Přejít na obsah

Škoda SCALA


Petrzi

Doporučené příspěvky

před 23 hodinami, brrrrm napsal:

Ktoré bežné auto vyzerá pekne aj keď je špinavé? Žiadne! Naopak, ak je čisté a naleštené, aj úplne obyčajné auto s úplne obyčajnou farbou môže ohúriť.

Nemyslel jsem vyloženě špinavé, od vody zastříkané. Na stříbrné, béžové tedy po projetí deštěm po městě ( bez bahna ...) není z metru skoro nic vidět, na tmavých barvách jsou hned kapky ( pokud auto nemá keramiku)( stačí blbě sušící myčka a hned bílé fleky na utěrku, jelenici). Bez sluníčka je ta Race, Metal nevýrazná, nějaká stříbrná, Capuccino je výraznější a křivky hezky zvýrazňují.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak poznáš že má auto keramiku. Ono to není zas tak zázračná úprava laku aby se na povrchu nedržely vůbec kapky. 

A modrá race stále ještě není tak tmavá a náročná na udržení viditelně čistého stavu. To co potkáš na ulici nemáš šanci poznat jestli bylo včera na myčce nebo před týdnem. 

To co zmiňuješ je prostě vidět na každým laku. Buďto smytý dlouhodobý prach ze silnic nebo teď jak zase pršel písek. Výrazný rozdíl je až na Qartz a podobně už skutečně tmavé laky. Černou ani nezmiňuji to je báseň sama o sobě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednu už mají vystavenou v Áčkách, druhou na parkovišti, už měla schránku na brýle. Sem tam nějaké nedolícování, pneu i na 17kách Nexen ( mě tedy nevyhovují). Ta lišta na čelním skle vypadá, že je tam jen nacvaklá ( neloupal jsem, možná je vlepena se sklem), seženu ji a pokusím dát na Fabii, ten proud vody po bočním skle při dešti na dálnici není vyřešen.

 

E00F5EC5-F62E-4FFA-8621-57E815EA60EB.jpeg

20A78A7D-68EC-4293-9D02-C5D9CB15CB01.jpeg

36C235F4-7304-47BC-8BBC-F2F98B209B45.jpeg

5D7995B1-E754-4D16-A35B-7871527EDEA4.jpeg

2C7FD76F-ABFA-476E-84B0-D8CF80AC6488.jpeg

05129C78-9E06-4FE7-B3DD-26632895F3A7.jpeg

89D09D4F-7EFF-4447-90E8-6ED057634343.jpeg

3F8A9C6A-BEF0-41D7-9B07-6AFE48CA0447.jpeg

1A3F1D8E-54CF-4F34-9B97-1FC35FDE0DB7.jpeg

0D929563-8DE0-4B9A-B10E-1D9DB0E42327.jpeg

10073F42-5000-48E0-84C7-B979E513F81E.jpeg

71048AD7-93DC-4CDB-8F50-F5EA3A7372ED.jpeg

D4C49796-847D-4CE8-A2EB-D830FBD23AF8.jpeg

C928B902-A8CF-4CBE-9F4B-745D9681DA11.jpeg

Editováno: , autor: Jan R.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Základní verze vlečné nápravy... taky se mohli pochlapit u 110 kW verze... Předpokládám že ani do budoucna žádná RS verze s multilinkem nebude ? Výfuková soustava stejná jak u nových rapidů a fabií.,.. nízka životnost... Tak snad aspon zase u silnějších motoracích u octavíí by se snad multilink mohl vrátit, když jí ted můžou posunout do vyšší cenového hladiny, protože scala octavku defakto nahradila i cenou. 4x4 kvůli multilinku prostě nechci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, OIII má víceprvek od 111kW nahoru. Scala ho určitě nedostane, jen na MQB A0, ale nějak mi to u ní nechybí (však i ta opěvovaná Mazda 3 má vlečnou nápravu), je to jen o tom, jak se to povede naladit. @15degren to asi spíš myslel tak, že by se víceprvek vrátil do Octavie i do slabších motorizací s příští generací, jako má třeba Golf od 90kW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem se na autosalonu v Litoměřicích svezl Scalou 1,5tsi s DSG, motor táhne, převodovka řadí super, celkový dojem jsem trochu v rozpacích,auto mi prostě hodně připomíná Rapid Spaceback, přidanou hodnotu která dorovná výrazné cenové navýšení proti mému Rapidu liftback tam prostě nevidím, předváděčka kterou jsem jel ve výbavě Style byla za 570tis. což mi přijde trochu přes čáru.Vedle stál v zelené metalíze Ambiente výbavě,16'' kola a to bylo vyloženě nudné od pohledu....je to jen můj osobní názor bezprostředně po prvním setkání s vozem.Za ty peníze bych si asi představoval trochu vic,auto není špatné ale kdyby byli všechny verze aspoň o 50 tis.dole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třetí člověk, co si myslí že by cena měla být o 50tis méně, jak jsem psal už v lednu. Ano na škodovku vnitřek až ,,honosný”, jezdí to hezky, vzadu místo na nohy, ale cena má být nižší. S 1.5 jsem zatím nejel, litr mě tedy nenadchl prodlevou a zvukem, s naftou i díky těžšímu předku na 17 se mi jelo lépe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel ani ta 1,5tsi s DSG pod kabátem Scaly podle mého té hodnoty nedosahuje, auto je pěkné ale pořád je to jen takový modernější Spaceback a za 570.tis bych si představoval trochu větší pecku,jinak mám škodovky rád ale cenová politika je trochu mimo realitu což mi potvrdil i prodejce který se mnou zkušební jízdu absolvoval, ať mi nikdo netvrdí že je Scala v porovnání s Rapidem v poměru cena výbava na tom lépe, čas ukáže jaké budou prodeje,od Fabie je cena na míle vzdálená a k Octavii naopak hodně blízko....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, cena je vysoko, ale zatím o prodeje nouze není, takže nemají (pro nás bohužel) důvod zlevňovat. A upřímně, ona ta Fábie za poslední rok taky pěkně poskočila cenou směrem nahoru, v podstatě Scala Ambition a FIII kombi Style stojí stejně (Scala 70kW Ambition 369 900 Kč a Fabia 70kW Style 363 900 Kč). (tím tu cenu nechci omlouvat, jen komentuji)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si včera vyzvedl Style Bílá Moon, pakety Extra a Komfort. Přihrádka na brýle na stropě chybí, je tam záslepka, která nelícuje, je vidět, že je tam dodělaná tak nějak dočasně a narychlo. Dle prodejce ještě neviděl, že by nějaká Scala ji měla. Dveře, kapota a veškeré plechy lícují dobře, malý odskok u zadních světel a kufru tam je. Nefunguje senzor deště na automatické spuštění stěračů, dle prodejce pravděpodobně SW chyba, ale to zjistí až po napíchnutí na diag. Když jej v menu vypnu, tak při přepnutí do polohy INT stíhá stejně jako při stupni LOW bez ohledu na zvolenou rychlost. Při zapnutí v menu neproběhne ani první setření po přepnutí na INT. Budu řešit někdy v příštím týdnu až budu mít čas se stavit v servisu. 

1.5 TSI DSG jede bez cukání, je tam na mě docela velká prodleva při podřazení. To mi naopak potom přijde dost agresivní, kdy podřadí ve 130 km/h ze sedmičky na čtyřku na 5 tis. otáček a pak za vteřinu dává pětku. To bude taky asi SW, ale zde nemám zkušenost s jinými DSG.

Dále se mi seká Waze (někdy se po pár vteřinách chytne, někdy umře úplně) při připojení přes Android Auto. Google mapy fungují bez problémů. Zde může být chyba i v mém telefonu, zatím jsem neměl čas to více řešit. 

Pokud máte nějaké dotazy či chcete fotky detailů, ptejte se. ;-)

Editováno: , autor: tomas.zmuda
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...