Přejít na obsah

Brzdová kapalina - teče


Filip V

Doporučené příspěvky

Dobrý den, obracím se na vás s žádostí o radu,

nedávno jsem pod autem zpozoroval mastný flek. Po otevření kapoty jsem zjistil, že je celý hlavní brzdový válec špinavý od brzdové kapaliny.

 

Došlo k následujícímu:

1. Kontrola nádobky zda neteče - neteče

2. Výměna hlavního brzdového válce

3. Výměna gumiček mezi nádobkou a hlavním brzdovým válcem

 

Po určitě době se problém začal znovu opakovat. Podezření bylo na to, že starý válec propouštěl dovnitř, je plný posilovač brzd a spojem při vybracích na nerovných silnicích kapalina uniká (stačí i málo a vyšší rychlost to rozprská po celém motoru).

 

Došlo k následujcímu:

1. Kontrola vnitřku posilovače (bohužel absolutně suchý a čistý

2. Opět kontrola nádobky

3. Kontrola hadičky ke spojce (zda třeba špatně netěsní)

4. Kontrola šroubení pro okruhy na brzdový válec

5. Přidání kovové sponky na hadičku ke spojce + stažení "paciček" na nádobce na kapalinu elektrikářskou páskou

 

Dnes po delší jízdě jsem kontroloval stav (zda uniká nebo neuniká) a k mému zděšení opět vše špinavé od brzdové kapaliny. Bohužel, hadička od spojky + šroubení pro brzdové okruhy absolutně čisté a suché, to stejné i nádobka na brzdovou kapalinu. Brzdová kapalina se nejčastěji nachází na spodku hlavního brzdového válce a poté pod spojením resp. v místě kde brzdový válec vstupuje do posilovače brz a odtud stéká dolů.

 

Poznatky:

1. Jedná se o 1.4 TSI r.v. 2012

2. Brzdová kapalina na spoední straně válce je celá špinavá. Jako by byla plná šmíru

3. Nádobka je suchá, čistá (občas se na ní objeví šmírové kapičky brzdové kapaliny jak to někde prosakuje)

4. Šroubení z válce (rozvod brzdovky do brzd) se zdá také suchý

5. Hadička do spojky je také suchá včetně spojů

6. Zkoušel jsem omotat vše hadrou a koukat, kde se prosakování objeví - neúspěšně

7. BRZDOVKA NIKDE NEMIZÍ! Je jí tam furt stejně (a ani jiné kapaliny)

 

Dokázal by prosím někdo poradit co s tím? Neměl někdo třeba stejný problém? Prosím. Zkoušel jsem volat do servisu, ale servisní technik nevěděl. Řekl, že jediné co tak dojde k výměně válce (ten je měněný) případně posilovače (ten je v pořádku) a uvidí se. Cena výměny válce je kolem 14 000 a posilovače prý 15-17 000 + práce (zjišťováno v Brně).

 

Děkuji moc za všechny odpovědi, Filip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...