Přejít na obsah

Škoda SCALA


Petrzi

Doporučené příspěvky

Podle fotky to tam bude asi držet silou vůle [emoji1787]

Na druhou stranu jsem plato takto vozil už v FI, která taky neměla přípravu a drželo. Tady se asi chytne pro do mezery za sedadlem, muselo by se vyzkoušet.

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen k těm cenám, jak se tu řešilo, že to je za 600tis a podobně. Tak toto  nevypadá až tak špatně:

https://stock-cars.skoda-auto.com/260/cs-CZ/?vin=TMBEK6NW7K3009649
479 900 Kč nebo v hotovosti 499.900 Kč , to už  není až tak špatné... (otázka je, jak to reálně bude vypadat, až to bude k předání)

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve Světů motorů vyšel test s 1.5 - shoduje se s mými dojmy - hodně místa, pěkné materiály, podvozek je dobrý ( na nekvalitním povrchu nic moc)( nastavitelné tlumiče a 18''), ovládání klimy i navi zbytečně komplikované, chybí průvlak na lyže a loketka bez výšk. nastavení a je malá. Zadní lampa stojí 14tis, přední LED 28tis. Překvapila mě spotřeba s DSG od 5,5 do 8,5l při poskakování po Praze.

 

I od jiné redakce

https://www.auto.cz/skoda-scala-1-0-tsi-85-kw-rapid-to-uz-neni-je-to-ale-golf-128985

 

https://www.novinky.cz/auto/503476-prvni-test-skody-scala-1-5-tsi-auto-ktere-boleslavi-dosud-chybelo.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku

Editováno: , autor: Jan R.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdil jsem s ní minulou středu po okresce 3 třídy a filtrovala to hodně dobře na tuhle třídu.Bylo to srovnatelné s novou Kií Ceed.

Kdo to na Moravě zná,tak je to stará cesta na Žešov.Je to cesta Žešov-Prostějov od křižovatky Vranovice-Kelčice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎27‎.‎04‎.‎2019 na 15:55, Twisted napsal:

Ok, ale když se řekne předváděčka, vybaví se mi lak zprzněný myčkou a motor týraný za studena. To už je možná lepší nějaký vyřazený krátký operák.

 

Mimochodem, už stojí i u nás "na vsi." Ambition zepředu nevypadá vůbec zle.

20190427_134730.thumb.jpg.cc1ef3f8c2489e6e6a3eb5fffe8c6b4e.jpg

 

Taky jsem tam na ně o víkendu koukal.

 

V ‎27‎.‎04‎.‎2019 na 17:18, LukášCBR napsal:

No, solidní parkplatz pro nové vozy :-)).

 

Vpravo od té fotky je pak normálně AS Škoda. Bohužel je okolo tak málo místa, že jak funglovky, tak jeté vozy parkují takto na vedlejší zatravněné ploše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Par postrehu z terenu - vystavene kusy na prodejnach dost casto nejsou uplne finalni seriovky, chybi napr. odkladaci schranka na bryle...

 

Licovani zadnich svetel - ted jsem byl v autosalonu v J. Hradci a v patek v Praze. Vsude byl maly schod mezi svetly karoserie/viko kufru, v jednom pripade to ale u predvadecky na jedne strane licovalo a na druhe ne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navštívil jsem cestou na chatu ,,venkovský” autosalon, kam jezdím 15let na servis

- prodejce, že prý 1.5 manual nikdy nebude, že se nevejdou do emisí ?

- 70kW verze nesplnila emise ( jestli má kratší převodovku?)

- v Praze řekl prodejce, že litr a setrvák do města v klidu, tady správně dle mého uvedl, že to není vhodné a životnost netroufá odhadnout

- diskutované téma - těsnění kolem celých dveří - je vzadu, kvůli hluku nápravy a plastový podběh - to dává smysl

- na dekorační liště byl vrip - jestli špatná výstupní kontrola nebo zákazníci

- to přichycení spodní gumy na dveřích se pěkně hýbalo, takové fórové u auta za půl mega

- schválně ukázal, že v zámcích nejsou žádné dorazy, podložky, zvuk při zavření dveří ...

- vana do kufru s tou přepážkou ( nevzpomínám, jestli to není u škody poprvé) se mi moc zamlouvá, dobře investované 2tis.

- povídal, co mají problém s emisemi - pán objednal Kodiaq Sport.TDi s tažným a chtěl vyhřívané všechny sedačky i sklo a systém je nepustil, že je o 80g těžší, než limit na emise. Že by to měli až tak ošetřené, slyšel jsem poprvé. Prý nejde objednat Kodiaq 140kW tažné a panorama najednou ?

Vypadá to, že zůstaneme věrni F3 Mpi ?

4ABC124D-A7B1-4748-A3FF-E1409ECA8840.jpeg

55D8742A-B887-4FA8-B02C-C3A8C49EFD00.jpeg

F99CB99C-08A2-4F49-8AEA-682A4D7E7C64.jpeg

AEA5B948-5B17-4ACD-8F40-646D17528064.jpeg

B63ECE73-7790-4B54-8576-3060ABAD1011.jpeg

3785B9B1-9340-4859-9F85-544C7EFFDAC8.jpeg

62196376-3EA1-45CF-B9F1-5C8570E17DB8.jpeg

BAFEDC0A-95E7-49CE-BAB5-F768EAF29062.jpeg

Snímek obrazovky 2019-01-18 v 9.46.25.png

Editováno: , autor: Jan R.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsou zase perly:

 

Citovat

Navíc ani posaz za volantem nebyl od předloňského faceliftu kvůli tvrdým a úzkým sedačkám kdovíjaký.

 

Jakoby snad Škoda měnila na posledního 1,5 roku sedadla..

 

Citovat

Když pominu metalízu Race Blue

 

Nikde v českých materiálech jsem si nevšiml, že by si Škoda hrála na "Blue". Tady je taky dost pacientů, kterým přidá anglický název barvy 32kW..

 

Citovat

 

Na druhou stranu je fakt, že se podařilo vyladit automatický režim. To znamená, že když vyjíždíte při osmi stupních nad nulou od domu a máte nastavených třeba oblíbených dvaadvacet, skrz průduchy se na vás během prvních stovek metrů nevadí studený vzduch.
 

 

Toto chování měl už Roomster v roce 2006..

 

Citovat

 

Mě osobně potěšily Bi-LED světlomety s funkcí automatického přepínání dálkového režimu a velmi dobrým výkonem, o které jsem se při jízdě nemusel starat a za celou dobu testování mě z protisměru problikli dva řidiči. Dva!

 

Kolik toho asi tak mohl ve tmě najet za celou dobu testu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta zmínka o sedačkách mě taky zarazila, měl jsem dlouhodobě tři Rapidy (2013,2015,2018) a z osobní zkušenosti ve všech to bylo absolutně totéž (max jiné prošívání/látka).

U dálkových mě to taky pobavilo, dvakrát za týden (nebo jak dlouho ji mají novináři?) je docela dost, zvlášť když si představím, jak asi dlouho s tím za tmy mohl jezdit, přesně jak píšeš :)

 

Mě osobně jinak mrzí, že Scala nemá virtuální pedál nebo jak se tomu nadává, když už má elektrický kufr. To jedna z moderních vymožeností, kterou bych si do auta na rozdíl od jiných objednal...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...