Přejít na obsah

Škoda SCALA


Petrzi

Doporučené příspěvky

cena je znama a za me prijatelna, na to ze to je cena za AMBITION a je ve vvybave plno vybavy a predni LED potkavaci, tak si myslim, ze toho bude jezdit plno silnicich, ale to asi i tak :D :D

Zitra se to vsichni dozvite, kazdopadne kdo umi pocitat, tak si to spocita a vyjde mu vysledna cena ;)

SCALA bude drazsi o 62 000,- nez dosavadni Rapid lift, ktery jde jeste objednat :)

Editováno: , autor: Lukason
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@RDMBR Renault style. Doufám, že na rozdíl od něj tohle nemá ekogalusky: Výsledek obrázku pro renault tyres

 

@Habi001 Mně teda ceny clekm hrozné přijdou - teď jsem v rychlosti naklikal 1.5 TSI (DSG only) s nějakou výbavou (asi jsem nevolil právně vzhledem ke kokotskému disablu ostatních položek, pokud kliknu na nějaký paket) a 700k (reálně třeba 600-630k) za auto s důstojným motorem a zákl. komfortní výbavou je teda dost; na to že jde o náhradu za Rapid. To si český důchodce, který nechce Fabii, nekoupí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 56 minutami, bouchy napsal:

@RDMBR Renault style. Doufám, že na rozdíl od něj tohle nemá ekogalusky: Výsledek obrázku pro renault tyres

 

@Habi001 Mně teda ceny clekm hrozné přijdou - teď jsem v rychlosti naklikal 1.5 TSI (DSG only) s nějakou výbavou (asi jsem nevolil právně vzhledem ke kokotskému disablu ostatních položek, pokud kliknu na nějaký paket) a 700k (reálně třeba 600-630k) za auto s důstojným motorem a zákl. komfortní výbavou je teda dost; na to že jde o náhradu za Rapid. To si český důchodce, který nechce Fabii, nekoupí. 

 

No to určitě si "obyčejný " důchodce nekoupí. Já jsem obyčejný předdůchodce  ( za 2 roky se na to plánovaně vykašlu)  a uvažuji o svém posledním novém autu na tzv. dožití.  Pohodové peníze v současnosti vydělávám, ale co pak dál v důchodě ? Než teď za poslední peníz koupit Scalu za cca přes 400.000,- Kč, a pak se kousat do rtu, tak  koupím radši Fabii o 100.000,- Kč levněji, popř. Citigo o 150.000,- Kč levněji a zbytek si dám  na přilepšení důchodového věku.  Ojetá auta jsem v životě nekupoval - po zkušenostech blízkých známých. A pracovat v důchodě rozhodně nebudu, život a zdraví mám jen jedno, za těch 40 let v nepřetržitém provozu je toho dost. Takže závěr: Scala určitě není auto pro obyčejného důchodce, který si chce užít i jiné radosti života.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím co všechno za nesmysly si tam konfigurujete, kdyby jste si konfigurovali doopravdy Scalu u prodejce tak si plno číčovin rozmyslíte ?

Já jsem se s rozumnou výbavou dostal na 550. Rozumnou berte, jako bych si konfiguroval důstojného nástupce mé současné F3. 

 

Jen by mě zajímalo zda je v základu u style tempomat nebo jde pouze dokoupit ten adaptivní? 

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.5TSI/110kW podle příplatku za DSG u současných verzí bude za 429 900Kč u Ambition a 484 900Kč ve verzi Style. Tzn. základní cena je posunuta výš a nejsou tak velké příplatky za motory. Jen 40 tis. Kč příplatek za TDI jsem teda nečekal.

 

Podle mě jsou velmi dobře poskládané příplatky/pakety s mimořádnou výbavou.

 

MilanHOS: tempomat má v základu i Ambition

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem si zkoušel něco nakonfigurovat a souhlasím že dostačující výbava se motá kolem půl mega. Když tam naházím to co bych ještě rád, ač se bez toho člověk reálně obejde, tak je to už o cca 150 víc. A když už se člověk nechá unést a dá tam vše co se mu líbí, samozřejmě už je to cca dalších 150 navíc.

Ale to je úplně u každého auta, ať už je to Fabie, Octávka, nebo Superb, jen tam bude ten rozptyl ne 400-800 tisíc, ale 250 tisíc -1,4 milionu dle druhu auta a nesmyslů co si člověk vybere.

 

Cena tedy nepřekvapila, nemohlo to být levnější než Fabie, ani Rapid a zároveň dražší než Octávka, což každý věděl a přesně do té oblasti to cenově posadili.

Určitě si ji pak půjdu do AS projet, protože by to mohl být potenciální nástupce manželčiny Fabie třeba jako roční auto s výrazně rozumnější cenou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 1. 2019 na 9:32, DušanV napsal:

 

No to určitě si "obyčejný " důchodce nekoupí. Já jsem obyčejný předdůchodce  ( za 2 roky se na to plánovaně vykašlu)  a uvažuji o svém posledním novém autu na tzv. dožití.  Pohodové peníze v současnosti vydělávám, ale co pak dál v důchodě ? Než teď za poslední peníz koupit Scalu za cca přes 400.000,- Kč, a pak se kousat do rtu, tak  koupím radši Fabii o 100.000,- Kč levněji, popř. Citigo o 150.000,- Kč levněji a zbytek si dám  na přilepšení důchodového věku.  Ojetá auta jsem v životě nekupoval - po zkušenostech blízkých známých. A pracovat v důchodě rozhodně nebudu, život a zdraví mám jen jedno, za těch 40 let v nepřetržitém provozu je toho dost. Takže závěr: Scala určitě není auto pro obyčejného důchodce, který si chce užít i jiné radosti života.

 

Naprosto souhlasím. 

Volí co nejjednodušší auta a motory.

třeba M.ASX, něco od Dacie, Mazda 2,3, Hyundai i10,i20, Suzuki Swift, Toyotu Yaris, bohatě mraky lidem stačí Citigo i Fabia Combi Active nebo Trumf. Moc toho nenajezdí a nic nechtějí do budoucna řešit.

 

Editováno: , autor: Jan R.
Oprava gramatiky
  • Líbí se mi 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen jestli to přežije samotný Duster.

A co to vlastně znamená Scala v “holobytu”?  Jen jestli nemá holobyt Scaly lepší výbavu jako Duster. 

Argument strachu co tsi ale chápu. Pokud někdo kupuje auto na 15 let tak musí přemýšlet jinak. Přesto nemusí být jednoduchý motor v současnosti tímto zárukou.

Editováno: , autor: MilanHos
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak srovnání s OIII Active Plus, která je výbavou velmi blízká stupni Ambition:

 

1.0TSI/85kW - Scala o 58 000Kč levnější

1.6TDI/85kW - Scala o 78 000Kč levnější

1.5TSI/110kW (pokud bude uvolněná pro Ambiton) - Scala o 68 000Kč levnější

 

Scala má ve výbavě navíc základní LED světla, loketní opěru vpředu, Bluetooth, Front Assist, Lane Assist. Nemám malý kožený paket a kolenní airbag.

 

To, že není v kolenní airbag v základní výbavě mě teda překvapilo na celém ceníku asi jako jediná položka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Jan R. napsal:

Naprosto souhlasím. V září se doma řešilo, čím bude jezdit otec v důchodu ( za 4 roky),náhrada za Octavii Tour. Určitě ne TSi, jakou to bude mít životnost po 15letech neví nikdo, chce to starou školu, na nové elektro p... není. V pátek jsme vyzvezli Dustera 1.ž 4x4 Prestige, ten motor a ta jednoduchost nás přežije :D. Cena jako Scala v holobytu.

 

 

Řešit, jakou bude mít životnost motor po patnácti letech je podle mě mimo. Ale ono to k sedí k tvým starostem a neustálým srovnáváním ceníků. Za patnáct let může být auto dávno na vrakovišti po nehodě, ukradené a nebo prostě a jednoduše hnít kvůli korozi. Zbytečné starosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, MilanHos napsal:

Jen jestli to přežije samotný Duster.

A co to vlastně znamená Scala v “holobytu”?  Jen jestli nemá holobyt Scaly lepší výbavu jako Duster. 

Argument strachu co tsi ale chápu. Pokud někdo kupuje auto na 15 let tak musí přemýšlet jinak. Přesto nemusí být jednoduchý motor v současnosti tímto zárukou.

holobyt, to, co se u Scaly doplácí- Duster za 4kila má kožený volant, navi, kameru, hlídání pruhů, AutoAC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, bojler napsal:

 

Řešit, jakou bude mít životnost motor po patnácti letech je podle mě mimo. Ale ono to k sedí k tvým starostem a neustálým srovnáváním ceníků. Za patnáct let může být auto dávno na vrakovišti po nehodě, ukradené a nebo prostě a jednoduše hnít kvůli korozi. Zbytečné starosti.

Tj., ale určitě koupím technicky, co nejjednodušší auto. Když tam to turbo není ani filtr, asi se to nikdy n... Téma je Scala, napsal jsem to jen na předchozí příspěvek, pro důchodce, co kdysi kupovali Fabii1 a jezdí doted, toto není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...