Jump to content
PatrikJ

Letní pneumatiky

Recommended Posts

ahojte

o3, 1,6 CR, 81kW, DSG

po zimakoch:

Barum Polaris 5 ; 195/65 R15; plechace

som presedlal na letne:

Continental Premium contact 6 205/55 R16 Skodovacke elektrony

som nemilo prekvapeny hlucnostou tychto pneumatik - vrchol je ze aj moja manzelka sa divila co tak huci ☹️.

predchadzajuce auto F1, 1,9TDi som mal v lete aj zime na Barumkach (bravuris / polaris) a tam som v lete nevedel o nejakom hluku z pneu.

je to normalne u tychto gum ze tak hucia alebo sa zabehnu (mam ich cca 200km)

uz tu bola ta otazka ale nenasiel som odpoved: viete mi odporucit gumu ktora drzi a nehuci? (aj za cenu nizsieho dojazdu, vyssej ceny, ECO -- 😉 )

prevazne jazdim normalne, dialnica 150 tempomat, na okreskach sa obcas rozsupnem ale len ak je to bezpecne (do 130...)

ale Octavia nieje sportak , tak len v ramci slusnosti

Já mám teď krátce Dunlop Sport MAXX RT2 v rozměru 225/40 R18 a jsem s nimi spokojen, minulou sezónu jsem měl Bridgestone Turanza T001 v rozměru 225/45  R 17 a také mi nepřišli nijak významně hlučné. Stačí ovšem hrubší asfalt, a hned je to poznat. 

Na druhou stranu toto posuzování není zas až tak vypovídajicí, neb každý má míru hluku posazenou někde jinde. 

Bohužel dokud si nedáš pneu na svoje auto, nevíš jaké to nakonec bude. 

• Upvote 1

Zdravím,

jaké pneu v rozměru 225/45/18 (95V) doporučíte?

Můj tip jsou:

Michelin Primacy 4

Continental EcoContact 6

Continental PremiumContact 6

Taky mám Dunlop Sport MAXX RT2 v rozměru 225/40 R18 a spokojenost. V tomto rozměru je to moje první letní pneu, ale hlučnost je jen nepatrně vyšší než zimní a s klidem mohu doporučit, ale ve výběru ji nemáš.

• Upvote 1

Nakonec váhám už jen mezi Eco6 Primacy4. Pro Primacy4 mluví nižší hluk a ochrana ráfku, pro Eco6 vliv na spotřebu.

Zvažoval jsem Michelin Primacy 4 a Dunlop SP Sport Bluresponse - na doporučení kolegy jsem vybral Dunlop a zatím super - drží pěkně, jsou tiché. 

Bylo to hodně přemlouvání sebe sama (Michelin obouvám jako zimní na auto, a taky na motorku), ale nakonec jsem rád, že Dunlopů litovat nemusím - zvědavý jsem na km nájezd, kde Michelin většinou exceluje.