou stejně široké a měří 205 mm. Měřil jsem vzorek u nových 6,9 - 7 mm.

 

jsem zvědavý jak se budou chovat. Původně jsem chtěl právě DUNLOP a nebo Hankook, ale to by bylo o 1000 a 2000 dráž ale po koupi auta mám výdaje i jinde.

 

Přikládám foto. Poslední foto alu je po koupi disků z pneu Dunlop Bluresponse 2014 - totálně rozpraskané - na foto není vidět. Vyhrál jsem si a vyčistil je Cyklostarem, který používám na čištění MTB kola po jízdě.

 

 

IMG_20210313_103356.jpg

IMG_20210313_103923.jpg

IMG_20210313_103936.jpg

IMG_20210220_101856.jpg

Editováno: , autor: ryzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie Nexeny na bežné jazdenie dobré pneu, na športovú jazdu už to nieje ono. 

 

V 4. 3. 2021 na 18:46, juri23 napsal:

chlapci,  ktore pneu by ste odporucili?

 

Vredestein ULTRAC SATIN XL 225/45 R18 95Y
https://www.nejvyhodnejsipneu.cz/sk/vredestein-ultrac-satin-xl-225-45-r18-95y-det-13355.html#.YECwhGhKhPY

alebo

Hankook K120 XL 225/45 R18 95Y
https://www.nejvyhodnejsipneu.cz/sk/hankook-k120-xl-225-45-r18-95y-det-567837.html#.YEC99WhKhPY

alebo

Nokian Powerproof 225/45 ZR18 95 Y XL
https://www.e-pneumatiky.sk/nokian-powerproof-225-45-zr18-95-y-letne.html

na O3 135kW

 

 

Ja som koncom minulej sezóny kúpil tie Nokiany, prvé pocity boli také, že Sava Intensa UHP 2 sú lepšie pneu. Zdali sa mi hlučnejšie, také maslovejšie, ale na vode dobré. Uvidím po tejto sezóne aké budú. Keď tak ich na konci sezóny dám preč a vyskúšam iné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem Nexeny na Rapidu 215/45 R16, tehdy po koupi auta už jsem si prostě nemohl dovolit dát za disky a pneu 20 tisíc, tak jsem vzal Nexeny jako z nouze ctnost a nakonec fakt super. Ty samé ...nfera su1 mám teď i na Octavce 225mm po jejím nakupu a věřím že budou stejně dobrý.

Nexeny jsou teď v testech často a překvapivě jsou dost částo v druhé půlce tabulek. To hodnotím kladně vzhledem k ceně. Já osobně dost koukám na hlučnost a tam jsou Nexeny a Nokiany dost často spíš na špičce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zimné Nexeny a Nokian sú čo sa týka hlučnosti výborné ale letné Nokian zatiaľ sa mi zdajú hlučné možno si troška sadnú. Nexen sú podľa mňa naj pneu pomer cena/jazdné vlastnosti/vydrž. 

 

Mal som dve sezóny Michelin PS4 tie pneu už nikdy viac. Drahá pneu ale dobré vlastnosti ako hovoria tak prvú sezónu v polovici druhej som zistil, že majú 2 a 3mm vzorku čiže zmizli po 40tkm. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi díky. Jinak chápu, že tady má polovina lidí větší alu - 17 - 18 tky apod.

 

Dal jsem to sem jen proto, že je mezi námi asi i dost lidí, který jezdí jen na 16 tkách, tak aby třeba věděli. Protože o těch Nexen na netu jsou recenze asi na 3 serverech. Prostě nová má 7 mm hloubku. Parametry se zdají být dobré. Cena luxusní pro začátek. A šířka je klasika - nejsou užší co jsem na netu našel. 

 

Jako obchoďák co jsem jezdil 60 000 km ročně jsme obouvali vždy jen Barumky, Uniroyal a 2 x jsem měl Matador. Nevím každý mi na autě vydrželi 45 - 50 000 km. Nexen všude chválí. Když jsem šel do pneuservisu, který léta propagoval jen Matadory, tak mě majitel příjemně překvapil, že má plný sklad Nexen, které jsem chtěl vidět na živo a změřit. Sundal Dunlop ze starých alu a dal jsem je vedle sebe a porovnával. Šířka byla stejná. Hned jsem je dal obout -))) Letní set mě vyšel tedy na 12500 Kč s novými pneu. A to jsem staré Savy co byli na autě po koupi ještě za 1500 Kč prodal - takže za mě 11 000 set na léto - super.

 

Najezdím tak 15 - 20 000 km tipuji. Takže léto 10 000 max. Tak třeba mi 3 - 4 sezony vydrží. Pak je zahodím a koupím zase jiné. I když zvažuji spíš vše prodat a koupit 17 tky za rok. Každopádně za 10 - 11 000 set určitě prodám.

Editováno: , autor: ryzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Malarkey napsal:

Měl jsem Nexeny na Rapidu 215/45 R16, tehdy po koupi auta už jsem si prostě nemohl dovolit dát za disky a pneu 20 tisíc, tak jsem vzal Nexeny jako z nouze ctnost a nakonec fakt super. Ty samé ...nfera su1 mám teď i na Octavce 225mm po jejím nakupu a věřím že budou stejně dobrý.

Nexeny jsou teď v testech často a překvapivě jsou dost částo v druhé půlce tabulek. To hodnotím kladně vzhledem k ceně. Já osobně dost koukám na hlučnost a tam jsou Nexeny a Nokiany dost často spíš na špičce.

Ty si koupil tedy také po koupi auta teď hned nové pneu ??? a co ty staré ?? kolik mají mm.

 

Dle mě když mají do 3-4 mm nejlepší je prodat a koupit nové pneu. Aspoň se trošku zlevní

Editováno: , autor: ryzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Rozhoduju se mezi Continental PremiumContact 6 a GoodYear Eagle F1 Asymmetric 5. Jde mi hlavně o brzdnou dráhu, co se neubrzdí, to se neukecá. Jak je to s ochranou ráfku u letních GoodYear? Mám od nich teď nově 2ks zimních (za dvě proražený Bridgestone) a ochranu ráfku nemaj. :kol-44: Dříve jsem kupovat Dunlop SP Sport Maxx RT a RT2, ale v rozměru 225/40 nejsou snad nikde v testu, teda ani v jiných rozměrech se z nějakého neznámého důvodu moc neobjevují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se rozhodoval mezi Michelin, Goodyear a Continental. Micheliny jsou dražší, takže to bylo Conti vs Goodyear a pomohlo tohle video. Navíc je to testováno na O3 a na kolech se stejnými parametry jako moje turbine.

 

 

Editováno: , autor: rarach89
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nevim přijdou mi předražené.

nokian wetproof vyjdou v kompletu mnohem levněji, řekl bych že na vodě lepší než Continental, nebo GY/Michelin, sportovní jízdu zvládají dobře a rozhodně jsou nejtišší ze všech co jsem kdy zkusil.

Kupování toho nejdražšího mě už přešlo, zjistil jsem že většinou to nejlepší se nechá koupit za průměrné peníze (nokian wetproof se nechá koupit za 1100 guma v R16)

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahojte, nestretol sa niekto s hučaním pneu po prezutí zo zimných na letné? Letné sú presne rok staré Dunlop SportMaxx 225/40 R18. Keď som ich minulý rok prvykrát nahodil boli tiché. Tento rok po prehodení na zimné sa mi hneď po prvých pár metroch zdali o dosť hlučnejšie. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z výroby tam boli 17tky s Dunlop SportMaxx, tie sa mi zdali extrémne hlučné hneď ako som si auto prezval, odjazdil som na nich necelú sezónu, na 17tky som obul zimé Bridgestone, ktoré sú veľmi tiché. Na leto som minulý rok kúpil nové Vegy s novými pneu Dunlop SportMaxx ale v rozmere 18 palcov a tiež boli veľmi tiché. Ani nebolo cítiť veľký rozdiel medzi 17 a 18tkami. Teraz po prvej sezóne taký pocit nemám. Zdajú sa mi o dosť hlučnejšie a trocha tvrdšie. Poprehadzované nie sú určite, všetko mám poznačené. Skladované boli len v stojane. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...