Přejít na obsah

Vlastní audio - vytlumení dvěří, výměna repro


Doporučené příspěvky

Ahoj, je prosím někdo schopný podělit se o svou zkušenost s vytlumením a předěláním repro místo základních, které v Karoqu jsou? Případně je možné získat od někoho servisní návod na demontáž dveří (předních, zadních) a demontáž A sloupku s výškovým repro? Jsou výškové repro napojeny ze dveří od středobasu, nebo rovnou od radia? Díky moc :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, vytlumil jsem dveře materiálem od firmy A-hifi, hraje naprosto luxusně i se seriovými repro s rad. Amundsen. Repro lze zesilovat do maxima bez toho, aby začaly rezonovat. Pokud se nechá dodělat subwoofer pod přední sedadlo (nechtěl jsem , aby mi něco zavazelo v kufru), tak je to pecka. Osobně hodnotím v kvalitě zvuku lépe jak sériově dodávaný Canton. Nemluvě o tom, že celé dveře jsou takové hutné, zvuk zavření dveří je sametovější, zkrátka nic nedrnčí. Pokud se ve vytlumení pokračuje dále (kufr, podběhy,podlaha) má příznivý vliv i na snížení vnitřní hladiny hluku - elektromobil z toho nikdy nebude :rolleyes:. Přidávám nějaké foto z úspěšně provedené akce.

IMG_1462.JPG

IMG_1463.JPG

IMG_1464.JPG

IMG_1465.JPG

IMG_1466.JPG

  • Líbí se mi 3
  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně takhle si to představuju a toto také budu dělat. Kolik prosím tě padlo materiálu na jedny dveře? Vidím správně, že repro není přidělané šrouby, ale pouze nýty, které se musí odvrtávat? Jaký subwofer jsi prosím namontoval tak, že se vejde pod sedadlo? 

Editováno: , autor: BoBo88
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vycházel jsem z doporučení, které jsem dostal na prodejně. Na jedny dveře jsem použil 4ks Profidamp ALUBUTYL 18 V2 (samolepící hliníková folie s kaučukovou vrstvou) a 1ks Gladen Aero Wave (černý gumomolitan). Repro je originálně připevněno trhacími nýty, které jsem musel odvrtat, abych se dostal do prostoru za nimi (není s tím žádný problém). Pak jsem je připevnil stejně, ale použil jsem větší hlavy nýtu. Subwoofer jsem vybral aktivní JBL BASSPRO SL, který přesně vleze do dutiny pod spolujezdcovo sedadlo - je to dobrý kompromis cena/výkon. Nechci tady dělat firmě A-hifi nějakou reklamu, ale dle mého úsudku jsou to profíci co vědí co dělají, rádi poradí, osobně jsem byl spokojený (mrkněte na jejich stránky, mají tam spoustu příkladů realizací). Jinak s tímto subwoofrem jsem v Karoqu průkopník, do tohoto auta montovali poprvé:rolleyes:. Jinak samozřejmě existuje spousta jiných firem, které se tímto zabývají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, musím uznat, že na Ahifi to mají vše pěkně popsané a mají spoustu ukázek montáží, člověk si to dobře představí, ale Karoq tam stále nemají :) Chci vytlumit dveře stejně jako ty i s vytlumením plastového obložení dveří. Mám v plánu vyměnit i komplet repro za Gladen nebo Rockford Fosgate. Uvažuji i o subwooferu, přesně o tom stejném i o montáži pod sedadlo jako to máš ty :D Jen si ještě stále nejsem jistý s výměnou výškových repro a jak k nim vedou kabely, kvůli připojení výhybky. Později budu uvažovat i o dalším vytlumení auta, jako třeba podběhů, zadních sedadel, kufru a motoru. Nemáš prosím i nějaké foto toho subwooferu v autě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎30‎. ‎8‎. ‎2018 na 20:32, Karloq napsal:

Vycházel jsem z doporučení, které jsem dostal na prodejně. Na jedny dveře jsem použil 4ks Profidamp ALUBUTYL 18 V2 (samolepící hliníková folie s kaučukovou vrstvou) a 1ks Gladen Aero Wave (černý gumomolitan). Repro je originálně připevněno trhacími nýty, které jsem musel odvrtat, abych se dostal do prostoru za nimi (není s tím žádný problém). Pak jsem je připevnil stejně, ale použil jsem větší hlavy nýtu. Subwoofer jsem vybral aktivní JBL BASSPRO SL, který přesně vleze do dutiny pod spolujezdcovo sedadlo - je to dobrý kompromis cena/výkon. Nechci tady dělat firmě A-hifi nějakou reklamu, ale dle mého úsudku jsou to profíci co vědí co dělají, rádi poradí, osobně jsem byl spokojený (mrkněte na jejich stránky, mají tam spoustu příkladů realizací). Jinak s tímto subwoofrem jsem v Karoqu průkopník, do tohoto auta montovali poprvé:rolleyes:. Jinak samozřejmě existuje spousta jiných firem, které se tímto zabývají.

Jen pro upřesnění, subwoofer jsem si nechal namontovat, cena montáže je cca. 1500,- , je nutné se objednat, udělají to na počkání, trvá to 2-3hod. Nedaleko je nákupní centrum, člověk si dá kafe, chvilku posedí a je pořešeno :-). V ceně je i sada kabeláže, nutná na propojení. Co jsem se vyptával, zásah je šetrný, kabel vede jen za schránku před spolujezdcem, tam je ŘJ od radia.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Dobrý den,

jako mnoho z uživatelů O3 jsem přistoupil k vytlumění a výměně reproduktorů.

S vytlumením jsem neměl nejmenší problém, použité materiály i postupy a fotky jsou tady asi 1000x takže nebudu spamovat další.

 

Narazil jsem ovšem na několik otázek které bych zde chtěl probrat. Vše se týká zapojení reproduktorů.

Podařilo se mi sehnat poměrně levně dvě sady komponentních reproduktorů KicX ICQ 6.2, které mají (bohužel) vlastní výhybku která vstupní signál rozdělují na výstupy pro středobas a výškový repro. Co jsem zatím viděl většinou byl středobas připojen přímo na signál z rádia a jen pro výškový repro byla výhybka...


Po připojení výhybky a obou reproduktorů do zadních dveří mi v nastavení zvuku v infotainmentu (Amundsen) zmizela možnost FADER-BALANCE a je zde pouze možnost změnit balance.

Zdá se mi, jako by infotainment "necítil" přítomnost těch reproduktorů v zadních dveřích (pokud vím tak v základní výbavě má O3 jen přední repro).

 

Navíc se mi zdá, že originální vedení ve dveřích má u středobasu a výškového reproduktoru jiné značení drátu. Nikde po cestě jsem nenašel spoj na kabelech... Po připojení výškového reporoduktoru přes výhybku je pak výškový repro téměř zticha. Je možné, že O3 má někde po cestě již instalované výhybky, nebo jde vedení pro jednotlivé reproduktory přímo z rádia? Zdá se mi, jako by do výhybky vlastně už šel signál pro samotný středobas...

 

Za všechny připomínky / rady budu vděčný a předem děkuji.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 7 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...