Přejít na obsah

Škoda SCALA


Petrzi

Doporučené příspěvky

 

V 4. 6. 2019 na 19:17, Mics0d napsal:

Nevím kdy by teda mělo být zvláštní lakování, ale TITAN Modrá by měla být o něco tmavší od RACE dle fotek. 

Něco jako Red a Velvet. Lze možné také čekat více vrstev laku.

 

1657604187_Barvyprotohokdotototezvlastnosth.thumb.jpg.cd4dd44ba43f513083f20d33e645562a.jpg

Aktuálně je Černá crystal a Modrá titan z konfigurátoru pryč... asi to ladí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo jste četli výše, tak jsem dal Scalu v pondělí kvůli nefunkčnímu dešťovému senzoru, chybějící schránky na brýle a aerohluku od řidičových dveří do servisu na záruční opravu. Hned pondělní telefon, že dešťový senzor funguje v pořádku, auto bylo objednáno bez té schránky dle Škody (mimochodem, to jde neobjednat si základní výbavu? Dealer o tom nic neví.) a aerohluk vyzkouší v úterý odpoledne (protože jsem zjistil, že se děje, jen když je auto rozpálené od slunce). Senzor zkoušel rozprašovačem a stírá. Upozornil jsem ho na to, že když stírání pomocí senzoru vypnu v menu, tak nefunguje cyklovač a stírá naplno. Zároveň mě technik informoval o tom, že jsou jsou závadách desítky chyb od odpojení GPS antény, infotainmentu až po poruchy řídící jednotky včetně jejího odpojení, prý jestli jsem s tím něco nedělal, neodpojoval. Haha.. 

 

Dnes (ve středu) mi opět volal, že s tím cyklovačem to bylo opravdu divné chování, tak to řeší s výrobcem a aktuálně má rozebranou celou palubovku, infotainment, relátka, moduly a hledá... Vyjádřil se, že je i možnost, že auto pojede k výrobci a to bude nějaký ten týden trvat. Náhradní auto zdarma neposkytují, protože auto je normálně pojízdné. To be continued... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je nemilé, jestli rozebrali palubku, jak se potom bude chovat v zimě nějaké pazvuky, drnčení. To, že nedají náhradní auto je už běžná praxe skoro všech automobilek. V etosu šlo vyjet podle VIN, co všechno má auto z výroby, by se někdo mohl podívat. By tam jasně musel být kód a vysvětlivka bez stropní schránky ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Jan R. napsal:

Při této cenové politice Scalu úplně zabili, cena/výbava, Kamiq universálnější auto i pro rodinu. Jen v reálu ta Scala je hezčí. Nové ceníky ještě nemají, třeba ty SRS dodají i tu Monte Carlo.

Co je na komentáři špatného? @Pawouk

když tuto funkci zastupoval Yeti 1.2 TSi, teď i Dacia Duster, každý nemůže vyplácnout 8kil za Kodiaq.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, tomas.zmuda napsal:

Kdo jste četli výše, tak jsem dal Scalu v pondělí kvůli nefunkčnímu dešťovému senzoru, chybějící schránky na brýle a aerohluku od řidičových dveří do servisu na záruční opravu. Hned pondělní telefon, že dešťový senzor funguje v pořádku, auto bylo objednáno bez té schránky dle Škody (mimochodem, to jde neobjednat si základní výbavu? Dealer o tom nic neví.) a aerohluk vyzkouší v úterý odpoledne (protože jsem zjistil, že se děje, jen když je auto rozpálené od slunce). Senzor zkoušel rozprašovačem a stírá. Upozornil jsem ho na to, že když stírání pomocí senzoru vypnu v menu, tak nefunguje cyklovač a stírá naplno. Zároveň mě technik informoval o tom, že jsou jsou závadách desítky chyb od odpojení GPS antény, infotainmentu až po poruchy řídící jednotky včetně jejího odpojení, prý jestli jsem s tím něco nedělal, neodpojoval. Haha.. 

 

Dnes (ve středu) mi opět volal, že s tím cyklovačem to bylo opravdu divné chování, tak to řeší s výrobcem a aktuálně má rozebranou celou palubovku, infotainment, relátka, moduly a hledá... Vyjádřil se, že je i možnost, že auto pojede k výrobci a to bude nějaký ten týden trvat. Náhradní auto zdarma neposkytují, protože auto je normálně pojízdné. To be continued... 

 Tohle auto není normálně pojízdné, ale je "Nenormálně pojízdné". No to je u Škodovky jako u nějaké pojišťovací společnosti, kde člověk musí umět rozeznávat mezi zaplavením, zatopením, potopením, zamokřením a co já ještě vím......... aby věděl na co má, nebo nemá nárok. Kurňa, jestli pomalu nebude lepší si nějaké auto vymyslet a vyrobit jako Laurin&Klement kdysi. Taky tak začali s výrobou, když kola od Němců se jim sypaly pod zadkem......a nechtěli jim to opravit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem měl možnost si Saclu projet. Protože mám v Octavii litrový motor s manuální převodovkou, zajímal mě ten samý. Nepostřehl jsem žádný rozdíl - pocit z jízdy a reakce motoru stejné. Ve svém autě nemám žádné zvláštní asistenty, takže jsem měl poprvé možnost si vyzkoušet line assist (mělo by to být povinné, protože mraky lidí jezdí jak hovada a debili a blinkry nepoužívají ze zásady) a taky adaptivní tempomat (vynikající a pohodlné ježdění speciálně po dálnici. S nějakými omezeními dobře využitelný i s manuálem - rád v autě vařím polívku :D ). Infotainment Bolero mě trochu šokoval - po připojení přes Mirrorlink se po chvilce hryzl, ale tak, že jsem musel aplikovat 10-sekundové stisknutí tlačítka ON/OFF. V Octavii se mi toto na Boleru nikdy nestalo. Nad hlavami mraky místa, obecně vevnitř taky. Kufr přiměřený a klid mi připadal srovnatelný s Octavií - tedy výrazně tišší, než Rapid. 

 

Podtrženo sečteno bych si uměl představit mít ji doma. Je to pěkné a kompaktní autko s opravdu velkorysým vnitřním prostorem. :rock::kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 6. 2019 na 15:58, tomas.zmuda napsal:

Kdo jste četli výše, tak jsem dal Scalu v pondělí kvůli nefunkčnímu dešťovému senzoru, chybějící schránky na brýle a aerohluku od řidičových dveří do servisu na záruční opravu. Hned pondělní telefon, že dešťový senzor funguje v pořádku, auto bylo objednáno bez té schránky dle Škody (mimochodem, to jde neobjednat si základní výbavu? Dealer o tom nic neví.) a aerohluk vyzkouší v úterý odpoledne (protože jsem zjistil, že se děje, jen když je auto rozpálené od slunce). Senzor zkoušel rozprašovačem a stírá. Upozornil jsem ho na to, že když stírání pomocí senzoru vypnu v menu, tak nefunguje cyklovač a stírá naplno. Zároveň mě technik informoval o tom, že jsou jsou závadách desítky chyb od odpojení GPS antény, infotainmentu až po poruchy řídící jednotky včetně jejího odpojení, prý jestli jsem s tím něco nedělal, neodpojoval. Haha.. 

 

Dnes (ve středu) mi opět volal, že s tím cyklovačem to bylo opravdu divné chování, tak to řeší s výrobcem a aktuálně má rozebranou celou palubovku, infotainment, relátka, moduly a hledá... Vyjádřil se, že je i možnost, že auto pojede k výrobci a to bude nějaký ten týden trvat. Náhradní auto zdarma neposkytují, protože auto je normálně pojízdné. To be continued... 

Něco na tom bude, co říkal prodejce

Dnes jsem viděl reklamní předváděčku také z první série a na faktuře je přímo položka schránka s vlastním kódem ( jestli máš stejný typ faktury).

Jsem zvědav na výsledek.

IMG_7598.JPG

IMG_7787.JPG

IMG_7798.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Slovensku již aktualizované materiály - nová brožura.
https://webapps.skoda-auto.sk/Cenniky-a-katalogy/katalogy/Skoda_Scala_katalog.pdf

 

a ceník (nevím jak se ceny (ne)posunuly k MR2019) MR2020:
https://webapps.skoda-auto.sk/Cenniky-a-katalogy/cenniky/Skoda_Scala_cennik.pdf

V brožuře již další barvy, všimněte si dostupností:

image.thumb.png.0444da1ef714d822a837081e5921bc48.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ceník z 15. dubna v SK

Motorizácia Active (eur) Ambition (eur) Style (eur)
1,0 TSI/70 kW 5st. manuál 13 490 14 990 -
1,0 TSI/85 kW 6st. manuál - 16 230 18 030
1,0 TSI/85 kW 7st. automat - 18 190 19 990
1,5 TSI/110 kW 6st. manuál - 17 990 19 790
1,5 TSI/110 kW 7st. automat - 19 990 21 790
1,6 TDI/85 kW 6st. manuál 17 430 18 930 20 730
1,6 TDI/85 kW 7 st. automat - 20 930 22 730
 
Tudíž nezměněny stejné

 

Editováno: , autor: Jan R.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl jsem snad třetí auto, kterému lícují zadní světla, snad už budou tak všechny.

B8F24D6D-AE77-4C21-BF18-28CA00BFC70D.jpeg36AFEDEC-C4A9-4026-97BC-B17DED85C750.jpeg0E5B477B-E1B8-4911-8837-EDF55123F622.jpeg

Snažím se přijít, kdy ten redaktor z toho nedávného testu našel ty výztuhy, kromě té jedné podélné, nic zvlášťního proti konkurenci tam není ?.

F0FB6037-F4A3-4856-9614-21EFAC383C45.jpegA6010437-BF08-4D52-9599-86E21D7E9816.jpeg78753652-918B-4F65-9B08-7734A501D866.jpegBF41DF77-FF0E-43DE-B79B-74A8E30DDC78.jpeg676FE1C0-AF22-40CB-9E7E-24921070135C.jpeg

22355B31-159F-40C7-8064-04BA25F4F190.jpeg0C450DEA-A33A-47EA-ACE9-D982039A0132.jpeg166EF90D-B1AF-4AA4-9E5C-07E2527BABDE.jpeg905BD263-0327-4045-A068-CF12B6B58F70.jpegDC1461C7-3842-4D67-8FE6-8721BDFF4601.jpeg

4F4B4D71-1889-4A3B-AFCD-EF576CCC3A2E.jpeg4101043D-0C04-43B2-A21C-F267B7B81017.jpeg

Editováno: , autor: Jan R.
  • Díky 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...